Strona 7 z 28 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 272

Temat: Wymiana tulei wahacza przedniego i gum stabilizatora

  1. #61
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MARC Pokaż post
    A takie mam szybkie pytanko ta guma pływająca na wahaczu przednim ta tylnia to dokładnie jak powinna być ułożona bo z tego co wiem to chyba źle założyłem bo po miechu jazdy jest już roztelepana wiec proszę o radę jak powinna być ułożona ona prawidłowo.
    nie zaznaczyles jak byla wczesniej?kurde nie pamietam dokladnie ale tym wybrzuszeniem do kola chyba,sprawdz z drugiej str jak jest nie musisz nawet kola sciagac
    Who I am? I am a the Champion.

  2. #62
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Pomocy :)

    Witam,

    Mam problem. Zabrałem się za wymianę gum stabilizatora, z lewej strony poszło gładko natomiast z prawej okazało się, że gwint w miejscu w które wchodzi śruba mocująca obejmę gumy jest zjechany i za cholerę nie da się odręcić śruby. Próbowałem ja, próbował znajomy w Norauto. I nic.

    Czy kogoś spotkała podobna "przyjemność" albo czy ktoś ma jakąś dobrą radę? Po pierwsze żeby wyciągnąć śrubę, a po drugie żeby jakimś sposobem wkręcić nową żeby trzymała obejmę.

    Nie wygląda to wesoło bo śruba wchodzi w gwint który jest "przymocowany" na stałe:


  3. #63
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    nie wiem do konca o co Ci chodzi.czy masz klopot z sruba w wahaczu()
    czy z sruba ktora przykreca/mocuje drazek stabilizatora poprzez metalowa obejme do sanek()
    ?chodzi o srubke fi 8 czy fi12?w przypadku gdy chodzi o ta mniejsza to bedzie bardzo duzy klopot jednka na wszytsko jest sposob.
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 06-10-09 o 18:31
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #64
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Chodzi o śrubę M8 którą zaznaczyłem na rysunku z ETKI (nr. 23).
    Chwyta ona obejmę od gumy stabilizatora:



    Najgorsze że śruba wchodzi w taki "kołnierz" zintegrowany z "blachą" do której jest przykręcana, a więc nie ma nakrętki z drugiej strony. Widać to tutaj (zdjęcie zapożyczone):


  5. #65
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mam pytanie:co to jest za pierscien na grazku stabilizatora i jaka pelni funkcje?no to jest klopot i to powazny.najlepiej bylo by wymontowac caly wozek bo tam jest bardzo malo miejsca,ciezko jest kluczem krecic a gdzie gwintownik wkrecic.ja np wyciagnalbym caly wozek,wcale nie ma duzo rozbierania ale jest czasochłonne.musisz sam zdecydowac co dalej, a jak rozwiazesz problem napisz bo ja tez wszystkiego nie wiem
    Who I am? I am a the Champion.

  6. #66

    michas11's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bytow i okolice
    Auto
    Touran Cross BMN
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    mam pytanie:co to jest za pierscien na grazku stabilizatora i jaka pelni funkcje?
    Ten pierścień z tego co wiem to pełni rolę ogranicznika (blokuje możliwość przesunięcia drążka )

    A co do piszczących gum stabilizatora to też mi się to przytrafiło Założyłem ori FEBI i po miesiącu zaczęło coś mi piszczeć z przodu. Diagnoza - piszczą gumy stabilizatora - rozebrałem i nie było żadnych widocznych uszkodzeń. Zapadła decyzja o założeniu ich z powrotem (przed założeniem posmarowałem tawotem do łożysk). Po miesiącu znowu powtórka z rozrywki (woda wypłukała tawot) więc zapadła decyzja o powtórnej rozbiórce i tym razem posmarowałem tawotem GRAFITOWYM (najlepszy do takich rzeczy).
    Od tej pory minęły 2 miechy i mam spokój.

  7. #67
    Endrju BB's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    mam pytanie:co to jest za pierscien na grazku stabilizatora i jaka pelni funkcje?no to jest klopot i to powazny.najlepiej bylo by wymontowac caly wozek bo tam jest bardzo malo miejsca,ciezko jest kluczem krecic a gdzie gwintownik wkrecic.ja np wyciagnalbym caly wozek,wcale nie ma duzo rozbierania ale jest czasochłonne.musisz sam zdecydowac co dalej, a jak rozwiazesz problem napisz bo ja tez wszystkiego nie wiem
    Kluczem da się kręcić tylko co z tego skoro śruba kręci się w miejscu
    Skoro nikt nie ma innych pomysłów to na razie chyba odłożę temat i zostawię starą gumę Zresztą nawet nie ma pewności czy to gumy skrzypią (przy dużym nacisku na koło np. przy ostrym skręcaniu z górki) bo po wymianie lewej gumy skrzypienie nadal występuje

  8. #68
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    pytam bo gdy wyminienailem u siebie to nie przypominam sobie zeby byl taki ogranicznik,aczkolwiek ludzka pamiec bywa zawodna.a moze to poduszka/lozysko na teleskopie Ci piszczy bo jak wiadomo teleskop przy skretach wykonuje tez jakis ruch
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #69

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie,czy ktos moze sprawdzic z jaka sila powinno sie dokrecic srube dolna lacznika stab.ta co wchodzi do wachacz,z gory dzieki.Mam tam lekko gwint uszkodzony i nie chce go przekrecic.Wprawdzie luzu nie ma jak targam za lacznik,ale wole sie upewnic czy aby nie za lekko dokrecilem.

  10. #70

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    białystok
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Koledzy mam pytanie odnośnie tego tematu ,Mechanik powiedział mi ze mam jakieś luzy na tuleji stabilizatira czy chodziło mu o gumy czy są tam jeszcze inne ?

Strona 7 z 28 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •