Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 31

Temat: problem z drzwiami

  1. #21

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    a i jeszcze jedno pytanko w przypadku jak bym zmienil caly zamek to kluczyki tez trzeba zmieniac?

  2. #22
    Tomek_Krosno's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    z tego co jest mi wiadomo przy wymianie calego zamka można zrobić taki myk że przedkladasz zapadki od starego zamka i wtedy kluczyk pasuje do nowego zamka. Jednak chyba samemu nie podjołbym się takiej roboty. W sumie to nie wiem dokladnie jak sie do tego zabrac bo nie mialem takiej potrzeby zeby wyciągać zamek z autka jednak jak kupilem autko to mialem podobny objaw tylko ze troche odwrotny a mianowicie jak otwieralem drzwi to nie zaswiecalo się swiatlo w sroku. Prowadzilo to do tego ze po otwarciu autka gdy np wsiadlem juz do srodka ale nie wsadzalem kluczyka do zamka ani nie zapalilem autka auto samo po okolo 1 minucie zamykalo drzwi myslac oczywiscie ze jest to objaw przypadkowego nacisniecia przycisku otwierania. Po zdjęciu boczku drzwi okazalo sie ze wtyczka się odpiela i po wpięciu jej spowotem wszystko dziala jak nalezy. Kolega w mercedesie wymienial zamek byl u kolesia ktory zajmusie sie tym profesionalnie i potrafi po wygladzie kluczyka sam dobrac odpowiednie zapadki tak zeby kluczyk pasowal - to w przypadku gdybyśmy nie mieli starego zamka albo byl popsuty.

  3. #23
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    ja mam u siebie tez taki problem i na dniach bede wymianial zamek, tzn tylka ta cześć co jest odpowiedzialna za otwieranie w sensie doslownym, mam caly mechanizm z mojego rozbitka i zobaczymy czy to pomoze, jak juz sie zabiore za wymiane fotki bede robil (chyba ze ktos sie orientuje gdzie moze lezec przyczyna to dzis zrobie foty samego mechanizu) i wstawie, a ktorys ze zorientowanych kolegów zaznaczy gdzie szukac ustereczki

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    kuba84 to jak mozesz zrob fotki tego mechanizmu a napewno znajdzie sie osoba ktora wie gdzie lezy problem. A i przy okazji ja zobacze jak ten mechanizm wyglada i bede szukac takiego samego.

  5. #25
    hellracer's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Misiek e8 4T370
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomek_Krosno Pokaż post
    z tego co jest mi wiadomo przy wymianie calego zamka mo?na zrobi? taki myk ?e przedkladasz zapadki od starego zamka i wtedy kluczyk pasuje do nowego zamka.
    Mylicie poj?cia.
    Zamek odpowiedzialny za to ze drzwi wam si? nie otworz? w czasie jazdy to cos ca?kiem innego ni? element w kt?ry wk?adacie kluczyk!
    Zamek jako mechanizm ma mikrostyk kt?ry niestety ma taki urok ze si? te elementy wyrabiaj?.

    jak kogo? interesuje to mam co? takiego:
    http://www.allegro.pl/item296933822_...acznikiem.html
    http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=261615
    S3 ABT stage 2:
    1/4 mili ET 13,63 0-100km/h 4,9s

  6. #26
    kuba84's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Sól FNW
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    hellracer

    własnie o takie cos, mi chodzi - zamek to zamek a wkladka zamka to wklada zamka zupełnie co innego generalnie wydawalo mi sie ze jest to zrozumiale dla inncyh

  7. #27
    Tubis85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów
    Auto
    Mazda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Miałem kiedyś ten sam problem-popukałem pochuchałem i juz sie nie zapala na desce ze drzwi nie zamknięte.Ale rozumiem wasze wkurzenie strasznie mnie to tez denerwowało na szczęście nie wiem jak ale sie udało
    Przewaga dzięki technice

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biala
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    hellracer to powiedz mi jezeli wymienie to co ty masz na sprzedaz to problem zniknie? A zamek zostanie ten sam chodzi mi o to czy kluzcyk bedzie pasowac jak go bede chcial wsadzic?

  9. #29

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam wszystkich,
    z góry przepraszam jeśli piszę w nieodpowiednim miejscu, ale nie chciałabym zagracać forum nowym wątkiem. Otóż tak: niestety moja a3 ma problem zakaźnej choroby pseudo-niezamkniętych drzwi, których kontrolka wkurzająco jest-sobie na wyświetlaczu Chodzi o drzwi od strony kierowcy. Elektryk na razie odłączył wadliwą część zamka i nakazał kupić ten element. W serwisie proponują oczywiście cały zamek za ok. 330 zeta. Na allegro jest coś: http://www.allegro.pl/item375905019_...przednich.html
    I tutaj moja wielka prośba o weryfikację-czy jeśli potrzebny element okaże się sprawny, niezużyty itd. (napisałam do sprzedawcy, potrzebna jedynie część umieszczona na prawej stronie u góry) to będzie pasować do mojej a trójeczki? Mam wątpliwości, bo sprzedawca w serwisie potrzebował VIN, żeby znaleźć odpowiednią część. Sory za debilne pytanie i bardzo proszę o pomoc.

  10. #30

    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pimpa13 Pokaż post
    bo mam wrażenie że ludzie zaczynają uważać mnie za kompletnego idiote, jak przed pracą napierd... drzwiami przez 5 min zanim odjade.
    hehe no ja tak samo tylko, ze z mojej strony jest jeszcze 5 minut zamin odejde od
    auta i wlacze alarm

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •