Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 93

Temat: Dziwny objaw przy przyspieszaniu

  1. #1
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Question Dziwny objaw przy przyspieszaniu

    Witam, od momentu jak stałem sie posiadaczem audi 1.8T AJQ występuje choć nie zawsze pewien objaw. Przy gwałtownym dodawaniu gazu jakby sie zmulał, w momencie odpuszczania gazu rwie go do przodu. Czego to może być wina? Dodam tylko że auto już zchamowałem na MAHA i trzyma serie 178,6 KM jedyny minus to było 100 stopni w dolocie ale już został założony spory customowy FMIC. Więc temperatura została drastycznie zbita. Filtry powymieniane (paliwa, powietrza). Czuje już kończące sie powoli sprzęgło ale i to juz niebawem zostanie zmienone na zestaw (zamach G60 i kompletne sprzęgło VR6). Pomóżcie, w czym może tkwić przyczyna takiego zachowania auta. Na 1-szym biegu nie ma tego objawu, dmucha jak wściekły, dopiero od dwójki to czuć. ewidentnie zamulony przy całkowicie otwartej przepustnicy. Jak tylko sie troche odpuści pedał gazu to zaczyna rwać do przodu. Z góry dzięki za wypowiedzi i sugestie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:52

  2. #2
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a nie uslizguje Ci sie czasem sprzeglo ? jak odpuszczasz moment spada i zaczyna jechac ? taka sugestia ... ale w sumie nie wiem czy mozliwe bo mam ten sam problem w ibizie zony, na polgazie jedzie ok przy pelnym jak by slabiej ... ale auto nie warte by kombinowac

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  3. #3
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Szczerze mówiąc licze na to że to sprzęgło bo jestem już przygotowany na wymiane(jak wcześniej pisałem G60 i VR6) mam nadzieje że ustąpi bo generalnie sprzęgło już słychać dość głośno.

  4. #4
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam. Liczę na to że po rozwiązaniu problemu opiszesz tutaj, bo w tym samym silniku mam podobne objawy.
    Zauważyłem że gdy wciskam gaz do końca, to auto owszem idzie, ale jak juz odpuszczam delikatnie gaz to jeszcze nieco szarpnie i przyspieszy mocniej.
    Myśle że błąd może leżeć we wtryskach, programie - zalewają silnik po wciśnięciu gazu do końca, a po odpuszczeniu, mniejszej dawce paliwa idzie lepiej, ale to tylko moje laickie przemyślenia. Ze sprzegłem raczej nie mam problemu.
    Dodam ze mam AJQ i quattro, rok 2000

  5. #5
    anioł08's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Za dużo paliwa , za mało powietza .
    Sprzęgło tutaj nie ma nic do rzeczy ,bo wkręcał by się w obroty
    a auto "stało"
    To też moje przypuszcenie


    ps. Diagnozuje po poprzednich autach
    Ostatnio edytowany przez anioł08 - 10-09-09 o 22:43 Powód: bo wzgodziły by obroty

  6. #6
    interno87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW/GD
    Auto
    A3 Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    W sumie też mi sie tak wydaje jak piszesz. Ale ekspertem nie jestem i poczekam na odpoweidzi innnyhc osób. W sumie wydaje mi sie że to normalna sprawa, bo w golfie MK3 tez tak mialem, a wiem ze tam bylo wszystko ok, moze mniej odczywalne to bylo ale i moc byla o połowe mniejsza.

  7. #7
    elte84's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Teresin/Piaseczno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez interno87 Pokaż post
    W sumie też mi sie tak wydaje jak piszesz. Ale ekspertem nie jestem i poczekam na odpoweidzi innnyhc osób. W sumie wydaje mi sie że to normalna sprawa, bo w golfie MK3 tez tak mialem, a wiem ze tam bylo wszystko ok, moze mniej odczywalne to bylo ale i moc byla o połowe mniejsza.
    To raczej nie jest normalny objaw, ewidentnie czuć szarpniecie do przodu. Teraz nawet jak jade na wyższym biegu przy mniejszych prędkościach to też poszarpuje np. 5bieg przy 50-60 km/h
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez anioł08 Pokaż post
    Za dużo paliwa , za mało powietza .
    Filtr powietrza i paliwa wymieniany niedawno, założony FMIC bo seryjny miał dużą temperature w dolocie, więc co jeszcze może być z winy powietrza. Komputer seria, wiec może jeśli daje dobrą mieszanke to wina leży po stronie spalania. Nie wymieniałem świec ani nawet nie sprawdzałem. Moze tu jest problem?
    Ostatnio edytowany przez elte84 - 11-09-09 o 11:06 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Witam
    Czy można wiedzieć gdzie robiłeś FMIC i ile Cię to wyniosło?
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  9. #9
    anioł08's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez elte84 Pokaż post
    Komputer seria, wiec może jeśli daje dobrą mieszanke to wina leży po stronie spalania. Nie wymieniałem świec ani nawet nie sprawdzałem. Moze tu jest problem?
    Ewentualnie sonda (chociaż nie jestem pewien na 100% )

  10. #10

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Kurcze, Panowie, mam podobną sytuację. Co prawda mój silnik to inna bajka (przede wszystkim wolnossący, i o wiele słabszy), ale jak wcisnę gaz do podłogi to na wyższych biegach przy puszczaniu gazu (powolnym, nie zdjęcie nogi z gazu) auto prawie zawsze zaczyna mocniej ciągnąć, tak jakby nagle dostało więcej mocy.

    Sondy wymieniałem ostatnio, bo się skończyły. Na regulacyjną dałem BOSCHa dedykowaną dla mojego silnika. Na diagnostyczną dałem uniwersalną Magneti Marelli.

    Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie zastanawia. Powiedzmy, że jadę na trzecim biegu, ze stałą prędkością, a obroty są na poziomie 3tyś. Jeśli będę tak jechał przez dłuższy czas i nagle zacznę przyspieszać, to auto idzie rewelacyjnie, wręcz zaskakująco. Jeśli natomiast przyspieszałbym na 3 biegu normalnie, od niższych obrotów, to auto przekraczając trzy tysiące obrotów idzie odczuwalnie słabiej, niż w sytuacji opisanej przed chwilą. Czy to normalna sytuacja?
    Ostatnio edytowany przez IronFlower - 30-12-09 o 08:42

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •