Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 44

Temat: kontrolka niedomkniętej klapy (otwarcia bagażnika) nie gaśnie/świeci

  1. #1
    majcher's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Cupra Formentor VZ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny kontrolka niedomkniętej klapy (otwarcia bagażnika) nie gaśnie/świeci

    Cały czas FIS mi pokazuje niezamkniętą klapę bagażnika. Domykanie, dociskanie klapy nic nie daje. Mimo że jest klapa zamknięta FIS cały czas pokazuje otwarcie. Dodam że zrobiło mi się tak po pobycie w myjce, może gdzieś woda zalała jakąś elektronikę?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 14:49

  2. #2
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jest to bardzo mozliwe a spróbuj podlaczyc vaga powinien pokazac co dokladnie boli Twoje auto ale wydaje mi sie ze to bedzie czyjnik mial zwarcie i pokazuje ze jest otwarte
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #3
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    sprobuj zrobic tak:
    otworz klape do samej gory, poczekaj chwilke i zamknij. i tak pare razy jak za 1 nie zatrybi (tez tak czasem mam ze jak klapy calkiem do gory nie podniose to mi swieci i sie nie domyka)
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  4. #4
    Glac's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A8 4,2 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Czujnik masz w zamku. Możliwe, że pojechali z karcherem po nim i zwarcie gotowe.. sprężone powietrze na każdej stacji powinno rozwiązać probelm

  5. #5
    done's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam

    Zdemontuj osłonę klapy bagażnika, następnie wypnij kostkę z przewodami która "idzie" do zamka. Jak kontrolka zgaśnie to masz na stałe zwary stycznik w zamku bagażnika.

    Ewentualnie zdemontuj półkę w bagażniku i zaobserwuj jak zachowuje się lampka oświetlenia bagażnika.

    Pozdrawiam

  6. #6
    majcher's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Cupra Formentor VZ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Zamek rozebrany, niestety ułamał się tam kawałek plastiku który naciskał przełącznik. Problem rozwiązałem połowicznie, czyli na stałe go włączyłem. Teraz nawet jak mam otwartą klapę to pokazuje że jest zamknięta no i nie mam już światełka w bagażniku Za to alarm działa normalnie FIS też pokazuje co potrzeba i działa tylna wycieraczka, bo przy otwartej klapie nie działa. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.
    Ostatnio edytowany przez majcher - 23-10-08 o 21:38 Powód: łączenie postów

  7. #7
    ati's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    wrocław
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny kontrolka otwarcia bagażnika nie gaśnie

    Witam,
    Chciałam zapytać czy kiedykolwiek ktoś spotkał się z problemem wyświetlania na komputerze, że ma otwarty bagażnik, mimo tego że klapa była zamknięta.

    Zastanawiam się czy zmuszona będę wymieniać cały zamek, czy może to tylko wina jakiejś kontrolki?

    Jeśli ktokolwiek kiedyś wymieniał zamek od tylniej klapy to może zna numer seryjny bo niestety u mnie w hurtowni nie potrafią sobie z tym fantem poradzić, zgodnie z ich programem do części w moim modelu zamek takowy nie występuje...

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jeśli to faktycznie zepsuty czujnik w zamku, to potrzebujesz wymienić cały zamek (czujnik jest niewymienny). Koszt to ok. 100zł na allegro.
    Do 3-drzwiowego A3 8P potrzebujesz części nr 8P3 827 505, a do 5-drzwiowego 8P4 827 505 C
    P.S. Czy ktoś spotkał się z większym problemem, który zaczynał się tak jak pisze koleżanka? Tzn. najpierw synalizacja otwartej klapy, później zaciągnięcia ręcznego, awarii ksenonów, kierunkowskazów, padniętych zegarów, itp.; oczywiście to wszystko działo się w przypadkowej kolejności i w różnych kombinacjach. Podejrzewam jakieś zalanie/zamarznięcie/zaśniedzenie w module komfortu, ale nie wiem na ile to ma sens... Z góry dzięki za wszelkie informacje
    Ostatnio edytowany przez vicevit - 29-12-10 o 15:01
    Stare chińskie przysłowie: Jeśli wieczorem swędzi Cię dupa, to rano będzie Ci śmierdział palec

  9. #9
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny



    dla auta 8P z rocznikow 2004-2008 przy 4 furtkach (przy 2 furtkach jest inny)

    http://moto.allegro.pl/a3-a4-a6-q7-t...347493610.html

    masz w tej aukcji zdjecia tego zamka wiec moze warto zerknac u ciebie czy czasem wtyczka nie wyleciala albo styki za?nie?a?y

  10. #10
    Wielkopolskie pstryq's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań miasto doznań :)
    Auto
    VW Passat B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    masz w tej aukcji zdjecia tego zamka wiec moze warto zerknac u ciebie czy czasem wtyczka nie wyleciala albo styki zaśnieżały
    dokładnie od tego bym zaczął, rozebrać, obejrzeć, przejrzeć, posmarować, może wystarczy;
    spróbuj obadać czy nie odbija czy tylko czujnik czy co jest przyczyną;

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •