Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 299

Temat: problem z ABS

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Question problem z ABS

    Witam,

    Od tygodnia meczę się z ABSem i brakuje mi już pomysłów.
    Mam A3 1,8 z 1997r. Problem polega na tym, że czasami podczas powolnej jazdy (dojeżdżanie do skrzyżowania, skręcanie) włącza mi się pompa abs i czasami pulsuje pedał hamulca, a czasem nie. Sytuacja występuje najczęściej, gdy dłużej pojeżdżę po mieście.
    Zdarza się choć nie zawsze, że zapala sie żółta lampka ABS i po kilku km gaśnie.

    Na vagu pokazuje cały czas błąd odczytu na przemian z czujników lewego, ale głównie prawego. Czujniki wymieniłem. Sprawdzałem odczyty z czujników podczas jazdy i odchylenia max o 1 km/h w prędkości na poszczególnych kołach.

    Kable od czujników wyglądają ok. Tarcze z przodu w porządku. Z tyłu mają 6 mm, ale na razie chyba jeszcze mogą być. Jedynie co zauważyłem to miejsce przy jednym bezpieczniku ABS na akumlatorze jest wypalone, ale bezpiecznik ok i prąd płynie. Wymieniłem płyn hamulcowy, bo nabrał już nieco wilgoci.

    Stawiam teraz już na sterownik ABS. Znacie kogoś ze śląska kto by się na tym znał? Widziałem topic, gdzie rozbierany był sterownik, ale nie czuję się na siłach w kwestii elektroniki. Czy jakiś zimny lut na sterowniku może spowodować błąd odczytu z czujników i włączenie pompy ABS?

    Dzięki za każda sugestię.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 23-08-15 o 12:05

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Ale z tego tematu pamiętam też ,że mimo ,że bezpiecznik wyglądał na dobry czasami nie przewodził i stąd błędy.
    Proponuję wymienić bezpiecznik i dobrze wyczyścić miejsce styku.

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    bezpiecznik wymieniłem, styki wyglądają dobrze, tylko plastik wokół otworu nieco stopiony był

    EDIT: dzisiaj rano ponownie zvagowalem i tym razem 3 razy z lewego koła sygnał poza zakresem,
    Ostatnio edytowany przez Krisss85 - 18-06-08 o 07:30

  4. #4

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Proponowałbym jeszcze zdjąć tarcze hamulcowe i dostać się do kół zębatych które są pod nimi. Czujnik ABS-u wie kiedy koło się obraca gdy na zmianę odczytuje ząb i rowek na kole zębatym. Często te koła zębate są mocno zabrudzone i wtedy ABS głupieje. Sprawdź to zanim pojedziesz do mechanika. Pzdr

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    niestety są czyste

  6. #6

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    W takim razie twoje przypuszczenia, że to sterownik ABS-u są chyba słuszne. Tak jak pisałeś te nieprawidłowości mogą powodować zimne luty. W takim wypadku to możesz spróbować dać komuś sterownik do przelutowania. Jeśli to coś więcej to jest to problem...

  7. #7
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grigorij Pokaż post
    W takim razie twoje przypuszczenia, że to sterownik ABS-u są chyba słuszne. Tak jak pisałeś te nieprawidłowości mogą powodować zimne luty. W takim wypadku to możesz spróbować dać komuś sterownik do przelutowania. Jeśli to coś więcej to jest to problem...
    Kolego nie pisz bdzur błagam Cie,
    A autora wątku odsyłam do warsztatu tam jest opis rozłożenia i czyszczenia pompy ABS

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    temat widziałem i tylko chce się upewnić czy to MOŻE być problemem, bo jak pisałem nie czuję się samemu na siłach sprawdzać tego sterownika (nie znam się kompletnie na elektronice), będę szukał w takim razie warsztatu, gdzie się ktoś tego podejmie, dzięki za odpowiedzi

  9. #9
    batonki's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi (Nissan Patrol GR Y60)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Mam dokładnie ten sam problem, bardzo rzadko ale zdarza się że przy dojeżdżaniu włącza się ABS i czuć pulsowanie pedału i charakterystyczny dźwięk. Również zdarza się że wyskakuje kontrolka ABS i gaśnie po jakiejś chwili.

    Najczęściej zdarza się to po ostrzejszej jeździe i mocnym hamowaniu.

  10. #10
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    i pierwszy śnieg i pierwsze kłopoty...
    problem z ABS wygląda tak, że po ruszeniu koła delikatnie straciły przyczepność, momentalnie dało się słyszeć charakterystyczny dźwięk pompującej pompy, pali się kontrolka od ABS i na pedale czuć wibracje. Pomimo wyjęcia tego małego bezpiecznika w aucie pompa się nie wyłącza, na VAGu nie mogę skasować błedu, jest to nazwane jako sygnał poza specyfikacją bez podanie koła ani nic takiego, jak odłacze akumulator to pompa się wyłącza ale jak podłącze to znów pompuje... proszę bardzo o pomoc co zrobić

Strona 1 z 30 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •