Strona 65 z 105 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 641 do 650 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #641

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    Dwa wentylatory na I biegu zawsze mają pracować jak załączysz klimatyzację.
    A jak się włącza tylko jeden (ten z prawej jak się patrzy na silnik) to co może być przyczyną? Sterownik?

  2. #642
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zrob sobie test wentylatorow pod vagiem
    jak sie maly nie wlacza to masz odpowiedz

    po raz n-ty , maly jest sterowany duzym, nie moze sie wlaczyc sam i sam nie pracuje

    ba de łej, przy sprawnym tylko duzym , klimatyzacja tez bedzie pracowac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #643
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    thonk poszukaj w w tym temacie, kilka stron temu bylo jasne opisane co i jak z G89.

  4. #644

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny Klima- problem

    Witam wszystkich!!

    Mam nadzieje że mi pomożecie w moim problemie (od razu mówię w kwestii samochodów jestem laik i to dość konkretny )

    Otóż oddałem moją A3 do serwisu (z nie działającą klimą, problem polegał na tym iż cały czas świeciła się lampka na przycisku "ECON" - niestety taką ją kupiłem) mechanik wymienił mi sprężarkę (350 zł), naprawił sterownik (150 zł), załadował odczynnik, sprawdził czy nic nie ucieka, dodał oleju i wymienił jakieś tam zaworki (240 zł), wszystko było by pięknie gdyby klima normalnie chodziła..... A tu ZONK .... podczas postoju klimatyzacja praktycznie się nie włącza ale za to podczas jazdy działa świetnie. Mechanik stwierdził że wartało by jeszcze wymienić osuszacz klimatyzacji ale to trzeba już kupić z chłodnicą (coś koło 400 zł) .... Powiedzcie mi czy koleś robi mnie w konia czy ma rację ? Czekam na wasze opinie i porady.
    Z góry dziękuję.

    Audi A3 rocznik 2003

  5. #645
    piotrek1388's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    VW GOLF MK6 GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie, mam pytanie. Jakieś 3 tygodnie temu klima chodziła. Słabo już troszkę chłodziła i śmierdziało.
    od jakiegoś czasu przestała chłodzić już,
    Dzisiaj byłem zrobić serwis klimatyzacji. (nabicie, ozon, olej)
    Klima się nie włącza.!!!
    Ani jednego błedy. Wentylator się nie uruchamia.
    podobno sprężarka do wymiany.
    Jak najlepiej zaradzić na taki problem?
    Oczywiście wymiana wchodzi w grę ale chciałbym wczesniej popytać kolegów.

  6. #646
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Witam. Dziś nabiłem sobie klimę (olej czynnik ozon ) i mam problem. Miało być fajnie pięknie. Na wyłączonej klimie wentylatory na chłodnicy stoją a koło klimatyzacji się cały czas kręci. Gdy włączę klime koło dalej się kręci a wentylatory (oba ) na chłodnicy kręcą się tylko tak jak by na 1 biegu nie za szybko nawet jak ustawie low. Układ miał test szczelności, ciśnienia się zgadzają. Po włączeniu Econa ta sama sytuacja. Wentylatory chłodnicy zatrzymują się a koło cały czas się kręci...W czym może być problem w sprężarce? czy w wentylatorach ? Dodam że jak robiłem test wentylatorów pod kompem to zapieprzały że było je słychać z wnętrza samochodu. Może problemem jest czujnik temperatury ? Albo wentylatorów ? Tylko czemu koło klimy cały czas chodzi ;/

    Z nawiewu niby coś tam chłodzi ale szału nie ma..;/ Jak by wentylatory włączyły swój wyższy bieg myślę że było by ok ale znów koło nie powinno się kręcić po wyłączeniu klimy ;/

  7. #647
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    O jakim kole mowisz, masz nam mysli rolke sprezarki czy co?

  8. #648
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Zgadza się Chodzi na okrągło ;/ mój problem opisany post wyżej Czy wyłączę klime czy nie to nadal się kręci..chodzi mi o to zewnętrzne koło od sprężarki nie umiem dokładnie wytłumaczyć

    Chodzi mi dokładnie o element z lewej strony ...tego obrazka..po wyłączeniu klimy najzwyczajniej w świecie powinien się wyłączyć razem z wiatrakami a chodzi cały czas nie zmieniając faktu że wiatraki nie zapieprzają tylko kręcą się na wolnych obrotach jeśli już klima chodzi

  9. #649
    Lukk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przybywam po pomoc
    zrobiłem serwis klimy w tym tyg bo bardzo słabo chłodziła. Wymienili czujnik ciśnienia klimatyzacji, po tym zabiegu już było lepiej ale bez szału, stwierdzili, że do naprawy wiatrak mały bo nie kręci, ok zrobili ten wiatrak i fakt, jeżeli auto nie stało na słońcu jest przyjemnie w środku, ale jak bardziej przypieka to na ustawienie najniższej temp. szału nie ma. Z kratek po prostu za słabo wieje, żeby przebiło temp. wewnątrz pojazdu. Ich zdaniem z klimą wszystko jest ok, nic tam więcej oni zrobić nie mogą, ja swoje oczy kieruję na dmuchawę/wentylator wnętrza. Miałem z nim problemy już rok temu, wymieniłem na jakąś używkę i nastąpiła poprawa, ale używka którą kupiłem jest bardzo głośna. Wyczyściłem ja zgodnie z instrukcjami golema, ale dalej jest głośno a za mocno nie wieje. Chce kupić ori Valeo, tylko pytanie czy to nie będzie wywalanie kasy w błoto i szukać przyczyny gdzie indziej.

  10. #650
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    " kolego " Proxaa, ile zajelo Ci napisanie tych postow, wyszukanie i wklejenie zdjecia ?

    w tym temacie ze szescdziesiat razy, co czwarty post pisze ze sprezarka klimatyzacji w 8p pracuje zawsze ( czytaj ZAWSZE )
    jak wylaczysz klimatyzacje to kolo pracuje dalej na biegu jalowym, jest napedzane paskiem tym samym co alternator, przeciez to nawet totalny laik widzi patrzac w komore silnika
    napisano tez milion razy ze nie odlacza jest sprzeglo , bo to nie ta generacja sprezarek, tu sterowana jest zaworem elektromagnetycznym,


    3-4 posty nad twoim wyraznie napisane po raz kolejny ze po zalaczeniu i pracy klimatyzacji obracaja sie obydwa wiatraki na pierwszym biegu ...



    w kazdym temacie o kazdym problemie masz totalnie w dupie wyszukiwarke i czytanie wczesniejszych postow, potem sie nikomu nie chce pisac widzac to samo kilka postow wczesniej,
    naprawde zlituj sie nad soba i nami,

    end
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



Strona 65 z 105 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •