Strona 48 z 132 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 471 do 480 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #471
    TeeVar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ???
    Auto
    0000
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    100 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jezeli nie pomyliles nr konta to raczej nie ma takiej mozliwosci zeby przelew nie doszedl. Zapytaj w banku dla pewnosci.
    Podstawowa prawda o ludziach jest taka, że wszyscy kłamią. Jedyna zmienna to dlaczego.

  2. #472
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mam takie pytanie:
    Komornik przyslal mi info ze wejdzie na moje konto bankowe za nie placone mandaty.
    I wszedl na konto ale na moje prywatne, a nie firmowe - prowadze DG
    Jest to jakos uwarunkowane?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #473
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    USTAWA

    z dnia 17 czerwca 1966 r.

    o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.


    Dodano:
    Art. 80. § 1. Organ egzekucyjny dokonuje zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego przez przesłanie do banku, a jeżeli bank posiada oddziały - do właściwego oddziału, zawiadomienia o zajęciu wierzytelności pieniężnej zobowiązanego z rachunku bankowego do wysokości egzekwowanej należności pieniężnej wraz z odsetkami z tytułu niezapłacenia w terminie dochodzonej wierzytelności oraz kosztami egzekucyjnymi. Organ egzekucyjny jednocześnie wzywa bank, aby bez zgody organu egzekucyjnego nie dokonywał wypłat z rachunku bankowego do wysokości zajętej wierzytelności, lecz bezzwłocznie przekazał zajętą kwotę organowi egzekucyjnemu na pokrycie egzekwowanej należności albo zawiadomił organ egzekucyjny, w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, o przeszkodzie w dokonaniu wpłaty.
    § 2. Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego zobowiązanego jest dokonane z chwilą doręczenia bankowi zawiadomienia o zajęciu, o którym mowa w § 1, i obejmuje również kwoty, które nie były na rachunku bankowym w chwili zajęcia, a zostały wpłacone na ten rachunek po dokonaniu zajęcia.
    § 3. Jednocześnie z przesłaniem zawiadomienia, o którym mowa w § 1, organ egzekucyjny zawiadamia zobowiązanego o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, doręczając mu odpis tytułu wykonawczego, o ile nie został wcześniej doręczony, i odpis zawiadomienia skierowanego do banku o zakazie wypłaty zajętej kwoty z rachunku bankowego bez zgody organu egzekucyjnego.

    Art. 81. § 1. Zajęcie wierzytelności jest skuteczne w odniesieniu do rachunków bankowych zobowiązanego prowadzonych przez bank, niezależnie od tego, czy organ egzekucyjny wskazał w zawiadomieniu, o którym mowa w art. 80 § 1, numery tych rachunków.
    § 2. Jeżeli zobowiązanym jest jednostka budżetowa, zajęciu podlega wyłącznie rachunek wydatków.
    § 3. Jeżeli wierzytelności z innych rodzajów rachunków bankowych zobowiązanego niż lokata terminowa, nie pokrywają dochodzonej należności, bank realizuje zajęcie wierzytelności z rachunku tej lokaty w ostatniej kolejności.
    § 4. Wynikający z zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego zakaz wypłat z tego rachunku bez zgody organu egzekucyjnego nie dotyczy wypłat na bieżące wynagrodzenia za pracę oraz na zasądzone alimenty i renty o charakterze alimentacyjnym zasądzone tytułem odszkodowania. Wypłata na wynagrodzenia za pracę może nastąpić po złożeniu bankowi odpisu listy płac lub innego wiarygodnego dowodu, a wypłata alimentów lub renty o charakterze alimentacyjnym - tytułu stwierdzającego obowiązek zobowiązanego do płacenia alimentów lub renty. Bank dokonuje wypłat alimentów lub renty do rąk osoby uprawnionej do tych świadczeń.
    § 5. Przepis § 4 stosuje się również do podatku dochodowego od osób fizycznych oraz składek na ubezpieczenie społeczne, należnych od dokonywanych wypłat na bieżące wynagrodzenia.

    Art. 82. W przypadku zbiegu kilku egzekucji administracyjnych lub zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej do tej samej wierzytelności z rachunku bankowego zobowiązanego, jeżeli kwoty znajdujące się na rachunku bankowym nie wystarczają na pokrycie wszystkich egzekwowanych należności, bank obowiązany jest wstrzymać wypłaty z tego rachunku do wysokości należności pieniężnych, na rzecz których zajęcie nastąpiło, oraz niezwłocznie zawiadomić o tym właściwe organy egzekucyjne. Przepisy art. 81 § 4-5 stosuje się odpowiednio.

    Art. 83. (skreślony).

    Art. 84. § 1. Jeżeli przed zajęciem wierzytelności z rachunku bankowego zobowiązanego w trybie art. 80 zostanie ujawniony dokument potwierdzający posiadanie rachunku bankowego, zwany dalej "dokumentem", organ egzekucyjny dokonuje zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego związanego z tym dokumentem przez wpisanie jej do protokołu zajęcia.
    § 2. W protokole, o którym mowa w § 1, organ egzekucyjny podaje wysokość egzekwowanej należności pieniężnej wraz z odsetkami z tytułu niezapłacenia należności w terminie i kosztami egzekucyjnymi.
    § 3. Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego związanego z dokumentem jest skuteczne wobec zobowiązanego z chwilą podpisania przez poborcę skarbowego protokołu zajęcia, o którym mowa w § 1.
    § 4. Organ egzekucyjny zawiadamia niezwłocznie zobowiązanego o zajęciu jego wierzytelności w części, w jakiej nie została zwolniona spod egzekucji, doręczając mu odpis tytułu wykonawczego oraz odpis protokołu zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego związanego z dokumentem. Jednocześnie organ egzekucyjny poucza zobowiązanego, że nie może realizować zajętej wierzytelności poza częścią wolną od egzekucji ani rozporządzać nią w żaden inny sposób.
    § 5. Niezależnie od zawiadomienia, o którym mowa w § 4, organ egzekucyjny przesyła do banku zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej z rachunku bankowego. Przepisy art. 80 stosuje się odpowiednio.

    Art. 85. § 1. Jeżeli dokument jest tego rodzaju, że bez jego okazania zobowiązany nie może realizować wierzytelności z rachunku bankowego, organ egzekucyjny dokonuje zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego związanego z tym dokumentem przez jego odbiór.
    § 2. Organ egzekucyjny potwierdza odbiór dokumentu protokołem odbioru dokumentu. Przepisy art. 84 § 2-4 stosuje się odpowiednio.
    § 3. Niezależnie od zajęcia, o którym mowa w § 1, organ egzekucyjny przesyła do banku zawiadomienie o zajęciu wierzytelności pieniężnej z rachunku bankowego. Przepisy art. 80 stosuje się odpowiednio.

    Art. 86. § 1. Organ egzekucyjny poucza wierzyciela, żeby w terminie 14 dni od dnia zajęcia, o którym mowa w art. 85 § 1, wystąpił do sądu o umorzenie dokumentu i zawiadomił o tym właściwy oddział banku przez doręczenie mu w tym samym terminie odpisu złożonego do sądu wniosku w sprawie wszczęcia postępowania o umorzenie dokumentu.
    § 2. W przypadku nieotrzymania zawiadomienia o wszczęciu postępowania o umorzenie dokumentu właściwy oddział banku, po upływie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego, odwołuje wstrzymanie wypłat z tego rachunku, o czym zawiadamia posiadacza rachunku.
    § 3. Sąd rozpatruje wniosek o umorzenie dokumentu na zasadach i w trybie przewidzianych w przepisach o umarzaniu utraconych dokumentów. W postępowaniu w sprawie umorzenia dokumentu nie mogą być zgłaszane zarzuty dotyczące zasadności roszczenia wierzyciela. Koszty postępowania obciążają właściciela dokumentu. Sąd przesyła właściwemu oddziałowi banku wypis prawomocnego postanowienia w sprawie umorzenia dokumentu.
    § 4. W przypadku umorzenia dokumentu, właściwy oddział banku wystawia w jego miejsce nowy, aktualny dokument, który wydaje właścicielowi. W przypadku nieuwzględnienia wniosku o umorzenie dokumentu, właściwy oddział banku niezwłocznie odwołuje wstrzymanie wypłat z rachunku bankowego i zawiadamia o tym właściciela.

    Art. 86a. § 1. Wskutek zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego, bank wstrzymuje wszelkie wypłaty z zajętego rachunku i niezwłocznie zawiadamia o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego inne oddziały banku, inne banki, placówki pocztowe i inne podmioty uprawnione do dokonywania wypłat zobowiązanemu z zajętego rachunku. Zajęcie nie dotyczy kwot wolnych od egzekucji.
    § 2. Inne banki, placówki pocztowe i inne podmioty uprawnione do dokonywania wypłat, o których mowa w § 1, po zawiadomieniu ich o zajęciu, ponoszą względem wierzyciela odpowiedzialność za dokonane wypłaty.
    § 3. Minister właściwy do spraw finansów publicznych w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw łączności i Ministrem Sprawiedliwości określi, w drodze rozporządzenia, tryb zawiadamiania oddziałów banków, placówek pocztowych i innych podmiotów uprawnionych do dokonywania wypłat z zajętego rachunku w postępowaniu egzekucyjnym w administracji, zapewniający prawidłowe orzekanie o ich odpowiedzialności za dokonane wypłaty.

    Art. 87. Przepisy dotyczące egzekucji z rachunków bankowych i wierzytelności z rachunku bankowego związanego z dokumentem stosuje się odpowiednio w egzekucji z wkładów oszczędnościowych gromadzonych w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych.

    Art. 88. (skreślony).
    Ostatnio edytowany przez momo - 11-05-09 o 11:33 Powód: Automatyczne łączenie postów

  4. #474

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czy jesteście w stanie mi pomóc, zostałem oskarżony o próbę wyłudzenia odszkodowania z AC?
    Co jest totalną bzdurą!

  5. #475
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Raadzio proponowałbym udać się do kancelarii adwokackiej. Nikt przez internet nie zajmie się obroną w postępowaniu karnym.


    akt oskarżenia trafił już do sądu czy przedstawiono Ci zarzuty ?
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 30-05-09 o 11:55

  6. #476

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm/Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    23 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Zdaje sobie sprawę, że bez adwokata się nie obejdzie.
    Jednak myślałem, że ktoś coś mi dodatkowo doradzi.
    Nie wiem czy akt oskarżenia trafił do sądu. Mi przedstawiono zarzuty.

  7. #477
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    także sprawa nie trafiła do Sądu. jak chcesz to mogę doradzić Ci którego z chełmskich/lubelskich adwokatów wybrać. Odezwij się na pw.

  8. #478

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny

    Witam potrzebuję odpowiedź na nurtujące mnie pytania:

    1. Jakie są różnice pomiędzy decyzją administracyjną wywołująca tylko skutki proceduralne od decyzji, która wywołuje skutki zarówno proceduralne jak i materialnoprawne ?

    2. Czy umarza się postępownaie administracyjne w przypadku wydania decyzji administracyjnej odmawiającej wydania jakiegokolwiek pozwolenia konkretnej osobie lub kończy w inny sposób ?
    Ostatnio edytowany przez Mencel - 19-06-09 o 19:24

  9. #479
    tomek_cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Raadzio czy ta sprawa jest z powództwa Inter Risk? Jeżeli tak to nie masz się o co martwić... Oni zawsze oskarżają pokrzywdzonego w kolizji o próbę wyłudzenia odszkodowania... Sam tak miałem więc wiem o czym mowa Dlategop teraz OC mam w IR Niech się później ktoś martwi

  10. #480
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mencel Pokaż post
    1. Jakie są różnice pomiędzy decyzją administracyjną wywołująca tylko skutki proceduralne od decyzji, która wywołuje skutki zarówno proceduralne jak i materialnoprawne ? 2. Czy umarza się postępownaie administracyjne w przypadku wydania decyzji administracyjnej odmawiającej wydania jakiegokolwiek pozwolenia konkretnej osobie lub kończy w inny sposób ?
    Odpowiedź na te nurtujące pytania możesz znaleźć w każdym podręczniku do postępowania administracyjnego.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomek_cichy Pokaż post
    Raadzio czy ta sprawa jest z powództwa Inter Risk?
    To jest sprawa karna a nie cywilna - Radzio nie jest pozwany tylko podejrzany.
    Ostatnio edytowany przez Piotrek.1781 - 19-06-09 o 19:41

Strona 48 z 132 PierwszyPierwszy ... 3846474849505898 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •