Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Zestaw z Infinity

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Smile Zestaw z Infinity

    Witam!
    Poczytalem troche postow i zdecydowalem, sie na panele na drzwi przednie. Tam chce wstawic 6 calowe infinity kappa perfect. Tweetery w przednie slupki a tylnie glosniki zostawie bez zmian. Do zestawu zamierzam tez dodac subwoofer INFINITY PERFECT 12VQ 12". Ktos z was pisal, zeby suba + przednie ( tweetery tez?) kappy podpiac pod jednego wzmaka. Czy moze lepiej osobny na przod i monoblok na tyl? Prosilbym o pomoc bo nie mam o tym bladego pojecia. Swoj wybor kierowalem sie waszymi wypowiedziami na forum i mysle, ze sie sprawdzi wasz gust

    Co do radia to jeszcze nie jestem do konca pewny. Myslalem, nad Alpine iDA-X001, nie ma Cd ale mozna podpiac zawsze zmieniarke. Czy zna ktos lepsze radio w tym przedziale cenowym? ( oczywiscie z czerwonym podswietleniem i tu nie wykazalem sie oryginalnoscia )

    Prosilbym o ocene takie zestawu i korekte. Muzyka ktora preferuje to house, rock i hiphop. Ze wskazaniem na rock i hiphop.

    Za wszystkie odpowiedzi z gory dziekuje.

  2. #2
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    No najlepiej jakbys mial osobny monoblock pod sub no i drugi pod przod jakis maly dwu kanal zaleznie od glosnikow jakie chcesz zamontowac... Takie jest moje zdanie osobiscie...

    Jestes pewien ze chcesz Infinity wstawic ? Osobiscie wsumie nie wiem jak one graja ale to rowniez jak JBL placisz glownie za marke... Duzo osob Hertz zaklada, ktore smialo mozna polecic. Jezeli slyszales oczywiscie jak ten konkretnie model gra i ci odpowiada to montuj

    Co do muzyki to ogolnie moim zdaniem na kazdym sprzecie bedzie dobrze wszystko slychac, chyba ze masz uczulony sluch albo montowanie czegos typu noname&china

  3. #3
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zestaw przedni jest delikatnie mowiąc zajefajny, zwłasza woofery. Jesli idzie o subwoofer, to wybór też jest bardzo dobry, chociaż ja proponowałbym zdecydowanie 10 cali z reflexem, 30cm to za dużo na a3 i do Twojego typu muzyki 10' lepiej zda egzamin i z pewnościa będzie szybsza, tak czy inaczej najpierw załóż i zestroj przód a potem potestuj skrzynie.
    Co do radia, to odpuść sobie ten model, naprawde nic specjalnego, poszukałbym na Twoim miejscu 9855 np, radio ze wszystkimi możliwymi wodotryskami i gra naprawde przyzwoicie, no i jak wyleczysz sie z mp3 to można posłuchać oryginalnych płyt audio A przy takim zestawie z pewnością przejdzie Ci ochota na słuchanie tego formatu dzwięku.
    Jeśli chodzi o zasilanie, to zawsze lepszym rozwiązaniem jest mono na subwoofer i 2 kanałowy wzmak na przód ( lub 4 kanałowy i przy 9855 możesz zrobić system aktywny).

    Żebye nie było za słodko, to baty dostaniesz tylko za pomysł podłączania tylnych głośników, bo pomijaąc fakt, że w takim towarzystwie sprzętu to nie wypada, to głośniki z tyłu są jednym z fundamentalnych błędów przy nagłośnieniu auta w systemie stereo.

    Ale ogolnie idzisz w dobrym kierunku

    pozdr,
    Kuba

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz Pokaż post

    Żebye nie było za słodko, to baty dostaniesz tylko za pomysł podłączania tylnych głośników, bo pomijaąc fakt, że w takim towarzystwie sprzętu to nie wypada, to głośniki z tyłu są jednym z fundamentalnych błędów przy nagłośnieniu auta w systemie stereo.

    Ale ogolnie idzisz w dobrym kierunku

    pozdr,
    Kuba
    Dzieki za odpowiedz. Napisalem, ze chce podpiac przednie kappy z tweerami pod wzmazniacz
    i subwoofer tez. Jesli chodzi o glosniki w boczkach to chce je podpiac pod radio. Na co zwrocic uwage szukajac wzmakow? liczyc Rmsy? waty? Jak? Jakies dodatkowe funkcje, rozwiazania? Marki ktorych unikac? Mysle, ze zestaw 1 wzmak + monobloka bedzie trafnym rozwiazaniem. Co to jest system aktywny? Czy jeden 10 calowy na tyl starczy?

  5. #5
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie zrozumiałeś mnie... głośniki z tyłu odłącza na stałe, i zapomnij o tym, że istnieją. Muzyka a kokretniej scena brzmieniowa, ma być z przodu z zestawu przedniego, to pierwsza święta prawda car audio.

    Wzmacniacze...więc tak, jeśli chodzi o monoblock, proponuje GROUND ZERO GZTA 2.500TX, nie drogi mono i naprawde dobry, w swojej klasie cenowej mysle ze nie ma konkurentów. Wzmacniacz na przód... tutaj już jest większy wybór, ale ja proponuje klasyczne rozwiązanie i napewno sprawdzone, jak U-dimension μ-Jr. 4-300, 4 kanały super brzmienia za rozsądne pieniądze. Moc nie jest najważniejsza zapamiętaj to, i wat watowi nie równy.

    10calowy głośnik wystarczy w zupełności, fajny 8 calowy głośnik robi robote w takim aucie jak A3, czego doskonałym przykładem jest moja skrzynka z 20cm wooferkiem. 10 cali to rozwiazanie najlepsze w większyści aut.

    System aktywny to dość skomplikowane aby opisać w 3 słowach, w skrócie powiem tylko, ze omijasz zwrotnice z zestawu głośników i każdy głośnik podpinasz pod osobny kanał wzmacniacza czyli 4 głośniki ( 2 woofery i 2 tweetery) pod 4 kanałowy wzmacniacz. Warunkiem takiej instalacji, jest posiadanie zwrotnicy cyfrowej w odtwarzaczu, wtedy tniesz głośniki jak chcesz, do tego dochodzi korekcja opóźnien czasowych i można sterować każdym przetwornikiem osobno. Moim skromnym zdaniem, świetne rozwiązanie, juz drugie autko mam tak zrobione i jestem bardzo zadowolony, ponieważ daje to większą kontrolę nad rodzajem brzmienia.

    pozdr,
    Kuba

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzieki za podpowiezdi. Zrobie jak piszesz, glosniki z tyly wywale. Czy w zwiazku z tym tylnie boczki mam tez wygluszac jesli nie bedzie tam wooferow? Jesli tak to zastosowac z tylu mate czy gabke? Mysle o Stingerze Road kill ale nie jestem do konca pewny, bo nie wiem ile mi tego zejdzie. Mozecie podac mniej wiecej zuzyliscie maty i w jakim rozmiarze ona byla?

    Pozdrawiam! ;]

  7. #7
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z wyg?uszaniem jest tak, ?e s? i tacy co wyg?uszaj? dach itd, ja osobiscie uwa?am, ?e to troche przerost formy nad tre?ci?, po??? najwiekszy nacisk na drzwi przednie, to wcale nie jest ?atwa sprawa, rozumiem ?e b?dzie Ci to robi?a firma ?

    ps. a propos subwoofera, to polecam si? tym zainteresowa? http://www.allegro.pl/item308648681_..._vega_104.html gra to bosko.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Niie no dachu, komory silnika i podlogi wygluszac nie bede. Jak juz pisalem- audifilem nie jestem. Mysle, ze z wygluszaniem sobie poradze. W sieci jest dosc duzo poradnikow, ktorymi moge sie posluzyc Nie chce zbytnio obciazac drzwi dlatego wybralem stingera.

    Apropo aukcji, robisz mi juz metlik w glowie! ;] Vega 104 jest dobrym glosnikiem, ale wiecej niz 600 za niego nie dam. Ze stanow sciagne infinity w tej cenie.
    Ostatnio edytowany przez krzyżak - 07-02-08 o 12:39

  9. #9

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No w koncu udalo sie zamontowac Sprzet.
    Oczywiscie skorzystalem z rady Trociny i zamontowalem ten zestaw:
    - kappa 6.1
    - kappa 10" subwoofer
    -micro dimension 4.300
    - ground zero 2,5000 tx
    -kable stingera
    - alpine 9855r
    Do tego panele i slupki. WYgluszenie i okablowanie Stingera.

    Gra to naprawde dobrze.
    Jak skoncze robic zabudowe na wzmaki to cykne foty
    pozdr

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •