Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 131 do 140 z 144

Temat: Kontrolka rezerwy

  1. #131
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Zrób test kontrolek. Włącz zapłon i wciśnij dwa razy pokrętło pod obrotomierzem. WYświetli Ci kolejno wszytskie komunikaty i sprawdz czy wyświetli też rezerwe paliwa

  2. #132
    mfolta's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Zrobiłem test i jest kontrolka paliwa. Jakiś czas temu robiłem test zegarów i wtedy już ją widziałem. Cały czas świeci mi OK. Dziś akurat jak jechałem do pracy to wskazówka paliwa opadła na sam dół i kontrolka się nie zapaliła. Wydaje mi się ,że jest to wyłączone.

  3. #133
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    domyślam się, że ogarniasz Vag, sprawdz zatem test wskazówek i skontroluj czy wszytskie sa pionowo do góry, może wskaźnik paliwa oszukuje?

  4. #134
    mfolta's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Test zegarów robiłem. Wskazówka paliwa dokładnie na środku. Trochę odchyloną mam temp płynu ale nie znacznie. Wskazówka czasem po zatankowaniu złapie jakiś poziom a potem znów podskoczy lekko do góry. Dziś przed zatankowaniem vag wskazywał 7l (wskazówka opadła na sam dół jakieś 10km wczesniej) zatankowałem dokładnie 17,88l i vag wskazuje 23 w baku (sprawdzałem w tym samym miejscu co wcześniej, ale nie było aż tak równo). Wskazówka lekko poniżej połowy.

  5. #135

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lublin
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Oszukuje mi wskaźnik paliwa czy warto wymieniać sam pływak znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/czujnik-poziomu-pa...457470356.html

  6. #136

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobre Miasto
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Nie chcąc zaczynać nowego tematu tutaj się podłącze. Mam taki (jak myślę) problem. Mianowicie, gdy kupiłem auto miałem problem z kontrolką rezerwy. Pomimo zatankowania 10 litrów paliwa ciągle się świeciła. Następnego dnia zacząłem poszukiwania usterki - winny okazał się bezpiecznik. Po jego wymianie lampka się nie zapalała. Zatankowałem w międzyczasie ok. 20 litrów i teraz wskazówka zbliża się ku czerwonemu polu tzn. jest dokładnie na czerwonej kresce. Nie znam auta i nie wiem jak być powinno ale czy nie powinienem zostać ostrzeżony o zbliżającym się końcu paliwa ? Czy czerwona kreska nie jest jakimś wyznacznikiem dla kontrolki czy wskazówka musi wejść w czerwone pole abym został ostrzeżony o niskim poziomie paliwa ?

  7. #137
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Waśka z reguły tak jest że jak wskazuwka wchodzi na czerwoną kreską powinna zapalać się kontrolka rezerwy ale czasami jest ona inaczej wyrególowana i moża zapalać się z delikatnym oźnieniem lub przyśpieszeniem aby to sprawdzić i prawidłowo wyrególować rezystancję wchodzisz vagiem w instrumentem potem adaptacja i kanał 30 i tam zmieniasz zartość co powoduje przesunięcie wskazówki, oczywiście cała procedura zadziała jeśli kontrolka rezerwy działa.

  8. #138

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dobre Miasto
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Przepraszam za zwłokę, siła wyższa niestety mnie odciągnęła od auta. Za radą kolegi Golem1 sprawdziłem sobie adaptację wskaźnika paliwa. Wskazówka niby się rusza w górę i w dół ale lampki i brzęczyka rezerwy jak nie było słychać i widać tak nie ma jej dalej. Zrobiłem profilaktycznie test wskazówek - ktoś pisał że wszystkie powinny ustawić się pod kątem prostym - u mnie niestety tak nie jest, brakuje kilku milimetrów do osiągnięcia połowy baku. Idąc dalej zajrzałem do wtyczki wchodzącej we wkład paliwa. Odpiąłem go i co ? - rezerwa brzęczy i pokazuje pustkę w baku ! Podpiąłem go do gniazdka - poziom paliwa wrócił do stanu poprzedniego nie zapalając jednocześnie rezerwy a ta powinna się włączyć gdyż wskazówka weszła na czerwoną kreskę. Gdzie szukać dalej ?

  9. #139
    Szymon_Gdynia's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Czy lampka rezerwy jest w jakikolwiek sposób sprzężona z pływakiem w pompie paliwa? Mam na myśli, czy wskazówka poziomu paliwa ma wpływ na zapalenie się lampki rezerwy? (1,8 AGN)

  10. #140
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Szymon_Gdynia Pokaż post
    Czy lampka rezerwy jest w jakikolwiek sposób sprzężona z pływakiem w pompie paliwa? Mam na myśli, czy wskazówka poziomu paliwa ma wpływ na zapalenie się lampki rezerwy? (1,8 AGN)
    Dwa posty niżej masz napisane.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •