Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 158

Temat: Problem Immobiliser

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Problem Immobiliser

    Mam wielki problem
    probuje odpalic samochod wkladam oryginalny kluczyk a tu miga mi kontrolka iz nie rozpoznal kluczyka taka pomaranczowa z kluczykiem. Tak samo dzieje sie z drugim kluczykiem.
    Nic nie pomaga, odpialem akumulator, podpialem ponownie i dalej zonk...
    Najpozniej do jutra musze uruchomic samochod obojetnie jakim sposobem.. a jest sobota 15 godzina i serwis audi tez juz zaraz nieczynnny bedzie...
    Ktos ma jakis pomysl? Nawet na rozwiazanie bardzo tymczasowe byle tylko uruchomic go..
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:40

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ten problem jest najczesciej spowodowany kablem ktory przesyla sygnal/code ze stacyjki do imobilajzera.
    Znaczy sie jak nie przysyla go w 100%.
    Moze jest uszkodzony albo nie siedzi dobrze jednak najczesciej przyczyna jest to ze ten kabel nie jest wogole "izolowany" (nie wiem jak to sie fachowo nazywa) ze nie jest w srodku osalniany przed wplywem innych kabli a leci razem w tej calej wiazce kabli (migacze, wycieraczki...) i one negatywnie na niego wplywaja...

    W ASO mozna kupic nowy kabel "izolowany" Numerek: 8D0 972 275.

    Rozwiazanie tymczasowe: sprobuj obwinac go folia aluminiowa ...

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    jak zlokalizowac ten kabelek?
    jak wyciagam zegary to w tyle jest tyle kabelkow ze szkoda gadac i choelra wie jak to wszystko rozgryzc

    oki juz pomalu wiem oco biega mam nadzieje ze jutro dostane od reki te wiazke kabli w aso i bede mogl dzialac

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Nie wiem czy we wszytkich modelach sa to te same kable ( w koncu niektore maja FIS, ATA iii a inne nie)
    Ja mam FIS i ATA i u mnie jest to 2-zylowy kabel ktory idzie ze stacyjki do zielonej wtyczki z tylu tacho...

    Najlepiej byloby podlaczyc do VAG-a w sumie moze tez cos byc z kluczem albo stacyjka a jesli kontrolka sie swieci to VAG powinnien sprecyzowac w czym tkwi problem...

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ten 2 zylowy kabel ktory idzie do tej zielonej wtyczki za tacho, to on jest zielony, (mowie o tych 2 kabelkach od immo) ? Ktos moze to potwierdzic?

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Möhnesee
    Auto
    Audi A8 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Regand bardzo by mnie interesowalo w czym w koncu tkwil problem?
    (nadzieja-ze-mialem-racje)

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Wykorzystując temat immobilizerów i kluczyków. Czy jest możliwość zrobienia kilku kopii kluczyków oryginalnych? Jeśli tak, to będę wdzięczny za pomoc i wskazanie miejsca w okolicach Kraka. Dzięki.
    ______________________________
    Anormalnie Ubezwłasnowolniony tDI

  8. #8
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    kluczyk mozna dorobic w kazdym punkcie dorabiania kluczy. A do zaprogramowania najelepiej udac sie do ASO (koszt w szczecnine 100zl) lub popytac tamgdzie dorabiasz klucz czy tez zakoduje, cena miedzy 250-350zl ;] temat juz byl walkowany
    .......

  9. #9
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jakbyś był w okolicyto mogę ci to zrobić . Maksymalnie 4 klucze. Ale wracając do tematu to proponowałbym vaga. Może wystarczy tylko wykasować jakiś błąd. Jeśli nie to może
    trzeba jeszcze raz zaprogramować kluczyki. Tylko czymś musiało być to spowodowane. Pozdrawiam

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Dzisiaj mialem dokladnie taki sam przypadek... wsiadam do auta i przestal sie nagle rozkodowywac immo. Ide do domu po reszte kluczykow i to samo ze wszystkimi 4-rema kluczykami.
    Oczywiscie nie musze dodawac ze jak na zlosc zrobilo sie to w momencie kiedy sie spieszylem
    Rozebralem obudowe stacyjki popatrzylem i rzeczywiscie od czarnego pierscienia wokol stacyjki idze mini kostka i dwa przewody. Odczepilem ja i rozcialem wiazke w ktorej ida wszystkie przewody spod kierownicy tak gdzie z 10cm zawinalem te dwa przewody osobno w folie aluminowa i puscilem troszke inna droga nie tak jak szly w wiazce i... problem zniknal. Nagle dzialaja wszystkie kluczyki. Jak reka odjal
    Cale szczescie ze przypomnialem sobie ze pisal wlasnie o tym kiedys hanluk. Takze podziekowania dla niego
    Trzeba bedzie chyba kupic caly ten nowy kabelek izolowany bo patent z folia alu tak mi sie srednio podoba w Audi

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •