Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: szarpanie na drugim biegu

  1. #11

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mełgiew
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam.
    Problem z pracą skrzyni pojawia się gdy auto osiągnie temperaturę. Polega na tym, że podczas zmiany biegów przy 3000obr/min pojawia się dźwięk jakby coś wyło w skrzyni. Zdarza się to tylko podczas jazdy. Na postoju nic się nie dzieje. A gdy auto jeszcze jest zimne to wszystko jest ok bez zarzutu. wszystkie biegi chodzą ok nawet jak wyje. Może wina leży w łożyskach? Może olej?
    Dokładnie wycie trwa gdy mam auto obojętnie na jakim biegu ale przy 3000 obr/min gdy zmieniam bieg na wyższy. i to zjawisko pojawia się gdy wcisnę sprzęgło. I ten moment gdy auto jest wysprzęglone to pojawia się wycie ale jak obroty spadną do 2500 to jest ok i jak zapnę juz bieg to jest ok. ale to wszystko pojawia się gdy samochód osiągnie 90 stopni. A jak jest zimny to wszystko ok.
    Jak samochód stoi i jest rozgrzany to też wszystko ok. Może to być wina oleju? Jak się rozgrzeje to może jest za rzadki i stąd to wycie. Biegi chodzą płynnie cały czas
    Wycie ma taki metaliczny dźwięk jakby tryby na sucho chodziły.
    Ale trwa krótko to wycie.
    Pomóżcie jak możecie. Dzięki

  2. #12
    PoldasSs's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świat GWE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    mam taki sam problem zaczęło się od tego że wskazówka prędkościomierza padła w miejscu licznik km też nie liczy, potem pokazał się błąd czujnika oleju na wyświetlaczu, potem zaczęła wskazówka paliwa wariowac, no i szarpanie na drugim biegu. Mechanik stwierdził że to wina pamięci w liczniku i trzeba go dać do wymiany czy to załatwi sprawę? Licznik mam 1/2 fis podobno wadliwe fabrycznie czy to prawda? Naprawa tej pamięci ma kosztować 250 zł. Nie wiem czy licznik dawać do naprawy czy wymienić czujnik prędkości w skrzyni.

    Było Punto Mk1 1,1 + LPG 6 speed

    Był Cienias 704 cm2

    Jest Audi A3 1,9 TDI

  3. #13

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Susz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mialem ostatnio to samo . wariowala temperatura plynu i paliwa . pokazywala sie kontrolka oleju ze niby sie przegrzewal . padniety jakis mikroprocesor w liczniku . po wymianie problem zniknal

  4. #14
    PoldasSs's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świat GWE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    vag pokazuje błąd 18062 tablica przyrządów.

    Było Punto Mk1 1,1 + LPG 6 speed

    Był Cienias 704 cm2

    Jest Audi A3 1,9 TDI

  5. #15

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Susz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    nie wiem jaki to blad poprostu pojechalem do gosci co sie tym zajmuja i powiedzieli mi ze to licznik wariuje skasowali mnie 300 zl dali gwarancje i po problemie

  6. #16
    PoldasSs's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świat GWE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    a masz licznik też 1/2 fis?

    Było Punto Mk1 1,1 + LPG 6 speed

    Był Cienias 704 cm2

    Jest Audi A3 1,9 TDI

  7. #17

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Susz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tez mam 1/2 fis. 99% mowie ci ze to mikroprocesor padl i dlatego ci wariuja zegary wlaczaja sie kontrolki . jezeli masz gdzies kolo siebie taki zaklad co naprawiaja liczniki to podjedz podlacza licznik i sprawdza go i bedziesz wiedzial . ja tez dlugo szukalem przyczyn i wkoncu pojechalem do zakladu co naprawiaja liczniki i mam spokoj

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    gdyby ktoś potrzebowal to mam 1/2 fis immo3 poliftowy 100% sprawny do sprzedania , nie przeklamuje wskazan.

  9. #19
    PoldasSs's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świat GWE
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    licznik był u kolesia co naprawia liczniki i na samym starcie wykluczył jego wadę bo powiedział że to nie ten francuski licznik co zawsze padają ten mój jest już ten lepszy i praktycznie nie zniszczalny więc wracam z licznikiem do auta i jest tylko gorzej bo wogóle nie mogłem uruchomić auta.. Dyskoteka na liczniku kontrolka od immo mruga świece żarówe na przemian i kontrolka od abs.. Czyli jednak coś z licznikiem jadę znowu do kolesia od liczników i dalej twierdzi że licznik ok sprawdził go i nic mu nie wykazało i znowu wracam do auta i dalej to samo aż za którymś razem odłączeniu i podłączeniu licznika cud wszystko działa bez problemu zero błędów na wyświetlaczu wskazówki wszystko działa nic nie szarpie i jest ok miał kto z was taki przypadek? Bo dziwne że samo się to naprawiło.. I boję się że znowu może tak zacząć robić..

    Było Punto Mk1 1,1 + LPG 6 speed

    Był Cienias 704 cm2

    Jest Audi A3 1,9 TDI

  10. #20

    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Susz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja mysle ze jednak licznik pada i ten tweoj mechanik nie zna sie (nie obrazajac go ) u mnie bylo podobnie wszystko dzialalo pozniej nie dzialalo zero bledow na vagu po krotkiej jezdzie znowu licznik wariowal , kilka dni spokoj pozniej znowu to samo az wkoncu pojechalem do specjalistow ;p i zrobili mi to w jeden dzien mieli sprzet pod ktory podlaczyli licznik i wszystko bylo wiadomo , i mam spokoj teraz . u ciebie mysle ze to samo jest tylko rzadziej sie to pokazuje jak narazie . p.s oproznij skrzynke . pozdro

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •