Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 227

Temat: Problem ze wskaźnikiem paliwa/pływakiem

  1. #1
    Majkel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec/Wwa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem ze wskaźnikiem paliwa/pływakiem

    Dzisiaj jechalem w trasie 300km i pod koniec nagle wskaznik paliwa opadl z 1/4 do zera i niby ze nie mam wahy. Slyszalem ze jest tam jakis czujnik za to odpowiedzialny, czy plywak sie zepsul? Jak go podepne pod VAG-a to wyjdzie co sie zepsulo?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:52
    parametry wyjściowe: 226KM; 347Nm; ET: 13,97sek na 1/4 mili Bemowo 2007
    parametry aktualne: 246KM; 346Nm
    parametry docelowe: ktos to wie?

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jelenia Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    ja mam problem tego typu...poprzedni wlasciciel jak jezdzil autem ktore od niego kupilem prawie nigdy nie zalewal do pelna..w momencie kiedy bak zrobil sie pelny cos sie jakby przesunelo czyli po zalaniu do pelna wskazowka wychyla sie max do konca natomiast jak poziom spada to rezerwa uruchamia sie jak wskazowka jest na polowie...co o tym myslicie???

  3. #3
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Ja mam znow inny problem ze wskazem paliwa w baku. Jak jade z gorki to mam wiecej paliwa niz jak jade pod gorke, czyli plywak jest polozony w czesci blizej silnika, bo wtedy by to te wskazy tlumaczylo. Podobnie mialem w golfie 2, no ale to byl golf 2 a to audi....'
    Czy ktos moze wie jak to jest a moze ktos ma podobnie, no a moze to zupelnie naturalne...?

  4. #4
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekp23
    Ja mam znow inny problem ze wskazem paliwa w baku. Jak jade z gorki to mam wiecej paliwa niz jak jade pod gorke, czyli plywak jest polozony w czesci blizej silnika, bo wtedy by to te wskazy tlumaczylo. Podobnie mialem w golfie 2, no ale to byl golf 2 a to audi....'
    Czy ktos moze wie jak to jest a moze ktos ma podobnie, no a moze to zupelnie naturalne...?
    praw fizyki nie da sie oszukac

    na prostej pokazuje Ci rowno bez "wahlowan"

  5. #5
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekp23
    Ja mam znow inny problem ze wskazem paliwa w baku. Jak jade z gorki to mam wiecej paliwa niz jak jade pod gorke, czyli plywak jest polozony w czesci blizej silnika, bo wtedy by to te wskazy tlumaczylo. Podobnie mialem w golfie 2, no ale to byl golf 2 a to audi....'
    Czy ktos moze wie jak to jest a moze ktos ma podobnie, no a moze to zupelnie naturalne...?
    Szczerze to w audi sie nie przyglądałem ale aby przy jeżdzie pod gorkę albo z górki wskazówka wskazywała poprawną ilość w baku to powinny być 2 pływaki po przekątnej i brana pod uwagę powinna być średnia bo inaczej to każda pochyłaść będzie zakłamywać faktyczną ilość paliwa.

    Musle ze w Audi tego nie ma i chyba z zadnym samochodzie.

    Ja w firmie montowaliśmy na Lokomotywach takie sondy które wskazywały poprawną ilość (zeby maszyniści nie kradli paliwka )
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  6. #6
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    Panowie tamat jest "Problem ze wskaźnikiem paliwa/pływakiem" autor chciał się dowiedzieć jak naprawić pływak - błędnie wskazujacy stan paliwa a nie "wpływ przechylu auta na wskazanie poziomu". Majkelowi wskaźnik pokajuje całkiem przypadkową wartość nie majacą nic wspólnego z faktycznym stanem.

  7. #7
    Majkel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec/Wwa
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na szczescie zalalem na nowo benzyny i sie naprawilo, wiec chyba plywak gdzies tam sie zacial...
    parametry wyjściowe: 226KM; 347Nm; ET: 13,97sek na 1/4 mili Bemowo 2007
    parametry aktualne: 246KM; 346Nm
    parametry docelowe: ktos to wie?

  8. #8
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    U mnie ponowne tankowanie nie pomogło w serwisie powiedzieli ze płwak się psuje od tankowania pod szyjkę.. Zaśpiewali koszt naprawy około 500 zł. Ja bym jednak wolał to zrobić sam. Tylko powiedzcie jak?

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Po zakupie auta zastanawiało mnie czemu po przejechaniu 50-100 km wskazanie paliwa nie zmieniło położenia. Uradowany, że takie małe mam spalanie auto się zatrzymało. Brakło paliwa. Wszystkiemu winny był pływak, który się zawiesił.

    Wymontowałem pompę paliwa, która połączona jest razem z pływakiem (pod kanapą tylnego siedzenia, od strony pasażera). Bardzo dobry dostęp. Pompa włożona do baku i przykręcona od góry plastikową nakrętką. Wyciągnąłem pompę, poruszałem pływakiem, docisnąłem do styków i z powrotem wsadziłem na swoje miejsce.

    Czas pracy ~ 10 min

    Od pół roku mam spokój.

  10. #10
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    czyli mam rozumiec ze do baku jest dostep jak sie zdejmie tylna kanape i od srodka auta mozna dostac sie do baku?

Strona 1 z 23 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •