Cytuj Oryginalnie napisane przez Gabi_A3 Pokaż post
A ja mam pytanie odnośnie elementów boczków w bagażniku... Mam taką niebieskawą tapicerkę i plastiki również, niestety poprzedni właściciel przewoził w bagażniku grabie albo widły i wszystko jest porysowane co spowodowało zmianę koloru na jaśniejszy w miejscach zadrapań.

Chodzi mi o preparat najlepiej jakiś niebieski koloryzujący do plastików (coś w stylu czernidło do zderzaków) Posiadacie może coś takiego w swojej ofercie??
Czernideł w kolorze niestety nie ma. Najlepiej byłoby poprostu trysnąć lakierem ten element. Receptury na wewnętrzne elementy samochodu mamy więc moglibyśmy dorobić taki lakier w sprayu.
Nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Cytuj Oryginalnie napisane przez mariusz11111 Pokaż post
nie nie chodzi mi tu o podsufitkę a mianowicie ;
ostatniego czasu drinkowałem w samochodzie z kolegą i postawił puszkę z piwem na części deski rozdzielczej zaznaczonej na zdjęciu w wyniku czego odbiło sie mokre denko puszki
ściereczki jakich używam sa one najzwyklejsze kupione w sklepie motoryzacyjnym i tak jak juz pisałem ta powierzchnia jest chropowata ciężko ja wyczyścić

W takim razie potrzebujesz produktu do czyszczenia, typu APC (czyli taki środek do czysczenia plastiku, tapicerki, gumy, nadaje się też do czyszczenia ościeży drzwi itp.)
Te środki są zazwyczaj w dużych opakowaniach, ale mogę rozlać do mniejszych butelek.

Podam ci ceny za 1litr:
Turbobond planenreiniger: 31,50zł koncentrat od 10:1 do 100:1
Concept Multi Cleaner: 21,50zł koncentrat 5:1 do 12:1
Meguiar's All Purpose Cleaner: 28zł koncentrat 4:1 do 10:1 (ten mi się skończył, ale będzie w przyszłym tygodniu)

Środki są bardzo wydajne. Taki litr koncentratu starczy ci na lata. Oczywiście możesz kombinować z proporcjami, ale do plastiku i tapicerki lepiej robić delikatniejsze mieszanki

Do czyszczenia takiej powierzchni może przydać ci się pędzelek żeby ruszyć ten brud ze struktury. Wczoraj mi przyszły, także dzisiaj wrzucę na stronkę. I oczywiście musisz zainwestować w niezawodną ściereczka z microfibry. Nie pyli i jest delikatna, bez niej ani rusz. Do plastiku to poleciłbym nawet taką zwykłą i tanią, ale żeby była z mikrowłókna (15zł kosztuje, nie jest widoczna w sklepie, ale wkrótce będzie).

Czyścić można na różne sposoby. Spryskać microfibrę i przecierać elementy (wewnątrz samochodu tak robię, żeby nie rozpryskiwać środka na wszystkie strony). Jeżeli nie schodzi brud to spryskuję powierzchnię i wzruszam wszystko pędzelkiem, a następnie przecieram microfibrą żeby zebrać brud.

Te środki nie są widoczne w sklepie, więc w razie czego zamowienie możesz zrobić na maila pawel@mxnowicki.pl