Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 158

Temat: Wspomaganie Kierownicy-kolejny nietypowy problem

  1. #51

    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Podepnę się pod temat. Kupiłem niedawno audi a3 8p i również mam problem ze wspomaganiem. Mianowicie: po uruchomieniu auta nie działa przez pierwsze 15-17km, potem kontrolka gaśnie i wszystko wraca do normy, dopóki nie odstawie auta na noc. Podpinałem pod rózne komputery, ale mechanicy rozkładają ręce no ponoć nie mogą sie połączyć ze wspomą. Usłyszałem już ze pewnie maglownica, ale nie chce wymieniać na darmo, bo może jest to jakiś tańszy problem. Styki, czujniki na warsztacie mi niby posprawdzali i wszystko ok. Spotkał się juz ktoś kiedyś z podobnym zjawiskiem i moglby coś doradzić?

  2. #52

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    IRLANDIA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Panowie, nagle mi kotrolka wspomagania wyskoczyla. Czasami po jezdzie wraca I jest, ale jak zrestartuje silnik, to znowu nie ma.
    Mechanicy nie wiedza - krzycza ze cala maglownica do wymiany.
    Czy ja musze cala maglownice czy tylko ten servotronic modulator wymienic? Za maglownice tutaj u Audi chca 1200 EURO...

  3. #53
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    u mnie wyskakuje taki błąd

    18107 - Powertrain Data Bus
    P1699 - 008 - Missing Message from Steering Wheel Electronics

    na samym początku jak jest auto zimne, jak były upały to po minucie wspomaganie wracało, teraz to pół godziny muszę czekać aż zaskoczy, czy to już koniec maglownicy? wina silniczka raczej nie, może sterownik jakiś maglownicy? jeśli jest taki to znajduje się w przekładni czy gdzieś w aucie? jest ktoś mądry co wie coś na ten temat???

  4. #54
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    a wie ktoś gdzie znajduje się czujnik kąta skrętu? jest w silniczku czy w innym miejscu?

  5. #55
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ssswer Pokaż post
    a wie ktoś gdzie znajduje się czujnik kąta skrętu? jest w silniczku czy w innym miejscu?
    temat podwieszony
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...67#post1385167

  6. #56
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    dzięki napisałem tego posta a po chwili też znalazłem ten temat ale to i tak mi nic nie daje, bo nadal nie wiem skąd maglownica bierze sygnał? w sensie skąd wie kiedy kręce w lewo a kiedy w prawo? silnik cały czas ma prąd, (robi się nawet ciepły) a mimo to nie działa, może to przez to że nie dostaje komunikatu żadnego? u mnie esp nie świeci więc czujnik kąta skrętu powinienem mieć dobry, więc co za to odpowiada?

  7. #57
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny problem ze wspomaganiem a3 8p 2003r 2.0 FSI

    jest kilka tematów na temat wspomagania, niestety wszystkie martwe, dlatego założyłem nowy wątek, przeszukałem wszystkie tematy nawet te nie związane ze wspomaganiem, problem wygląda następująco

    po przekręceniu kluczyka wspomagania nie ma, pojawia się po przejechaniu kilku-kilkunastu kilometrów (zależy od temteratury otoczenia) znaczy się w upalne dni zaskakuje szybko, w chłodne trzeba czekać nawet aż silnik nagrzeje się do 90 stopni

    błąd jaki wyskakuje to

    1 Fault Found:
    18107 - Powertrain Data Bus
    P1699 - 008 - Missing Message from Steering Wheel Electronics
    Readiness: 1110 0101

    patrzyłem na ross tech o co chodzi z tym błędem ale głównie szukam mędrca, który powie mi gdzie jest to coś co daje sygnał silniczkowi że kierownica kręci w lewo albo w prawo, musi gdzieś być jakiś czujnik który jest za to odpowiedzialny ale nie mam pojęcia gdzie.
    Silnik wspomagania jest ciepły więc dostaje prąd, ogółem są trzy wtyczki, jedna z prądem plus/minus i dwie pewnie odpowiedzialne właśnie za te lewo/prawo

    są też jeszcze błędy

    Control Module for Steering Column Electronics (J527)
    004 - No Signal/Communication - Intermittent
    Freeze Frame:
    Fault Status: 00100100
    Fault Priority: 3
    Fault Frequency: 1
    Reset counter: 125
    Mileage: 0 km
    Time Indication: 0

    Freeze Frame:
    OFF

    ale nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego, ogółem nie ma takowego błędu, który by pokazywał jakiś defekt samej maglownicy więc zakładam że jest ona dobra, czy się mylę??? i błagam, nie odsyłajcie mnie do tematów, w których nie ma odpowiedzi, bo ten problem mam od czerwca i od czerwca poszukuje na tym forum odpowiedzi, prześledziłem nie jeden wątek i to, że owy błąd występuje w którymś z tematów nie znaczy, że jest tam rozwiązanie, ja bynajmniej go tam nie znalazłem dlatego postanowiłem założyć nowy wątek

  8. #58

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ssswer Pokaż post
    głównie szukam mędrca, który powie mi gdzie jest to coś co daje sygnał silniczkowi że kierownica kręci w lewo albo w prawo,
    Ciężko będzie znaleźć kogoś, komu będzie się chciało opisywać krok po kroku jak działa elektromechaniczne wspomaganie kierownicy, nie prościej zajrzeć do zeszytu serwisowego nr 317 ? jeżeli nie będziesz mógł znaleźć podaj maila na pw to Ci wyślę.

  9. #59
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mobilek Pokaż post
    ...nie prościej zajrzeć do zeszytu serwisowego nr 317 ?...
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...67#post1203167

  10. #60
    ssswer's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pniewy
    Auto
    audi a3 2.0 fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    a czy wspomaganie może niedziałać przez uszkodzony moduł gateway? bo skoro u mnie wspomaganie działa po jakimś czasie a przez vcds jak się podłączam to nie zawsze jest komunikacja np z bordnetz itp, oczywiście błędów też wiele, przeważnie brak komunikacji (no signal) mam gateway z końcówką B, kupić takiego samego czy można zamienić na jakiś lepszy?

Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •