Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 171

Temat: Problem z zegarami/licznikiem

  1. #91
    frostbite26's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów(Lublin)
    Auto
    Audi +++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    okej zajme sie tym i dam znać

  2. #92
    Marcin_BP's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin / BP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    76 razy
    Podziękował
    61 razy

    Domyślny

    Dokładnie podobne kiedyś miałem objawy, ale jeździłem z tym, aż w końcu nie dało się wcale auta odpalić, kostka stacyjki do wymiany

  3. Podziękowania dla Marcin_BP za pomoc w problemie

    frostbite26 (05-08-16)

  4. #93
    frostbite26's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów(Lublin)
    Auto
    Audi +++
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    zgadza się, dzis zdjąłem osłone i gdy stukałem w kostke to było okej,więc będzie do wymiany,czyli problem rozwiązany

  5. #94
    15Olo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zmieniałem ostatnio znajomemu licznik, A3 1.9 TDI ASZ, automat 09A, oryginalny (naprawiany 3-krotnie ukochany Jaeger...) sfiksował do tego stopnia, że włączał wybiórczo wentylator chłodnicy, zawieszał skrzynię, urządzał dyskotekę na desce, aż w końcu immo zaczęło blokować odpalanie, ogólnie mieszał okropnie. Poleciłem mu kupić dla świętego spokoju VDO, 1/2 FIS, 8L0 920 950 (Jaeger miał końcówkę 900M). Wprowadziłem nowy PIN, kluczyki, auto jeździ bez problemów, pozostała kwestia kodowania licznika: stary miał kodowanie 04140, nowy 00440 (anglik), licznik nie przyjmuje starego kodowania, można mu wprowadzić każde inne oprócz tego dla automatu... ktoś coś? Jest jakaś sekwencja? Kanał do adaptacji? Czy może jest to niemożliwe z jakiegoś fikuśnego powodu?

  6. #95
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zamontowałeś licznik z Angola tak ? Zmieniłeś tarcze? Jak prędkość pokazuje?

    wg mnie trzeba wgrać cały soft od odpowiedniego licznika. Jesteś z Jaworzna tego obok Chrzanowa?

  7. #96
    15Olo's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak, licznik jest z angola, tarczki zostały angielskie bo VDO i Jaeger mają trochę inne mocowania, z resztą źle by prędkość pokazywało, bo po przekodowaniu wskazówka prędkościomierza ustawiała się przy teście na 55-60mph, czyli nadal 100km/h wypadało w innym miejscu niż w europejskim liczniku. Właśnie najlepiej by było wrzucić wsad, ale nie mam do takowego dostępu. Przetrzebiłem internet i znalazłem adaptację kanału 60 w liczniku:

    Channel 60 (adjustment data bus drive)
    +00000 - Motor (WFS II)
    +00001 - Motor (WFS III)
    +00002 - Auto Transmission.
    +01024 - Instrument cluster

    Ktoś tego używał? Bo wychodzi na to, że Immo 3, automatyczna skrzynia i wyświetlanie na liczniku biegów to 01027, chyba, że dobicie 1024 spowoduje coś innego (niestety, mało jest informacji o tym kanale, nawet nowy VCDS w opisie etykiet kończy się na 50 kanale )

    Tak, z tego Jaworzna koło Chrzanowa

  8. #97

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Kolego mam taki wsad pod Diesla VDO 920 1/2 fisa ze wskazówka 100Km/h na godzinie 12, a że posiadam alh w automacie i wszystko śmiga to i u ciebie będzie hasać. Wieczorkiem ci podeślę wsad

  9. #98
    Pogromca's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam
    Mam problem z licznikiem ponieważ wskazówka od paliwa w chwili gdy gaszę silnik, zamiast powracać na 0 pochyla się w drugą stronę i wskazuje full, po odpaleniu samochodu wskazówka się resetuję i wskazuje dobrze. Reasumują wskazówka opada w złą stronę xDD

  10. #99
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 15Olo Pokaż post
    Tak, z tego Jaworzna koło Chrzanowa
    Odewzwij sie do mnie na PW. Podjedziesz do mnie z dwoma licznikami, wrzuce Ci wsad taki jak potrzebujesz, tarcze Ci przełożę z jaegera, 10 minut roboty.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil2525 Pokaż post
    Kolego mam taki wsad pod Diesla VDO 920 1/2 fisa ze wskazówka 100Km/h na godzinie 12, a że posiadam alh w automacie i wszystko śmiga to i u ciebie będzie hasać. Wieczorkiem ci podeślę wsad
    Podeślij mi proszę na PW wsad to ogarnę mu temat i będę musiał po chomikach szukać

  11. #100
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 15Olo Pokaż post
    Zmieniałem ostatnio znajomemu licznik, A3 1.9 TDI ASZ, automat 09A, oryginalny (naprawiany 3-krotnie ukochany Jaeger...) sfiksował do tego stopnia, że włączał wybiórczo wentylator chłodnicy, zawieszał skrzynię, urządzał dyskotekę na desce, aż w końcu immo zaczęło blokować odpalanie, ogólnie mieszał okropnie. Poleciłem mu kupić dla świętego spokoju VDO, 1/2 FIS, 8L0 920 950 (Jaeger miał końcówkę 900M). Wprowadziłem nowy PIN, kluczyki, auto jeździ bez problemów, pozostała kwestia kodowania licznika: stary miał kodowanie 04140, nowy 00440 (anglik), licznik nie przyjmuje starego kodowania, można mu wprowadzić każde inne oprócz tego dla automatu... ktoś coś? Jest jakaś sekwencja? Kanał do adaptacji? Czy może jest to niemożliwe z jakiegoś fikuśnego powodu?
    Olo żeby zmienić kodowanie w automacie najpierw musisz przestawić przebieg na mniejszy jak 100 km

  12. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    15Olo (24-11-16)

Strona 10 z 18 PierwszyPierwszy ... 89101112 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •