Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 56

Temat: Dziwne dźwięki silnika w zakresie 2000-2300obr.min

  1. #1
    Kamillos's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj. Małopolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Red face Dziwne dźwięki silnika w zakresie 2000-2300obr.min

    Witam Wszystkich.
    Mam taki dziwny problem związany z moim Audi. Model: A3 Sportback, rok: 2005, 1.9 TDI, przebieg: 202tys.
    Sprawa wygląda tak. Silnik w całym zakresie swoich obrotów ma dobrą moc i można powiedzieć że pracuje wyśmienicie. Jedynie w przedziale obrotów dokładnie pomiędzy 2000obr./min a gdzieś 2300obr./min słychać dziwne jakby brzęczenie, trzeszczenie w okolicy silnika, bądź kabiny od strony pasażera. Żadnego piszczenia czy spadku mocy. Można by to też tak to opisać, że silnik przy obrotach o których pisze, ma najmniejsza kulturę pracy...co ciekawe, przy niższych i wyższych obrotach silnik pracuje wyśmienicie, i nie ma żadnego trzeszczenia. Gdzieś od 2300 obr. wszystko znika. Nawet przy 4100obr./min. nic nie trzeszczy. Nie sądzę aby to była turbosprężarka, bo nie ma znaczenia czy "wdepnę" w gaz, czy nie. Po prostu coś trzeszczy (zawsze przy tych obrotach o których piszę). Jest to strasznie denerwujące..
    A i kilka ważnych uwag:
    -nie jest to schowek od strony pasażera (podejrzewałem to, i dla próby wykręciłem go z samochodu, nic nie pomogło - dalej trzeszczało)
    -podejrzewałem plastikową obudowę silnika, ale to także nie to (jeździłem dla próby bez)
    -nie jest to raczej żaden plastik z wnętrza
    -nie ma znaczenia czy silnik jest rozgrzany, czy też nie

    Bardzo proszę o fachową pomoc
    Muszę w końcu dowiedzieć się, co to jest

    mail: ksotwin@gmail.com
    gg: 8602316

    Najlepiej pisać na forum
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-01-16 o 15:25

  2. #2
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    hmmm mam ten sam silnik, tyle że w 3D z 2004 roku i mam to samo od jakiegoś krótkiego czasu - tzn. wydaje mi się że jest to to samo...

    mniej patrzyłem na obroty w tych momentach "grania" (ale po Twoim poście zobaczę),

    u mnie też jest to dźwięk słyszalny od strony pasażera, do tego również wykęcałem schowek, w planie jest wykręcenie boczków, a znajomy stwierdził że to zdecydowanie spod maski, tam gdzieś jakby z podszybia... :-/
    aha - dla mnie dźwięk jest jest bardziej metaliczny, przypominający coś jakby np. w szufladzie drzwi bocznych zostawić luzem dwa śrubokręty

    ps: najłatwiej mi to "wywołać" na 4tym biegu przy 80-100 km/h kiedy dodaję i ujmuję pedał gazu
    Ostatnio edytowany przez M4ciek - 29-05-09 o 14:08
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  3. #3
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    a to nie kończący się dwumas?
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubuskie
    Auto
    trabant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Posiłkując się onomatopeją......-> "tyk-tyk-tyk"(dźwięk metaliczny), takie właśnie odgłosy dochodziły od strony silnika, a po dłuższym czasie "tykanie" towarzyszyło mi przy dynamicznych skrętach w prawo. Przy podkręcaniu silnika dolegliwości ustępowały rzecz jasna.... Po paru metrach jazdy testowej, mechanik stwierdził- przegub, co po wymianie okazało się trafną diagnozą, yooki!

  5. #5

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Kurcze mi tez zaczelo cos trzeszczec tylko ze ja to mam w zakresie 1000 obr wczesniej i pozniej juz tego nie ma. slucham slucham i w zasadzie nie wiem skad jakby od silnika, ale slychac to tylko jak siedze w aucie sam nie wiem. Gdzies za tydzien pojade do mechanika.
    Ostatnio edytowany przez JANO - 06-06-09 o 16:46
    Jesli pedzisz z predkoscia 250km/h to co widzisz przed soba jest juz historia..

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ok problem rozwiazany. Odpadly mi bolce co trzymaly oslone termiczna mniej wiecej po srodku ukladu wydechowego. 2 nowe zaslepki rozwiazaly problem Niby *******a ale jak by zalapal was jakis naciagacz to mogl by wam np wymienic lozyska w napinaczach bo tez byla taka opcja. pozdro.
    Jesli pedzisz z predkoscia 250km/h to co widzisz przed soba jest juz historia..

  7. #7
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    U siebie mam to prawie od początku - tyle, że u mnie słychać to przy schodzeniu z obrotów. Też obstawiałem jakiś plastik, ale jest to na tyle mało słyszalne i nieuciążliwe, że olałem sprawę.

  8. #8
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam! Przerabiałem podobny temat w 8 L. Też coś hałasowało w okolicach 2000 - 2200 obr. Szukałem po tłumiku, osłonach itd itp i nic. Okazało się, że popuścił jeden wkręt od nadkola koła. Nigdy bym nie wpadł na pomysł, że tak może to hałasować. Proponuje sprawdzić czy nadkola, osłona akumulatora, podszybie i inne plastikowe elementy nie popuściły. Wskazana pomoc drugiej osoby, która będzie utrzymywać silnik na odpowiednich obrotach.
    124 Hp 277 Nm

  10. #10
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    tyle że u mnie na stojącym aucie nie ma tych dźwięków :-/ tylko jak jest w ruchu...
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •