Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 24

Temat: PZU "kochane"

  1. #11
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Czyli najlepiej oddać auto do znajomego, który ma podpisaną umowę z PZU . Ok, dziękuję za odpowiedzi

  2. #12
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Lawina na 100% mam rację. A co jeśli dany serwis na przykład Opla naprawia Audi? Żeby mu zwrócil odszkodowanie bez potrąceń musi dostarczyć faktury źródłowe za części, bo inaczej TU zastosuje amortyzację za brak faktur źródłowych. Poza tym nawet autoryzowane serwis czasem mają swoich podwykonawców. Same przedstawiają faktury za części, a faktura za robociznę jest od podwykonawcy. Chcesz konkretne przykłady takich serwisów?

  3. #13

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Rydzio ale serwis opla też może zamówić części w serwisie AUDI tak?? Ja naprawiałem toyotę w serwisie fiata jakieś 10 lat temu. Amortyzację to może i zastosować nawet jak ma faktury, wiem bo 2 miesiące temu odebrałem moje a3 od Aso w piasecznie.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  4. #14
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    @Pawel_yu
    Z tym to chyba tak nie do końca, bo ubezpieczyciel nie może Cie zmusić do wyboru warsztatu, w którym masz auto naprawiać, bo możesz u znajomego, który ma firmę tym się zajmującą, co nie zmienia faktu, że ta firma musi najpierw(przynajmniej powinna dla bezpieczeństwa gotówkowego poszkodowanego) przedstawić kosztorys naprawy, który ubezpieczyciel powinien potwierdzić, ewentualnie zgłosić zastrzeżenia.
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

  5. #15
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    ja sie nie bede upieral przy tym co napisalem
    ktos mi kiedy to mowil ale to bylo dawno temu

    jesli jestescie na biezaco jak to wyglada a ja wprowadzilem w blad to sorka

  6. #16
    Erbi's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Faktury też nie muszą być z jednej firmy, bo możesz kierować się przecież tym, że w różnych miejscach jest taniej dana część, ważne aby były.

    @Pawel_yu, może temu komuś chodziło o to, że robiąc naprawę serwisie, z którym dane TU ma podpisane umowę sporo ułatwia
    Granat A3 Erbi'ego
    --http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?p=593622--

    "The fear of the death is far more scary than the death itself."

  7. #17
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    A czy jeżeli chodzi o te 2k to muszę jakoś potwierdzić ,że chce je dostać? Podałem numer konta na samym początku sprawy. Koleś mi powiedział, że jeżeli kwota nie przekroczy tych 2k to nie muszę im żadnych rachunków przedstawiać a właśnie wyhaczyłem za 1200zł zderzak z halogenami i spryskami w moim kolorze

  8. #18
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Zgadzam się Erbim.

    Dla formalności i ujednolicenia wypowiedzi.

    Faktur przedstawianych do TU może być dowolna ilość, pod jednym warunkiem wszystkie muszę być zgodne z zakresem wyznaczonym przez TU. Można dostarczać faktury osobno za części jak i za robociznę.
    Zakresem wyznaczonym przez PZU jest ocena techniczna lub kalkulacja naprawy uwzględniająca koszt części jaki robociznę. Cena poszczególnych części nie może przekraczać cen części autoryzowanego serwis, które de facto są takie same jak ceny części w Audatex'e systemie w którym sporządza jest kalkulacja. Likwidator ma prawo wpisać ceny części z ręki, jako ceny zamienników, co miało miejsce w tym przypadku.

    Poszkodowany ma prawo naprawiać samochód w dowolonym serwisie niekoniecznie tym który ma podpisanę umówę z TU. Podpisanie umowy przez serwis z TU między innymi oznacza to, że serwis może stosować wyższą stawkę (ustaloną w umowie) niż obowiązuje na danym terenie. W przypadku, gdy warsztat nie ma podpisanej umowy cena za roboczogodzinę jest ustalana dla wszystkich takich serwisów jednolicie.

    Komono, najlepiej wystosuj krótkie pisemko i prześlij je skanem na mail likwidatora PZU.

    Dotyczy szkody pojazdu Audi A3 nr rej xxx nr szkody xxxx

    W związku z likwidacją przedmitowej proszę o wypłatę należnej kwoty na podane przeze mnie konto.

    z poważniem
    xxx

    Napisz jeszcze czy jesteś jedynym właścicielem auta?

    Wiolka, możesz opisać dokładnie swój przypadek, jakie uszkodzenia i co Ci dokładnie powiedzieli w serwisie?

  9. #19
    komono's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wadowice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    200 razy

    Domyślny

    Nie, jestem współwłaścicielem auta ale gdy zapytano mnie czy mam numer konta drugiego współwłaściciela gdy odpowiedziałem ,że wszystko ma być przelane na jedno konto to koleś mi przytaknął

  10. #20
    Rydzio's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    41 razy

    Domyślny

    Wiesz, zgodnie z OWU AC kwota odszkodowania musi być podzielona na dwa, na tylu ilu jest właścicieli, więc dla formalności dołącz drugie pisemko, że drugi współwłaściciel zrzeka się odszkodowania na Twoją rzecz. Likwidator, który wyceniał Ci szkodę nie koniecznie, a raczej na pewno nie będzie wypłacał odszkodowania, więc tego dokumentu może zabraknąć i wówczas tylko Ty dostaniesz swoją połowę. Oczywiście po uzupełnieniu papierów, dopłaciliby pozostałe 50%.

  11. Podziękowania dla Rydzio za pomoc w problemie

    komono (15-04-11)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •