Strona 50 z 103 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 491 do 500 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #491
    Siwus90's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    575 miałem też kiedy zapomniałem docisnąć rury dolotu za przepływomierzem.
    a3-club.net/forum/showthread.php?t=52543 Green power
    "Ptakiem Hermesa nazywają mnie, pożeram swe skrzydła by poskromić się"

  2. #492

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BRÓJCE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam. poczytalem troche postow i niestety moj problem wydaje sie troche inny. przy ok 3000 auto dalej przyspiesza ale tak jakby lagodniej i wydaje mi sie jak by gdzies uchodzilo powietrze z doladowania..... dzieje sie to za kazdym razem nie jak u innych... zawsze jak przekrocze ok 3000obr/min auto przyspiesza jak by bez doladowania.... z gory dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam

  3. #493
    Dext85's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,

    Widze , że nikt nie ma pojęcia co może byc z moim autkiem to trzeba od czegoś zacząć. Chciałbym zmienić wszystkie przewody podciśnienia w ASZ. Jakie tam są średnice ? i ile trzeba tych przewodów. Znalazłem takie sylikonowe SAMCO i SFS Perfomance.

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam

  4. #494
    Siwus90's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hubertus___ Pokaż post
    przy ok 3000 auto dalej przyspiesza ale tak jakby lagodniej i wydaje mi sie jak by gdzies uchodzilo powietrze z doladowania..... dzieje sie to za kazdym razem nie jak u innych... zawsze jak przekrocze ok 3000obr/min auto przyspiesza jak by bez doladowania....
    Kolego, a potem jak jedziesz dalej to przed 3000 turbo chodzi? czy po wl i wyl silnika dopiero?
    a3-club.net/forum/showthread.php?t=52543 Green power
    "Ptakiem Hermesa nazywają mnie, pożeram swe skrzydła by poskromić się"

  5. #495

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    BRÓJCE
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    predzej auto chodzilo po odpuszczeniu gazu i dopiero tak jak by po 3 tys nie chcial isc... ale kolega mi powiedizal zebym sprobowal odlaczyc wezyk ktory idzie od gruszki turbiny i go zaslepilem to teraz jak juz sie wylaczy turbo to dopiero po zgaszeniu i odpaleniu jest normalnie wiec nie wiem w czym moze byc problem...

  6. #496

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Ludzie mam A3 TDI 110 KM 3 lata, miałem problemy z notlaufem, wymieniałem przewody, czyścili mi różne zaworki, uszczelniali, czyścili turbinę 2 razy i wszystko wracało.. teraz mam moc jak za dawnych czasów, nie mam już żadnych notlaufów a auto piszczy jak dziwka, wiecie co trzeba zrobić?

    LAĆ DOBRY OLEJ i WYMIENIAĆ FILTR PALIWA I POWIETRZA RAZEM przy wymanie oleju co 10 tys. km i ani metra później na FILTRACH NIE MA CO OSZCZĘDZAĆ, PAPIER MUSI BYĆ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI. Wiele osób sądzi, że filtr paliwa nie jest ważny jak powietrza i że można go wymieniać co 60 tys. - nie w Polsce, co 10 tys. km jak olej, filtr paliwa nie jest tani, ok. 50 - 100 zł ale warto dla dobrej mocy i czystego układu.

    Dlaczego te filtry? W momencie dodawania gazu lub w przypadku gdy jedziemy szybko i ciśniemy auto by mieć moc potrzebuje natychmiast dużej i czystej dawki powietrza, taką może mu dać tylko dobry i czysty filtr powietrza, tak samo z paliwem, zapotrzebowanie na paliwo wzrasta z wciskaniem pedału gazu więc brudny filtr paliwa nie poda tyle paliwa ile potrzebuje układ, proste. Filtr oleju z kolei jest ważny dla turbiny i całego układu smarowania.

    Nie wyobrażałem sobie, że to ma takie znaczenie. Jeszcze tydzień temu nie miałem mocy, notlauf na 3 biegu przy 100 km/h, po wymianie filtrów i oleju, auto jeździ bardzo fajnie, turbo nie odbija już nawet powietrza, samo się przeczyściło. Polecam olej Motul i filtry Knecht, nie wiem jak poza Wrocławiem ale na zadupiach pewnie nawet w sklepach nie znają tej firmy, ogólnie warto zdobyć filtry tej firmy, różnicę papieru czuć w ręce jak się dotyka. Filtrony, Manny i inne filtry możecie sobie dać pod doniczki.

    Ostatnio edytowany przez Anmato - 20-04-12 o 17:01

  7. #497

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, od jakiegos czasu zauwazam ze auto mi troche muli. Moze opisze o co chodzi: na poczatku jak jechalem na 2 biegu i mialem ok 2k obrotow i depnalem troche mocniej gaz to auto od razu szlo do przodu. Potem zauwazylem ze przy 120 lapie mi notlauf - usunalem bledy z turbo i problem sie nie pojawil, jednak dosc czesto jak przy tym 2k obrotow teraz mocniej depne to auto nie chce jechac tak jak powinno. Przyspieszenie dopiero czuc przed 3000, a max moment mam na 1,9. Czuje sie jak w hondzie, ostatnio nie moglem dac rady slabej polowce.
    Wiem, ze duzo moge wyciagnac z logow, ale w tym jestem zielony i nawet nie wiem gdzie moge wytestowac auto i jak to zrobic. Ewentualnie ile by kosztowalo. A moze jakies zawory do przeczyszczenia, turbo do regenracji. Moge powiedziec na pewno, ze czasem zdazy sie, ze wszystko jest ok, jednak to jest tylko CZASEM.

  8. #498
    duders88's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jędrzejów
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Skax powiem ci że u mnie łapie nutlauf ale tylko w czasie zimy i też nie mogę z tym dojśc końca a nikt nie potrafi odpowiedzięc konkretnie czemu się tak dzieje. mamy te samę silniki i mój nigdy nie złapał muła w lato tylko w zimę... próbowałem już chyba wszystkiego i nic

  9. #499

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    ale notlauf jest tym, ze jak przekroczysz dana predkosc auto chodzi jak czolg, czy po prostu slabym przyspieszeniem. Bo mialem tak ze jechalem nad morze, przekraczam 120 i bum, nie moglem nic wyprzedzic, z 120 do 130 przyspieszalem z pedalem w podlodze na czwroce w 15 minut. To usunalem jakos. Teraz chodzi mi o to, ze auto nie reaguje na gaz jak powinno. Moze mi sie wydaje bo 90 km zaczyna mi nie starczyc, ale no czesto mam wrazenie ze jestem wolniejszy od o wiele slabszych aut. Jakby turbo nie chcialo dzialac w pelni mocy. Nie slysze tego swistu co kiedys

  10. #500
    Dext85's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ja mam podobnie jak kolega skax tylko, że u mnie auto nie reaguje na pedał gazu jakieś 5 minut po zapaleniu. Potem jeździ ok jakby coś się odblokowywało. Jechałem 180 km/h i bez problemu. Zauważyłem jak autko nie mam mocy to tak jakby turo włączało sie dopiero przy 2400 a nie normalnie. Jak wszystko wraca do normy i zatrzymam sie wyłącze zapłon i ponownie uruchomie auto to jest tak samo przez te 5 minut.

    Może ktoś coś zasugeruje.

    Z góry dzieki

Strona 50 z 103 PierwszyPierwszy ... 40484950515260100 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •