Nowy filtr w układzie klimatyzacji ułatwia życie alergikom

Nowy filtr w układzie klimatyzacji ułatwia życie alergikom
  •  Aktywne substancje w filtrze redukują szkodliwy wpływ alergenów
  •  Kolejne warstwy zmniejszają ilość drobnych cząstek i zanieczyszczeń gazowych
  • Już od czerwca br., filtr dostępny w modelach: Audi A1, A3, Q3 i TT, a w Audi Q2 od momentu wejścia tego auta na rynek

Ingolstadt, 18 maja 2016r. Począwszy od czerwca 2016, klimatyzacja kompaktowych modeli Audi będzie wyposażona w nowy filtr. Będzie on nie tylko odfiltrowywał z powietrza drobne cząstki i szkodliwe gazy, ale także unieszkodliwiał znaczną część alergenów. Tym samym Audi ustanawia kolejny nowy standard w ogólnoświatowym segmencie samochodów kompaktowych.

Static photo,  Colour: Vegas Yellow

Nowy filtr antyalergiczny już od czerwca stosowany będzie w każdym nowym egzemplarzu rodzin modelowych Audi A1, A3, Q3 i TT. Zamontowany będzie także w nowym Audi Q2, o czym kupujący przekonają się z chwilą wejścia tego samochodu na rynek. Ponadto właściciele używanych aut tych serii, także będą mogli zamontować nowy filtr, w ramach regularnych przeglądów serwisowych.

Filtr dostępny jest w dwóch wariantach. Każdy składa się z trzech warstw, ale sposób działania obu jest różny. Za wyjątkowe właściwości filtra odpowiada jego zewnętrzna warstwa, która dodatkowo wykazuje działanie antyalergiczne. Pierwszy z wariantów filtra redukuje alergeny za pomocą bioaktywnych substancji roślinnych, tzw. polifenoli, które gromadzą się na receptorach alergenów. W drugim wariancie, pożądane działanie to skutek zmiany struktury proteinowej. Niezależne testy wyspecjalizowanych instytutów badawczych, takich jak SGS Fresenius, który bada właściwości alergenów, oraz Fiatec GmbH, firmy prowadzącej badania nad właściwościami filtrów, potwierdzają dużą skuteczność nowego filtra Audi.

Wysoka jakość powietrza we wnętrzu samochodu marki Audi, to także efekt działania warstw już uprzednio stosowanych w filtrze. Warstwę odfiltrowującą z powietrza nawet najmniejsze cząstki, tworzą specjalne mikrowłókna. W warstwie aktywnego węgla odkładają się z kolei zanieczyszczenia gazowe.