Strona 57 z 147 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 561 do 570 z 1464

Temat: Klimatyzacja, czyszczenie, serwis, problemy

  1. #561

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak to jest z wymiana oleju w sprezarce od klimatyzacji, mozna wymienic samemu? co ile trzeba uzupelniac i w jaki sposob? przy nabitej klimie czy pustej?

  2. #562
    macsurf's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    oooo
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mati_2 Pokaż post
    Jak to jest z wymiana oleju w sprezarce od klimatyzacji, mozna wymienic samemu? co ile trzeba uzupelniac i w jaki sposob? przy nabitej klimie czy pustej?
    Jak pojedziesz na serwis klimy to podlaczaja pod maszyne i ona wyciaga stary olej i wstrzykuje nowy do ukladu klimatyzacji. Jak sie duzo jezdzi to podobno dobrze jest zrobic cos takiego raz w roku (uzupelnienie freonu, wymiana oleju, test szczelnosci).

  3. #563

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    witam panowie ... pisalem wczesniej ze klima mi raz dziala a raz nie, teraz chodzi ale moim zdaniem za slabo chlodzi (oczywiscie jest nabita bo sprawdzalem) mechanik mi powiedzial ze jak tak dalej bedzie to bede musial wymienic zawor klimatyzacji (cos chyba na sprężarce) i ze to kosztuje 400zl. Wiecie moze jaki to jest zawor? Nie mam pojecia czy jest jeden czy kilka. Wydaje mi sie ze powiedzial zdecydowanie za duzo bo na allegro takie rzeczy z tego co patrzylem kosztuja okolo 100zl
    Samochod A3 1.6 benzyna z 1996 roku.
    Prosze o wyrozumialosc bo nie znam sie zbyt dobrze na samochodach

  4. #564

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez macsurf Pokaż post
    Jak pojedziesz na serwis klimy to podlaczaja pod maszyne i ona wyciaga stary olej i wstrzykuje nowy do ukladu klimatyzacji. Jak sie duzo jezdzi to podobno dobrze jest zrobic cos takiego raz w roku (uzupelnienie freonu, wymiana oleju, test szczelnosci).
    Wlasnie ten klient co napelnia mi klime powiedzial ze on wpuszcza sam gaz bez zadnego oleju i wez tu czlowieku badz madry, sprawdzil szczelnosc, potem costam odsysal i wpuscil sam gaz z butli i powiedzial ze on sie nie zajmuje olejami w klimie i zebym sam sobie z tym radzil, wiec co mam uczynic? jechac gdzie indziej, do innego serwisu?

  5. #565

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław, Częstochowa
    Auto
    Skoda Octavia II FL
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Tak, szukaj innego serwisu. Tydzien temu byłem u siebie w mieście z klima. Gość podłączył pod maszynę. Najpierw odessało ten czynnik chlodzacy, potem olej, sprawdziło szczelnosć, nabiło. Tak z 30min to trwalo, koszt: 170zł (filtr byl w miarę czysty więc nie był wymieniany).

  6. #566

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny problem z klimatyzacja

    Witam wszystkich! Mam pewien problem i prosilbym czlonkow klubu o pomoc! Otoz odkrylem po zimie ze moja klimatyzacja nie dziala jak trzeba (nie chlodzi). Pojechalem sprawdzic szczelnosc i ja nabic gdyz myslalem ze to jest powodem. Szczelnosc ok no i nabili mi ja ale niestety nie chce sie wlaczyc sprezarka od klimatyzacji. Wogole jej nie kreci i nie zalancza! Mechanik podpinal mi ja na ostro i krecila wiec nie mam pojecia o co chodzi? Jestem zupelnym laikiem samochodowym wiec prosilbym o jakies podpowiedzi gdyz wiemy wszyscy jacy sa mechanicy a ja nie mam pieniedzy na eksperymenty ze wszystkim. Co moze byc przyczyna ze sprezarka sie nie wlancza! Dodam ze sprawdzilem juz bezpieczniki no i sama sprezarke na ostro tak jak mowilem i niby wszystko ok??? Prosze o pomoc koledzy. Dziekuje

  7. #567
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Rozumiem ,że szkoda Ci też czasu na szukanie i czytanie.... Jest na forum tyle tematow więc zachęcam do zrobienia tego.

  8. #568

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszow
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Zapewniam ze to nie brak czasu bo czytam powoli wszystko! Jestem tutaj od dzis dopiero, wiec napisalem prosbe bo moze ktos kto juz to mial kiedys zobaczy i napisze mi w czym moze tkwic problem zanim znajde cos we wpisach bo jest tego troche! Zapewniam ze ostro sledze wszystko od poczatku.
    Dodano:
    przecztalem w jednym poscie ze nie ma prawa pokazac sie zniezynka jak sprezarka sie nie wlancza!? Ale u mnie jest dokladnie tak samo jak u tamtego kolegi! Pojawia sie sniezynka a nawiew zaczyna dmuchac ale niestety nie chlodzi bo sprezarka sie nie zalancza! Powtarzam ze nabilem ja dzisiaj,wymienilem filtr, odgrzybilem, szczelnosc jest wporzadku a dodatkowo sprawdzilem bezpieczniki i tez wszystkie ok a sprezarka po prostu sie nie wlancza. Podpieta na ostro przez mechanika rusza ale samoczynnie niestety nie. Nie moge sie doszukac postu w ktorym bede mniej wiecej wiedzial co moze byc jeszcze przyczyna nie wlanczania sie sprezarki??? Dlatego odswierzam temat liczac na to ze ktos sie juz spotkal dokladnie z takimi objawami i cos mi podpowie...
    Ostatnio edytowany przez toon van dijk - 30-04-09 o 15:30 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #569

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, po dlugich probach uruchomienia klimy udalo mi sie ja uruchomic, ale mam kolejny problem otoz gdy przyspieszam ostro z wlaczona klima zaczyna cos chrobotac i nie przestaje dopoki nie wylacze klimy, czestotliwosc chrobotania zmienia sie wraz z obrotami silnika,podejrzewam ze to prawdopodobnie sprzeglo klimatyzacji, ale czy na pewno, jak to sprawdzic? Czy mozna bez obawy jezdzic z takim chrobotaniem? Czytalem gdzies ze jest cos jakis czujnik ktory wylancza sprezarke przy ostrym przyspieszaniu aby nie odbierac mocy, jest cos takiego?

  10. #570
    Mongo2001's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Suchy LAS k/Poznania
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam.Ostatnio po włączeniu klimy zaczyna mi cos stukac.... Chodzi sobie kilka min i zaczyna sie drobne stukanie i z czasem zaczyna coraz mocniej i głośniej tak jakby miało zaraz sie cos rozleciec. Dzieje sie tak tylko na wolnych obrotach, jak dodam troszke gazu to cichnie. czasem jak przygazuje to nawet na wolnych jest ok ale z czasem stukanie powraca.... Myślałem ze to cos jest luznie ale byłem wczoraj na podnosniku i ten dzwiek wydobywa sie raczej ze spręzarki... Miał ktos podobny problem?
    pozdR

Strona 57 z 147 PierwszyPierwszy ... 747555657585967107 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •