Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Zgrzyt przy ruszaniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny Zgrzyt przy ruszaniu

    Witam,

    Przeszukałem posty zakładane odnośnie zgrzytów, ale nie znalazłem takiego problemu, jak mój.
    Otóż przy ruszaniu (bez względu, czy zimny, czy ciepły) słyszę zgrzyt podobny do rozcierania np cukru, tak jakby "w kole" był piach i został roztarty.
    Odgłos dochodzi z przodu, prawdopodobnie od strony kierowcy.
    Nie zgrzyta za każdym razem i trudno mi odnaleźć regułę.
    Nie wiem, czy to sprzęgło, choć bierze z samego dołu, ale żeby wbić bieg muszę nacisnąć do samego końca.

    A może ABS. Z trzy miesiące temu, zapaliła mi się kontrolka ABSu, 3 tygodnie temu, podłączałem pod kompa, okazało się, że czujnik do wymiany, prawy tył.
    Wymieniłem, kontrolka zgasła, żadnych innych błędów nie miałem (ale czasem było słychać, jakby coś ocierało się o tarczę?).
    (chyba nawet te zgrzyty ustały, albo się przyzwyczaiłem i nie zwracałem uwagi).

    Jednak wczoraj było "gorąco" i nie mam na myśly pogody. Po przejechaniu 15km stanąłem na 5 minut, nie wyłączałem silnika.
    Po tej przerwie ruszyłem i za około 200m skręcałem w prawo, dohamowując usłyszałem zgrzyt (jakby odpadła mi osłona silnika i tarła o asfatl) i w ogóle nie mogłem się zatrzymać (a przede mną ogrodzenie).
    Odpuściłem hamulec, jeszcze raz nacisnąłem i czułem, że pedał jest twardszy, ale już nie zgrzytało i zatrzymałem się.
    Po ponownym odpaleniu i ruszeniu, zaświeciła się kontrolka ABSu. W dalszej drodze na około 5 zatrzymań (światła), 2 razy zgrzytnęło przy ruszaniu.
    Zatrzymałem się na stacji benzynowej, zgasiłem silnik, po ruszeniu kontrolka zgasła i miałem jeszcze z dwa zatrzymania już nie zgrzytało.

    Płyn hydrauliczny pod sam korek, jednak około 1,5m-ca, miałem trochę za mało, tzn zaświecił mi się czerwony wykrzyknik i tak przejechałem z 2km.
    Po uzupełnieniu płynu, kontrolka zgasła

    Wiem, że nie ma na forum wróżek, ale może ktoś może miał podobny przypadek, jak się zakończyło?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-03-16 o 03:33

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    AUdi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szumi524 Pokaż post
    dohamowując usłyszałem zgrzyt (jakby odpadła mi osłona silnika i tarła o asfatl) i w ogóle nie mogłem się zatrzymać (a przede mną ogrodzenie)
    hm, a klocki hamulcowe sprawdzałeś ?

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Tak sprawdziłem, z każdej strony są ok.

  4. #4
    recool's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skrzyszów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    osłony tarczy? pół oś? poduszki silnika tez sprawdz

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A jakby z poduszką silnika było coś nie tak, to wywoływałaby zgrzyty przy ruszaniu? Mnie się wydaje, że jak poduszka jest do wymiany, to wprowadza samochód w drżenie (ale mogę się mylić), a u mnie tego nie ma.

    ---------- Post dodany 14-05-12 o 23:16 ----------

    Na pewno muszę wstawić do mechanika, zna ktoś na woli jakiego dobrego? (i w rozsądnych granicach $)

  6. #6
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szumi524 Pokaż post
    A jakby z poduszką silnika było coś nie tak, to wywoływałaby zgrzyty przy ruszaniu?
    Jasne, że będzie wydawać zgrzyt jeśli guma jest już wyrobiona "miękka" i nie trzyma dobrze silnika co powoduje, że mocowanie poduszki przy ruszaniu ociera o obudowe poduszki co powoduje przenoszenie drgań silnika na karoserie i wydaje taki odgłos chrobotania.
    Jeśli chcesz wyeliminować ABS to najprościej po prostu odłącz wtyczki przy kołach i się przejesz to zobaczysz czy ustało.

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Masz EDS ? Moze on wydaje takie dzwieki. Chociaz powinien zadzialac podczas ruszania na sliskiej nawierzchni
    A3 1,9 TDi (AHF)
    Skrzynia manualna
    1998r

  8. #8
    mikas's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dokładnie, EDS działa przy ruszaniu na śliskiej drodze. szumi524 pisze, że zgrzyt jest przy dohamowaniu. Ja bym zwrócił uwagę na czujnik ABS - proponuję odłączyć i przeczyścić. U mnie pomogło na jakieś pół roku i teraz znowu co jakiś czas mam identyczne akcje. W wolnej chwili wezmę się za przeczyszczenie.
    __________________________________________________ __________________
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ulesie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, mam takie pytanie, odkąd kupiłem samochód to przy takim gwałtowniejszym ruszaniu, szczególnie na błocie, sniegu itp. jak się ESP włącza (chyba) słychać taki jakby zgrzyt. Jakby koło o nadkole tarło. Niewiem czy to normalne spowodowanie działaniem ESP bo nie miałem tego nigdy w innych autach. W moim poprzednim samochodzie miałem coś podobnego jak miałem zbyt wysoki profil opony to mi przycierały przy ruszaniu ze skręconych kół. ale tu mam 195/60/15 więc nie powinny być za duze.

  10. #10
    FiFi_ino's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Inowrocław
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zgrzyt który słyszysz to pompa od ESP. Jesli dźwięk ten towarzyszy tylko wtedy gdy działa esp i miga kontrolka od trakcji to wszystko ok.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •