Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: światła pozycyjne/stopu przy otwarciu bagażnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny światła pozycyjne/stopu przy otwarciu bagażnika

    Witam zauważyłem że w nowszych samochodach po otwarciu klapy świecą się światła pozycyjne w takich np jak volvo, według mnie jest to bezpieczne gdy np szukamy czegoś w bagażniku na nie oświetlonych drogach lub wkładamy coś do samochodu.
    Udało mi się coś takiego zrobic w 8L, może się komuś przyda.Opisze jak to można zrobi w prosty sposób. Cała filozofia polega na połączeniu świateł pozycyjnych z lampkami które znajdują się w bagażniku.

    Kable przy listwie:


    Kable przy żarówce od podświetlania bagażnika:




    Gdy chcemy podpiąc pod światła pozycyjne:
    -siwo-żółty kabel od kostki przy listwie z żarówkami łączymy z czerwono-białym kablem od podświetlania bagażnika
    -brązowy kabel od kostki przy listwie z żarówkami łączymy z brązowym kablem od podświetlania bagażnika
    Teraz po otwarciu bagażnika świeci nam się jedna strona świateł pozycyjnych, powtarzamy czynnośc po drugiej stronie i cały zabieg wykonany.

    Gdy chcemy podpiąc pod światła stopu:
    W przypadku podpięcia pod światła stopu, wystarczy podpiąc z jednej strony, podpinałem z lewej, stojąc tyłem do samochodu i świecił cały komplet.
    -czerwono-biały kabel od kostki przy listwie z żarówkami łączymy z czerwono-białym kablem od podświetlania bagażnika
    -brązowy kabel od kostki przy listwie z żarówkami łączymy z brązowym kablem od podświetlania bagażnika

    Osobiście podpinałem pod stop a oto efekt:
    http://w172.wrzuta.pl/film/146igycCsCe/20120711014

    UWAGA!
    Nie wiem czy we wszystkich wersjach i i rocznikach są takie same kolory kabli i czy są wyposażone w dwie lampki bagażnika






    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=3122d...6bd4d6ccbcd877
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 30-07-15 o 17:59

  2. #2
    memek's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zegrze Południowe
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Może to i dobre ale pewnie po włączeniu świateł pozycyjnych palą się też lampki w bagażniku? ...a po co...? ale ciekawy pomysł.

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdziłem teraz i kolega memek faktycznie ma racje ;p nom ale jeżeli komus się spodoba i nie będzie przeszkadzało światło w bagażniku to zawsze może wsadzic ledowe żarówki do bagażnika które mało prądu pobierają ja osobiście mam do stopu podpięte wiec mniej uciążliwe

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    wystarczy zastosowac diode jednokierunkowa
    Ostatnio edytowany przez druzyn123 - 06-09-12 o 12:19

  5. #5
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zawsze można zastosować jakiś mały przekaźnik. I nie będzie nic świecić nie potrzebnie.
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeżeli ktos to udoskonali prosze o dopisanie rozwiązania.Wczoraj gdy sprawdzałem czy świeci razem z lampkami w bagażniku doszedłem do tego że wystarczy jeden kabel podpiąc, nie trzeba brązowych łączyc a i tak działa, widocznie na jednej wiązce kabli są tylnie światła jak i lampki bagażnika.

  7. #7
    maciej943's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    U mnie jak otworzę klapę świecą się tylko te lampki w bagażniku, jednak jak otworzę drzwi świeci się podsufitka + lampki w bagażniku; przez to jak podłącze sobie tak światła pozycyjne do klapy to przy klapie działa elegancko jednak jak otwieram drzwi to piszczy syrena i sie pozycyjne razem z podsufitka świecą. Miałby ktoś na to jakiś patent żeby to odseparować ?

  8. #8
    mariusz_slupca's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupca/Wielkopolska/Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    ja u siebie podłączyłem pod stop i działa wystarczy podać tylko zasilanie bez masy, udoskonaliłem motyw po przez wlutowanie diody prostowniczej i w momencie wciskania stopu nie zapala mi się światło w bagaju ale za to przy otwartej klapie dioda dosyć mocno się grzeje i mam wrażenie że chyba źle ją dobrałem ale to się sprawdzi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •