Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: Rozebranie tapicerki drzwi przód 3D i 5D- w praktyce

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny Rozebranie tapicerki drzwi przód 3D i 5D- w praktyce

    Witam
    Przedstawiam jak się rozbiera tapicerkę drzwi z przodu. Z góry zaznaczam, że fotki robione z telefonu i nie są najwyższej jakości.
    Musiałem rozebrać bo odkleiła mi się tapicerka przy uszczelce szyby. Przy zamykaniu wchodziła ona na szybę. Beznadziejnie to wyglądało.
    A przy okazji nasmarowałem rączkę i inne plastiki środkiem WD 40 tak jak pisał "DrBrodsky".
    No to opis.
    Tapicerka na miejscu.


    Odkręcamy śruby po bokach boczka i w plastikowej rączce.


    Po wyjęciu osłony plastikowej z rączki, będziemy mieli dostęp do 2 śrub, które odkręcamy.


    Po tej operacji, możemy złapać za rączkę i stanowczym ruchem podnieść w górę całą tapicerkę, która się rozepnie z zaczepów. Trzeba to zrobić nie za mocno bo jeszcze są przyczepione przewody od instalacji elektrycznej i linka do otwierania drzwi.


    Tu widać przewody i linkę. Można boczek bardzo mało odchylić.


    Rozpinamy linkę do otwierania drzwi, pierw ściągamy zapinkę i rozpinamy całość.

    Demontujemy osłony z gąbki na przewodach co nam daje dostęp do kostek z przewodami i je rozpinamy.


    Tu widać wszystkie przewody rozpięte.


    I w ten sposób mamy już zdjęty boczek.


    Ja musiałem dokleić tapicerkę w tym miejscu


    Jeżeli ktoś chce rozebrać dalej boczek z plastików to rączka przykręcona jest 4 toreksami i trzeba pierw odkleić matę z gąbki, aby dostać się do śrub.


    Część z uchwytem do otwierana drzwi i przyciskiem do centralnego plus głośnik jest zaczepiona na zatrzask. Przy wyjmowaniu trzeba bardzo uważać na przewody bo są bardzo krótkie i wyjmuje się na styk.


    I to by było na tyle. Mogę dodać, że jak na razie WD 40 działa i plastiki nie piszczą, zobaczymy jak wszystko przeschnie, czy dalej nic nie będzie piszczało. Czeka mnie jeszcze rozebranie drugiego boczku bo tam plastik bardziej piszczy.
    Jak ktoś rozbiera pierwszy raz niech sobie zarezerwuje 2-3 godziny, z rozbieraniem plastików.
    Pozdro.










    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=944dc...8fa58e1e8b1366
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 13:59
    Tomasz_W-wa

  2. #2
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Zdejmowanie tapicerki, boczka drzwi w 5 drzwiowym jest troszkę inne jak w 3 drzwiowym.

    śrubki w górnej części tapicerki są schowane za plastikowymi maskownicami - jak widać na poniższych fotkach:



    Pod rączką jest tylko 1 śrubka na torx. Musimy:
    - odkręcić tą śrubkę pod klamka od dołu,
    - zdemontować cały panel z przełącznikami szyb, inaczej nas kable nie puszcza i nie zdejmiemy boczka, będzie sie dało go tylko odchylić na tyle ile puszcza nas kable.
    Tu widać tą śrubkę:


    Reszta bez zmian.
    Krótko i na temat. Odkręcamy wszystkie 3 ww śrubki, zdejmujemy z rączki panel z przełącznikami szyb (jest na zatrzaskach), podciągamy boczek za rączkę ku górze i schodzi nam z drzwi. Tyle.
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •