Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 62

Temat: Stukanie(chrobotanie) podczas dodawania gazu

  1. #51

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Seat Leon 1P
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    U mnie w Leonie BKD podczas przyspieszania był taki metaliczny, przerywany dźwięk. Dźwięk ten pojawiał się zazwyczaj na nierównościach poprzecznych, jak układ zawieszenia musiał chodzić góra-dół góra-dół. Wymieniłem lewą półoś i ten dźwięk zniknął całkowicie. Dodatkowo miałem podczas przyspieszania w prawo i na wprost odgłos tarcia, który po wymianie tej lewej ośki zmniejszył się o połowę, ale nadal występuję, także chyba jeszcze zdecyduję się wymienić prawą półośkę.

    Także spróbuj mocno przyspieszyć ze skręconymi kołami w prawo i w lewo, ale najlepiej na 3 biegu i z dolnym obrotów i posłuchaj czy też coś Ci nie obciera.
    Powiem Ci również, że lepiej jest kupić całą, używaną półośkę, bo te nowe przeguby, to często syf nadający się od razu na złom.

    A poduszki silnika i skrzyni sprawdzałeś?

  2. #52
    Audion77's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hej,


    Czy przyczyną opisaną u nas nie jest pasek alternatora? Tak wsłuchałem się na postoju i dźwięk jakby chrobotanie - rzęźi od lewej strony kierowcy...???

    Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  3. #53

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    radom
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mam identyczne stuki od roku.wymieniłem przeguby wewnętrzne i nic to nie pomogło.Wszyscy którzy oglądali przeniesienie napędu stwierdzili że to luz na mechaniżmie różnicowym i skrzynia sie niedługo sypnie
    W sobotę wymieniałem osłonę przegubu i zauważyłem że ten luz jest między półosią pośrednią a wałkiem wychodzącym ze skrzyni Jeżeli masz skrzynię GRF to może to być
    przyczyną stukania

  4. #54
    fcbmatti's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gródek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sander Pokaż post
    U mnie w Leonie BKD podczas przyspieszania był taki metaliczny, przerywany dźwięk. Dźwięk ten pojawiał się zazwyczaj na nierównościach poprzecznych, jak układ zawieszenia musiał chodzić góra-dół góra-dół. Wymieniłem lewą półoś i ten dźwięk zniknął całkowicie. Dodatkowo miałem podczas przyspieszania w prawo i na wprost odgłos tarcia, który po wymianie tej lewej ośki zmniejszył się o połowę, ale nadal występuję, także chyba jeszcze zdecyduję się wymienić prawą półośkę.
    U mnie ma znaczenia po jakiej drodze jadę. Mechanik również proponował mi wymianę obu półosiek, na początku grudnia będę robił rozrząd to jeszcze raz to wszystko posprawdzam i pewnie trzeba będzie je wymienić.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sander Pokaż post
    A poduszki silnika i skrzyni sprawdzałeś?
    Nie, jeszcze nic w tym kierunku nie było sprawdzane. Ale również postaram się sprawdzić.

  5. #55

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolesławiec
    Auto
    Seat Leon 1P
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Przegubów nie sprawdzisz raczej, bo u mnie kilku mechaników je sprawdzało i diagnosta szarpał i były bez luzów. Nawet mechanik jak mi wymieniał tą lewą półoś, to śmiał się, że dobrą cześć wymieniam, no ale jednak po wymianie nastąpiła znacząca poprawa...

    Poza tym jeśli masz już nabite prawie 300k i nie robiłeś do tej pory w ogóle przegubów, to już mogą być niestety dojechane.

  6. #56

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny Metaliczny dźwięk przy dodawaniu gazu podczas jazdy

    Cześć. Posiadam : Audi a3 8p, automat dq250, 2010r, 2.0tdi 140koni.
    Tak jak w temacie, podczas dodawania gazu podczas jazdy słychać taki metaliczny dźwięk, coś jakby metalowy łańcuszek, taki dźwięczny lub jakieś opiłki metalu.

    Nie ma tego na postoju i podczas gazowania.
    Nie czuć różnicy w dynamice jazdy, jeździ się super.
    Czasami jest głośniej, czasami ciszej. Nie jest jakoś mega głośno, trzeba otworzyć szybę żeby go usłyszeć.
    Czy któraś z poważniejszych usterek tych silników wydaje takie dźwięki, czy może to być coś mniej istotnego? Jeśli cokolwiek przychodzi Wam na myśl, to proszę podajcie swoje sugestie.
    Czy kończący się rozrząd może wydawać taki dźwięk.

  7. #57

    Data dołączenia
    Jan 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przecław
    Auto
    audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX

    Domyślny

    jest to w jakimś przedziale obrotów czy cały czas ? nasila sie wraz z prędkością ?

  8. #58

    Data dołączenia
    May 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB

    Domyślny

    Wydaje mi się, że dźwięk delikatnie nasila się przy wzroście obrotów i dźwięk wydobywa się już od ok. 1500obr/min. Przy wyższych obrotach jest już głośniej w aucie także ciężko jest to wyczuć, wydaje mi się że najgłośniej jest w tedy jak samochód "ciągnie" i przyspiesza, jak się rozpędzi i ujmiesz mu gazu to już cichnie.

  9. #59

    Data dołączenia
    Sep 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny 1.9 TDI dziwna praca silnika, błąd przepustnicy

    Witam. Proszę Państwa mam problem z moim 1.9 tdi bls lub bxe jeszcze tego nie zweryfikowałem. Auto zachowuje się dziwnie przy większych obrotach słychać jakby stukanie. Czasami zdarza się tak, że wydaje silnik dźwięk jakby był wytarty wałek rozrządu, ale jak auto się rozgrzeje dźwięk znika ale to stukanie przy większych obrotach zostaje. Przy gaszeniu auto trzęsie się. Wyskoczyły dwa błędy na zegarach. Po podłączeniu do komputera widnieje błąd przepustnicy niestety numeru błędu nie pamiętam. Czy faktycznie może to być uszkodzona przepustnica? Przesłałam filmiki w których ukazane jest jak pracuje silnik, dajcie znać co sądzicie o tym.

    Linki do filmów:


  10. #60
    a-j-p's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁDZ
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cześć,

    Mój problem który niedawno się pojawił jest następujący:
    na "luzie", 1,2 i 3 biegu problem nie występuje, natomiast od 4 biegu przy ok 2000 obrotach zaczyna się co jakiś czas pojawiać takie dziwne stukanie (załączam dwa filmiki na których trochę to słychać).
    Kiedyś słyszałem coś podobnego jak np zjeżdżałem z autostrady na łuku i przy prędkości np 80 dodawałem gazu to tylko w łuku w prawo coś takiego słyszałem natomiast teraz na prostej i też nie zawsze to jest ale często. Dodam, że to jest tylko podczas dodawania gazu, w momencie odjęcia nogi z gazu tego klekotu delikatnego nie słychać, z klei im szybciej jadę dodając gazu tym klekot jest szybszy

    Czy ktoś miał podobny problem i wie co to ?

    1.
    https://drive.google.com/open?id=1Jv...Mo1IdGTvRT5UOQ

    2.
    https://drive.google.com/file/d/1K0C...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowany przez a-j-p - 24-04-20 o 09:21

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •