Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 45

Temat: Czujnik Halla i czujnik temperatury

  1. #1
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Czujnik Halla i czujnik temperatury

    Witajcie podlaczylem sobie dzisiaj pod kompa A3, zrobilem pelna diagnostyke w RS service za 150 zeta Wyszlo mi ze mam padniety czujnik halla (ale podobno mozna z tym jezdzic )tylko troche mi sie muli do 4.000 obrotow nie wiem czy dla tego ze ten czujnik halla czy dlatego ze mam tez padniety czujnik temepratury. Spalanie mi wzroslo bo pali az 18 Litrow i nie wiem czy przez ten czujnik temepratury moze tak byc? Dodam ze po 4 tysiacach jak juz dojdzie to silnik jakby dostal nagle kopa i zaczyna strasznie wciskac w fotel a do 4.000 jedzie jakby mial 60 Km.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 15:00
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    domingez, na pewno duży wpływ na spalanie ma czujnik temperatury. Zmień go, koszt nie wielki i na pewno coś tam da. W ogóle powinieneś naprawić te usterki, które wykazała diagnostyka, bo przy nie sprawnym aucie ciężko od niego cokolwiek wymagać .

    Ps. Proszę edytuj posta i dodaj tag do tematu
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    No mam zamiar wymienic ten czujnik tempertury na czujnik halla mam poczekac bo zamowili Ale koszty duze bo czujnik 150 zeta z wymiana do przezycia ale czujnik halla z wymiana prawie 600 zeta. Sporo. Nie wiem co to tag? Jak mozesz to dodaj bo ja sie kompletnie nie znam
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

  4. #4
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    domingez, zadam proste pytanie czy VAG'owali Ci auto na odpalonym czy zgaszonym silniku ?
    Bo jezeli nie odpalili silnika, to wyrzuci Ci normalnie błąd czujnika halla,
    Czujnik Halla odpowiada za położenie palca rozdzielacza w kopułce zapłonowej.
    W zależności od położenia wału napędowego przekazuje informacje do kopułki i tam odpowiednio podawana jest iskra na konkretny cylinder.
    Jeśli walniety byłby czujnik halla, to byś auta nie odpalił, albo w ostateczności auto by Ci nie paliło w takim trybie jakim powinno i byś nie jeździł.
    Co do spalania i czunijnika temperatury, to już było wiele razy, na forum, poczytaj no i oczywiście wymień
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  5. #5
    tomekzabrze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZABRZE
    Auto
    AUDI S8 4,2 340
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    domingez, raczejt o wina czujnika temperatury mialem podobne objawy mi mulil dosc mocno do 3-4 tys i najczesciej na zimnym silniku.............. wymien czujnik powinno wrococ do normy agdzoie ty takie drgie czujniki masz? w aso? u mnie zamiennik eps chodzi idelanie chociaz duzo ludzi mowi ze to szmelc........z tego co handluje eps-em to chyba nigdy ztej firmy nie mialem reklamacji,.a koszt to okolo 50-70zl zalezy jaki rodzaj czujnika mas zbo sa tam dwa
    ZESTAWY XENONÓW BEZ PRZERABIANIA SPRZEDAM od 129

  6. #6
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Wiesz co nie powiem ci na jakim bo mnie przy tym nie bylo. Odpala silnik normalnie nie gasnie ani nic zlego sie nie dzieje. Po prostu pali za duzo i sie muli do 4.000 dlatego pojechalem. On mi powiedzial ze sa dwa czujniki jeden sie zrypal i on odpala na 2-gim. Mozna z tym jezdzic ale nie dlugo tak mi powiedzial wiec nie wiem. Znam sie na Oplach a na audi w ogole. A z tym muleniem to mowisz ze temperatura? Kurde ale kolesie. Naciagnac mnie chca powiedzieli ze czujnik 110 a wymiana 40 zeta.
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

  7. #7
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wymień czujnik temp. o zobacz o ile sie zmieni, jak sie poprawi to zmień kolejną rzecz
    mechanika, bo z tego co piszesz to niezle brednie Ci nawstawiali
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  8. #8
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Oki. Tak zrobie jak mowisz. A mechanika polecili mi forumowicze. RS service mialo byc tanio a powiem ze sie przerazilem. Wymienie czujnik temeratury a potem jak sie nic nie zmieni bede szukac dalej ale mam nadzieje ze to to
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

  9. #9
    miszel's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    ARL+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    domingez, Ja też parę dni temu podpinałem pod vaga, i też wyszło mi że mam padnięty ten czujnik halla, ale wykasowałem błędy i teraz wszystko gra, sprawdź może sondę lambda
    A3 1.8 AGNSprzedany. Jest 1.9 TDI ARL 4x4

  10. #10
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Wiesz co jak jest walniety czujnik temperatury to nie mozna zobaczyc czy sonda lambda jest w normie. Przynajmniej tak ten mechanik powiedzial
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •