Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 78

Temat: buczy przy przyspieszaniu

  1. #31
    adwert's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    AUDI Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez 10gler Pokaż post
    Tak, ale był totalnie zapieczony. Tu widać jak rdza wypływa:
    http://dropcanvas.com/0oq0s/1
    u mnie guma popekana byla, podobnie jak Ty probowalem czyscic najpierw w samochodzie, pozniej na wierzchu, ale nic nie dalo dlatego wymienilem.

  2. #32

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A3, Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adwert Pokaż post
    u mnie guma popekana byla
    A u mnie podobnie było jak tu:
    http://www.audi-sport.net/vb/a3-s3-s...ml#post1423315
    (u użytkownika "crunchie")

  3. #33

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Buczy przy prędkości 27-30 km/h, później już nie, tłumik, łożysko, haldex?

    Witam,
    przeszukałem forum jednak nie mogę znaleźć nic podobnego do tego przypadku.
    Auto to 8P 2006, silnik BMN ( 2.0 D 170 KM) , quattro.

    jak przyspieszam na 2 biegu przy 1900 obrotów , lub na 3 biegu przy ok 1300 obrotów auto strasznie buczy. Dokładnie przy prędkości od 27 do 30 km/h - czyli przez krótki okres. Potem przestaje. Dźwięk taki jak z jakiegoś Golfa III z dorabianym tłumikiem Woziłem już 3 mechaników i żaden nic nie wie. Może łożysko ( tylko to by buczało podczas skręcania wg mnie) , ostatni powiedział ze to może opony... ale chyba prędkość jest za mała żeby tak głośno wyły - ok 30 km/h? Najlepsze że jak się przekroczy te 100 obrotów więcej do 2 tys, to wszystko cichnie ( chyba że ten dźwięk się zmienia i już go tak nie słyszę). Nie słychać tego bezpośrednio z tłumika, ciężko powiedzieć z którego miejsca dokładnie...

    Wiem , ze sam opis nie wystarczy, ale może ktoś miał podobny przypadek lub ma pomysł od czego zacząć. "Mechanicy" nie wiedzą i coś strasznie się czają. Czytałem na forum o "tłumiku drgań skrętnych" ale jak o tym wspominałem na warsztacie to każdy mnie spuszczał od razu, a nie chciałem się mądrzyć.

    Autko ogólnie jeździ świetnie, ale to buczenie strasznie wkurza. Będę wdzięczny za każde sugestie i pomoc.

  4. #34
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Jest mozliwosc ze jest to tlumik drgran skretnych pomiedzy walem a haldexem, jednakze przy uszkodzonym tlumiku drgan buczenie wystepuje w okreslonym zakresie obrotow niezaleznie od biegu. Gdy ja w swojej poprzedniej A3 mialem uszkodzony tlumik to u mnie wibracje z tylu/buczenie wystepowaly tylko na 4, 5 i 6 biegu w zakresie obrotow 2200-2500. W pozostalych zakresach bylo elegancko.

    Tutaj masz bardziej obszerny temat dotyczacy tego uszkodzenia: http://forum.vw-passat.pl/threads/55...formacje-od-VW

  5. #35

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dzięki za pomoc, przeczytałem jeszcze raz temat i to może być to. Różnica jest tylko taka że u mnie nic nie drży. Tzn słychać buczenie ale nic nie telepie, jest tylko dźwięk. I słychać to nawet, a raczej zwłaszcza jak delikatnie przyspieszam - w podanym temacie forumowicze pisali że słyszą to głównie jak ostro przyspieszają. Rzeczywiście to jest chyba wiedza tajemna... żeby nie było przewiozłem dziś kolejnych 2 mechaników, to już razem 5... już nawet nie chce mi się tej historii opowiadać jak wiozę kolejnego. Nikt nie ma pojęcia, nawet nie wiedzą gdzie zacząć szukać, . Ostatnia diagnoza wymienić olej w jakimiś rozdzielaczu przy skrzyni biegów? W przyszłym tygodniu jadę do ASO i będę kierował ich na ten tłumik drgań, ale jak tylko zaczynam mówić ze w internecie przeczytałem to mnie spuszczają że opowiadam jakieś historie czy się mądrzę. U mnie to jest kwestia na prawdę prędkości 27- 30 km/h aż dziwne że nagle to się wyłącza jak "przejadę" ten zakres. Reszta jest git, autko spoko. Zobaczymy co wyjdzie po weekendzie , dam znać.

  6. #36
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Zacznij od elektrycznego odpiecia haldexa, jesli problem ustapi to raczej cos z napedem, jesli nie to musisz szukac gdzie indziej.

  7. #37
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja miałem podobny problem u siebie ale buczenie było na 1,2,3 biegu przy niskich obrotach i wolnym przyśpieszaniu. Wyższe obroty minimalnie i problemu nie było. Powodem był dolot powietrza zasysanego a dokładnie elementy plastikowe w okolicach zderzaka ,cały element przed filtrem powietrza.

  8. #38

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    koszalin
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wdawid1982 Pokaż post
    Ja miałem podobny problem u siebie ale buczenie było na 1,2,3 biegu przy niskich obrotach i wolnym przyśpieszaniu. Wyższe obroty minimalnie i problemu nie było. Powodem był dolot powietrza zasysanego a dokładnie elementy plastikowe w okolicach zderzaka ,cały element przed filtrem powietrza.
    niestety to nie plastiki, u mnie też one się lekko trzymają i drgają ale nawet jak je zdemontuje to buczy - także to nie to, teraz w ogóle coś zaczęło wyć przy większych prędkościach, nawet na luzie - także zobaczymy. Dzisiaj auto idzie do serwisu i będziemy szukali poważniejszych przyczyn tak jak m.in polecał /kuebk/.

  9. #39
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Temat dotyczy 8P a ale u mnie w 8L też pojawiło się takie dziwne buczenie. Wycie/buczenie coś takiego. I w moim przypadku jest to słychać z pod maski. Nie mogę zlokalizować tylko z której części. Ale objawy są takie jak opisał wdawid1982. Tzn. słychać to tylko na niskich obrotach i przy delikatnym przyspieszaniu, ewentualnie przy podjeździe na jakieś wzniesienie czyli przy obciążeniu. Po przekroczeniu tych niskich obrotów, odpuszczeniu gazu bądź jego gwałtownego dodaniu wszystko ucicha i jest ok.
    Więc może być taka możliwość, że gdzieś jest luźna osłona i ona tak drży ewentualnie dostaje się powietrze (przy przyśpieszaniu zaciąga na lewo) bucząc przy tym? Ten dźwięk pojawił się ok. 2 miesiące temu.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  10. #40
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Chudyz zacznij od odpiecia haldexa elektrycznie, do tego nie potrzeba serwisu a juz bedziesz znal kierunek.

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •