Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 233

Temat: Gwint do A3/S3 8L

  1. #181
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Mapet ma jakieś sprawdzone odboje?
    Powiedzcie mi jeszcze jak jest z łącznikiem stabilizatora? Przy takim obniżeniu jak ja chcę, muszę go wymieniać?
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  2. #182
    Spider004's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piwo6 Pokaż post
    Mapet ma jakieś sprawdzone odboje?
    Powiedzcie mi jeszcze jak jest z łącznikiem stabilizatora? Przy takim obniżeniu jak ja chcę, muszę go wymieniać?
    Korzystałem kiedyś z tych odbojów i było wszystko w porządku http://mapet-tuning.com/sklep/os%C5%...-ty%C5%82.html

    Jeżeli chodzi łączniki stabilizatora większość wymienia od razu sam stablizatora od S3 aby nie tłukło o półoś i przykręca na oryginalnych łącznikach do wahacza lub na długich łącznikach do ucha przy amortyzatorze. Ja u siebie w MTS nie mam takiego uchwytu. Kupiłem po okazjonalnej cenie sportowy stablizator TA-Technix na oryginalnych krótkich łącznikach. Nic nie tłucze itp nawet przy ostrej glebie.

  3. #183
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    słuchaj, przy twoim obniżeniu myślę, że seryjny stabilizator da radę - umówmy się takie obniżenie jak planujesz to niektórzy na sprężynach i amorku o krótszym skoku robią. Wiekszość jest naszykowana na to, że zawsze będzie niedosyt i jak mój przedmówca dobrze powiedział - wrzucają stabi z s3 i zostawiają na krótkich łącznikach.
    There's only one word you need to know. Low.

  4. #184
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki, a na amortyzatorze wystarczy seryjny odbój?
    Ja mam teraz -30 mm i zejście te dodatkowe 2-3 cm w dół, które teraz chcę, to jest "hardcore", bo żona też jeździ tym autem, a teraz krawężniki na styk wchodzą pod zderzak
    Aaa ok, czyli trzeba wymienić cały stabilizator. Myślałem, że problemem jest długość łączników i je się wymienia. Chcę kupić ten nowy gwint MTS-a z uchem pod łącznik stabilizatora. Czy jeżeli w razie ocierania, kupię nowe łączniki (podejrzewam, że jakieś dłuższe potrzeba) i do niego je przykręcę, to rozwiąże to problem z ocieraniem, czy zupełnie nie o to chodzi?
    Zastanawiam się jeszcze nad odbojami/klipsami na amortyzator z tyłu, żeby mieć pewność, że opona nie będzie dobijać do rantu nadkola, jak wypchnę koło. Zdają egzamin?
    Ostatnio edytowany przez piwo6 - 17-03-17 o 13:31
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  5. #185
    Spider004's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    - Czyli łącznie -50,60 chcesz ? Sporo. Krawężniki, koleiny, studzienki to wielkie zło nawet przy takim obniżeniu jak planujesz, zwłaszcza jak masz tendencję parkowania na krawężnikach. Niezbędna też może się okazać osłona pod miskę najlepiej metalowa lub gruba plastikowa tak od biedy rezaw-plast i rozważna jazda z głową.

    -Oryginalnie w a3 masz stabilizatora który idzie górą nad półosią i po obniżeniu zaczyna trzeć, zmiana na stabi s3 polega że montujesz ją odwrotnie czyli pod półosią i przykręcasz na oryginalnych krótkich łącznikach do wahacza. Jak będziesz miał MTS'a z uchem to tak jak mówisz potrzebne ci są długie łączniki. Tyle wiem z własnego doświadczenia, bo też się z tym borykałem.

    -Co do wypychania koła i aby ci opona nie tarła wydaje mi się że grzybki w sprężynę stykną. Lecz niech się też ktoś wypowie.

  6. #186
    Mazowieckie dmdash's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    211 razy
    Podziękował
    183 razy

    Domyślny

    Mordo, to co chcesz osiągnąć to max -50mm, to jest nic. Moim zdaniem po prostu założysz, skręcisz i luz. Ja przy tym obniżeniu nie zauważałem pingponga na tyle, czy innych udziwnień. No ale te -50mm to już jest wyzwanie, trzeba mieć na uwadze garby na drodze czy krawężnik, bo nawet przy tym obniżeniu jesteś w stanie przytrzeć. Jest na to działanie - im niżej, tym rozważniej. Ja obecną 8P na -35mm eibach przytarłem na ukosie przy zjeździe pod sklepem, więc jest różnie ALBO WYGLĄD ALBO WCALE
    There's only one word you need to know. Low.

  7. #187
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak mi się wydaje patrząc po szparze jaką teraz mam pomiędzy oponą, a nadkolem. Jak już będzie wszystko poskładane i skręcone, to zobaczymy ile wyjdzie realnie. Zastanawiałem się nad tą metalową osłoną, ktoś chyba z forum je robił, albo wrzucał namiary? W 90% ja jeżdżę autem i ogólnie uważam nawet teraz, przy tych -30, ale czasami zamieniam się z żoną i tego się obawiam, żeby gdzieś miski nie uszkodziła.
    Zawieszenie będę zakładał u mechanika, a później gdyby coś mi ocierało, to wymienię sam te łączniki, czy trzeba jakoś specjalnie się przy nich nakombinować?
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  8. #188
    Spider004's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez piwo6 Pokaż post
    Zastanawiałem się nad tą metalową osłoną, ktoś chyba z forum je robił, albo wrzucał namiary?
    Też jestem bardzo ciekaw gdzie taką można wyrwać w dobrych pieniądzach.

  9. #189
    piwo6's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ja znalazłem na alledrogo taką http://allegro.pl/oslona-metalowa-oc...915697860.html
    Ktoś dawno temu na forum wspominał o tym sprzedawcy i chwalił sobie tą osłonę.
    To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata !

  10. #190

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Ja mam u siebie idntyczną od ponad 3 lat. Uratowala miske juz kilkakrotnie

Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •