Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 38

Temat: problem z ABS

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Unhappy problem z ABS

    założyłem nowy post bo niby jest ich pełno o ABS ale nie znalazłem takiego problemu co mój. jeśli taki już istnieje proszę usunąć mój.
    otóż:
    jak kupiłem samochód to od razu nie działał ABS. świeci się kontrolka. jak jeszcze nie było mrozów to w dzień się paliło a z samego rana nie i rano niby działał ABS ale po ostrym hamowaniu wyłączał się i zapalała się kontrolka. teraz jak są mrozy kontrolka zgasła i ABS niby działa ale jak przednie koła wpadają w poślizg (przy ruszaniu) przy około 2000 obr/min słyszę jak chodzi pompa (tak mi się wydaje że pompa). przy hamowaniu na śniegu ABS działa przy delikatnym hamowaniu ale po jednej próbie ostrego hamowania pompa znów przestała działać i nie działa ani przy hamowaniu ani przy utracie trakcji podczas ruszania. kontrolka się świeci. Błąd jaki mi pokazało mówił że uszkodzona pompa (teraz nie pamiętam już jaki numer błędu).
    czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?

  2. #2
    micmis's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    hmm, a ja nie wiem co jest z moimi hamulcami, moze to i abs, kontrolka sie nei swieci, wszystko wyglada w miare ok, na drodze jest ok, ale jak przyhamuje na sniegu mocniej to slychac jakies zaje**ste tarcie , jakbym nie wiem kotwice wyrzucil pod auto i kola sie blokuja, pedal hamulca sie nie daje mocniej nacisnac, wrecz odbija i zamiera w miejscu, nei wiem co to jest, lampki nie mrugaja

  3. #3

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    biedrzyk7, micmis to co pierwsze to vag w rękę i zczytać błedy. Bo na 1000% coś wywaliło, pomimo, że np u Ciebie micmis nie świeci się kontrolka. Ja co prawda tarcia nie mam, ale tez koła się blokują, pedał twardnieje, zero kontrolek. Wymieniłem pompę, sterownik, kable i nadal to samo. Dlatego tak ważne abyście podpieli Vag, wtedy będziemy już coś więcej wiedzieć.
    A3 1.8 AGN Ambition by marti - było...


  4. #4

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slaskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    biedrzyk7
    jak czytales inne tematy to napewno sprawdziles bezpiecznik
    i wyczysciles styki twego zacnego abs-u ?

    micmis
    jezdziles juz wczesniej autem z abs-em ?

  5. #5
    micmis's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dami81 Pokaż post
    micmis
    jezdziles juz wczesniej autem z abs-em ?

    nie, ale to tarcie to nic fajnego, ostatnio jak auto bylo u mechanika to mowil ze bledy pousuwal, no nic sprawdze to kiedys przy chwili czasu

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Pierwsze co podpiąć kompa sczytać błędy.
    - przeczyścić czujniki,
    - sprawdzić kable do czujników czy przypadkiem nie ma gdzieś pęknięć i następuje zwarcie,
    - zdiagnozować kompem, bo może sterownik pompy padł (objaw raz działa ABS, a raz nie, przy jeździe potrafi przestać działać, najczęściej zostaje zerwana komunikacja z jakimś czujnikiem)

    Sterownik można dać do naprawy koszt ok. 200 - 300 zł, czujnik ok. 25 zł (na allegro), kabel w ASO 140 zł.
    Jeżeli mechanik Ci sczytał błędy i później skasował, to powinien Ci na kartce wydrukować i dać, ja tak zawsze miałem, po ponownym wystąpieniu błędów można zobaczyć czy wyskoczyły te same i już wiesz co jest zepsute.
    Ja miałem bardzo podobny problem, ABS raz działał a raz nie, przy jeździe jak następowało wyłączenie ABS-u to na pedale na 1 sekundę dostawałem takiego kopa, z błędów wynikało że padł przedni lewy czujnik, zostały wymienione, przewód również i to samo, teraz wiem, że padł sterownik, często się to zdarza w starszych autkach.

    No i tyle.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez micmis Pokaż post
    hmm, a ja nie wiem co jest z moimi hamulcami, moze to i abs, kontrolka sie nei swieci, wszystko wyglada w miare ok, na drodze jest ok, ale jak przyhamuje na sniegu mocniej to slychac jakies zaje**ste tarcie , jakbym nie wiem kotwice wyrzucil pod auto i kola sie blokuja, pedal hamulca sie nie daje mocniej nacisnac, wrecz odbija i zamiera w miejscu, nei wiem co to jest, lampki nie mrugaja
    Mam dokładnie to samo u siebie...
    I nie mam pojęcia w czym problem
    Komputer nie pokazuje żadnych błędów...

    Podczas normalnego hamowania wszystko ok, kontrolki ok, a na śniegu jak przyhamowałem to myślałem że auto mi się rozpadnie :/

  8. #8

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    jutro sprawdzę błędy ale tak jak pisałem wywalało że uszkodzona pompa ABS

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    U mnie był jeden błąd o uszkodzonej pompie, a przeważnie błąd odczytu z czujników na zmianę raz prawego, raz lewego koła. Czujniki wymieniłem na nowe. Przeważnie występowało to przy dłuższej jeździe po mieście (częste hamowanie) lub przy gwałtownym zahamowaniu. Najprawdopodobniej coś ze sterownikiem, aczkolwiek nastała jesień i samo się naprawiło. Teraz jedynie za każdym razem przy pierwszym ruszeniu po odpaleniu samochodu słyszę krótki dźwięk pompy. ABS działa - przetestowane na śniegu. Sorry za długi wywód, ale życzę Ci, żeby się samo naprawiło.

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Janów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Ja mam podobny problem. U mnie po zapaleniu silnika kontrolka ABS zapala się i po chwili gaśnie. Do nie dawna ABS działał ale od paru dni już nie działa i przy hamowaniu słyszę tarcie. Czasami kontrolka zapala się w czasie jazdy.
    Może ktoś miał tak jak ja? Czy zacząć od czyszczenia czujników? Czy od razu jechać na kompa?

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •