Strona 29 z 97 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 281 do 290 z 966

Temat: [8L] Pytanie o termostat i ...

  1. #281

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Pierwsze co to trzeba sprawdzic temp jaka podaje czujnik temp do sterownika sinika i na zegary (VAG) .
    Sprawdz czy wąż idący od dolnej czesci chlodnicy do glowicy silnika jest cieply po przejechaniu ok.20 km

  2. #282
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    contrip, siwytychy - mialem latem identyczne objawy - wymienilem termostat i problem zniknal. Oczywiscie uprzednio sprawdzilem VAGiem temperature z czujnika do ECU i licznika - byly porownywalne a mimo 70 stopni oba weze letnie/cieple - puszczal termostat. W ciemno moge powiedziec ze na 99% macie takze termostat do wymiany.

  3. #283
    siwytychy's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    dzieki wielkie sprawdzę ten wąż i postaram sie wymienić termostat i powiem Wam co i jak )

  4. #284
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Mój ASZ się trochę długo grzeje przy niskich temperaturach jakie ostatnio były nawet gdy zrobiłem 15km nie osiągał jeszcze 90*
    W poniedziałek będę robił rozrząd to wymienię przy okazji termostat i zobaczymy czy to coś zmieni.

  5. #285
    siwytychy's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    petertom

    wąż na dole chłodnicy jest zimniutki, gdzie u góry jest dość ciepły.. a gdzie znajduje się czujnik ? w 1.6 ?

  6. #286
    Szymanek31's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    panowie a ja mam małe pytanko, ponieważ autko mi nie trzymało 90 stopni tylko max 80 lub 70 wymienilem termostat dzisiaj no i zauwazylem, ze teraz wskazowka od temp silnika nie jest na srodku, czyli 90 stopni tylko wyzej tj. na nastepnej kresce minimalnie za pierwsza kreska czyli jakies 95 stopni do 98 mniej wiecej, czy to jest normalne? czy musi byc wskazowka na srodku?
    Moja Trójeczka
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?53722-A-tr%F3jka-by-Szymanek31!-nowy-gracik-prosze-o-opinie/page14

  7. #287

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez siwytychy Pokaż post
    petertom

    wąż na dole chłodnicy jest zimniutki, gdzie u góry jest dość ciepły.. a gdzie znajduje się czujnik ? w 1.6 ?
    Czyli na 99% termostat. Co do czujnika to:http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=38798. Uzupełnij profil z symbolem silnika.

  8. #288
    Szymanek31's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    przed wymienieniem termostatu wskazówka pokazywała mi 80 stopni przy rozgrzanym silniku a teraz gdy wymienilem termostat wskazowka pokazuje mi troche ponad 100 stopni, czyli nie jest na srodku na 90 tylko na nastepnej kresce...

    no ale panowie, ja jak odpalam silnik to wskazowka nie lezy na maksa na 0 tylko po wlaczeniu silnika mam wskazowke na troche ponad 60 stopni no i jak sie auto nagrzeje to o taka odleglosc wlasnie jaka jest od zera do miejsca gdzie wskazowka zaraz po wlaczeniu lezy to taka odleglosc dzieli po rozgrzaniu od 90 stopni dalej, stad moje przemyslenia ze jezeli startowala by od zera to po rozgrzaniu bylaby ta wskazowka na 90..

    rozumiecie o co mi chodzi? chociaz moge sie mylic

    uwazacie ze wskazowka jest zepsuta czy jednak termostat?

    slyszalem, ze mozna climatronikiem sprawdzic temp. silnika to chetnie bym to zrobil tylko nie znam kombinacji zeby owa rzecz sprawdzic

    prosze o wypowiedz w moim problemie
    Moja Trójeczka
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?53722-A-tr%F3jka-by-Szymanek31!-nowy-gracik-prosze-o-opinie/page14

  9. #289
    Szymanek31's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gostyń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    dzieki panowie za pomoc
    Moja Trójeczka
    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?53722-A-tr%F3jka-by-Szymanek31!-nowy-gracik-prosze-o-opinie/page14

  10. #290
    wasil16's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielo
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wiem wiem Panowie,że macie tego tematu już dosyć,ale jak człowiek przeczyta prawie 30 stron na temat termostatu,to wie sie mniej niż przed czytaniem

    Mój termostat był wymieniony kilka miesięcy temu,a problem polega na wolnym nagrzewaniu się auta.W zime nawet na długiej trasie jest problem,aby było ciepło w aucie.
    Temperatura na klimatroniku kanal 49 jest prawidlowa.Na zegarach pojawia się 90st,ale jeśli na dworze jest -10st to potrafi wskazówka opaść do 80st :/ Czy problemem może być czujnik temp g2 który chce wymienić?

    Pozdrawiam

Strona 29 z 97 PierwszyPierwszy ... 1927282930313979 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •