Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: zestaw audio skrzynia+ wzmacniacz+ glośnik w nadkole

  1. #1
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny zestaw audio skrzynia+ wzmacniacz+ glośnik w nadkole

    wykonalem sam skrzynie do nadkola, tak, zeby zmiescila sie na niej zmieniarka lub wzmacniacz. obudowa zaklada uzycie glosnika Alphard SW-803ZSE 200W 8 ''


    koszt: około 100pln
    edit: nowszym zamiennikiem i obecnie lepiej dostępnym jest ten, również alphard, tyle, że SW 803 P
    http://www.audiosklep.pl/alphard-sw-803-p-p-1663.html

    tu krzywe, jak teoretycznie przykładowe głośniki przenoszą pasmo w tej skrzyni:


    pomaranczowy- alphard sw803z (sw803p)
    czerwony jbl gto 804
    zielony helix p8w
    turkus helix e8w

    i dla porównania:

    lanzar max 8

    wzmacniacz SONY XM-GTX6020 BLACK X-PLOD

    odkręcony na ok 1/4 mocy

    koszt: około 300 pln

    skrzynia: według własnego wykonania: http://pdfcast.org/pdf/skrzynia



    koszt: około 50 pln na obicie i materiał.

    ja użyłem plyty wiórowej 18 mm, nadaje sie tez mdf o podobnej grubości, jednak płytę miałem od znajomego stolarza - została resztka z robienia kuchni, czyli skrzynka powstała ze śmiecia. otwory pod port i głośnik trzeba wyciąć wyrzynarka.
    deski ciąłem piłą ręczną, przy użyciu lini (profilu aluminiowego) przykręcanej do odrzutów za pomoca wkretow, żeby mieć pewność, że jest prosto.
    w tej skrzyni sa 4 dosyc trudne ciecia, realizujemy je schematycznie w ten sposób: przykrecamy katownik 90* do deski i do jego krawędzi napieramy piłą. w efekcie daje nam to plyte ucieta pod katem 45*, wg schematu:



    problem odpada przy użyciu pilarki tarczowej, ale ja nie miałem żadnej pod ręką.

    nie podaje formatek, bo to kwestia użytego materiału. całość skręcamy gęsto na wkręty, około 60 mm długie, co 40-50 mm wystarczają w zupełności. trzeba nawiercić otwory, żeby płyta się nie rozchodziła! do uszczelnienia ja użyłem maty dekarskiej, żeby skrzynia była na 100% szczelna.

    wycięcie w najdłuższym boku (tym, który''siedzi'' na nadkolu) jest zrealizowane przez wycięcie otworu wyrzynarka i zaślepienie go przykręconym kawałkiem materiału z uszczelką między nimi. wycięcie to daje nam głębsze osadzenie skrzyni, dzieki czemu na gorze mamy więcej miejsca.




    oklejamy, przy pomocy butaprenu i nożyka, materiałem dostępnym w sklepach z materiałami obiciowymi, czy allegro. port( przyłącze), którego użyjemy, to pełna dowolność(aby tylko się z tylu mieścił), trzeba tylko je przykręcić z dolutowanymi kabelkami 2,5 lub 4 mm kw, na tyle długimi, żeby wpiąć głośnik przed przykręceniem.

    oraz zdjęcie jak to w aucie wygląda:


    ze wzmacniaczem jest na wcisk, nie ma żadnego luzu i pasuje idealnie.

    aby poradnik był kompletny, odniosę się do innego poradnika kolegi BLOWY:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...416#post848416
    gdzie znajduje się instrukcja pociągnięcia kabli.

    pozdrawiam, zycze udanego montazu
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-08-15 o 12:00

  2. #2
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    kolego popraw troche ten temat
    rys techniczny mozesz dodac do tematu jako zdjecie
    opisz troche sposób wykonania skrzyni - materiał sklejanie czy skręcanie okablowanie itd

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •