Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Zakup Audi A4 B6 1.8 Turbo

Pochodzi z
    Bytoń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    1 raz

Domyślnie Zakup Audi A4 B6 1.8 Turbo

Witam! Dawno mnie tutaj nie było gdyż moje a3 zostało sprzedane;(. Czas na zakup nowego auta. Zastanawiam się nad zakupem Audi A4 B6. Właśnie wpadła mi zarejestrowana sztuka w Polsce z silnikiem 1.8 turbo. Jak to oceniacie jeśli chodzi o trwałość i współpracę z instalacją LPG. Czy to jest ta sama konstrukcja co 1.8 który miałem w mojej a3? Wiem, że tutaj dochodzi turbina i właśnie tego troszkę się obawiam. Tak to forum a3, ale mam nadzieję, że mi pomożecie. Auto które znalazłem to A4 6B 1.8T z 2001r. Zarejestrowane w Polsce o niby wszystko z nim ok cena 16900zł przebieg 295tys serwisowane do 2010 obecnie bez LPG. Proszę o konstruktywne opinie. Zapytacie dlaczego a4 podstawowym kryterium jest wielkość auta gdyż a3 było troszkę za małe

Pochodzi z
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    12 razy

Domyślnie

a4 b6 również jest strasznie male w środku.

Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Pochodzi z
    Bytoń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    1 raz

Domyślnie

ok, ale kuferek większy i dłuższe chyba troszkę co na pewno wpływa na prace zawieszania a tym samym komfort. Ale powiedzcie mi coś więcej na temat silnika. Bo to mnie głównie interesuje. Czy jakieś uwagi z racji użytkowania ogółem tego auta. Jaskie wady fabryczne itd

Awatar miomichal
    Pochodzi z
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    10 razy

Domyślnie

co do 1.8T z LPG co człowiek to opinia jedne śmigaja bez problemowo inne jezdzą co tydzień na regulacje LPG a jeszcze inne stoją w serwisie prawie ciągle .... zresztą wiele już na tym forum o tym było a jeszcze więcej znajdziesz na A4 klubie.....

ogólnie silniki turbodoładowane nie lubią LPG wymagają dobrego wystrojenia instalacji gazowej (dobry gazownik) natomiast jeśli planujesz coś modzić w aucie to zapomnij o LPG (1.8T w B6 nie będzie jeździć dużo lepiej od twojego 1.8 w A3 jeśli jednostki są zdrowe)
    EVO CARS- SKLEP MOTORYZACYJNY CZĘŚCI-OLEJE-KOSMETYKI-AKCESORIA tel.533488808 Warszawa - Profesjonalne Pranie Tapicerki Samochodowej z możliwościa dojazdu do klienta -

Pochodzi z
    Bytoń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    1 raz

Domyślnie

Co do jazdy, ?e nie b?dzie lepiej je?dzi? je?li mia?e? na my?li zrywno?? itd to nie potrzebuj? lepszej szybszej jednostki bo w a3 mi to wystarcza?o. Powiedzcie mi co? na temat trwa?o?ci tego silnika. Gazownika mam ?wietnego wi?c tego si? nie obawiam skoro jako?? pracy tego silnika na LPG zale?y od gazwonika. A co og?lnie s?dzicie o tym aucie? http://allegro.pl/audi-a4-rok-prod-1...706428146.html to link do egzemplarza kt?ry znalaz?em. Zapewne nie jest idea?em bo nawet cena o tym ?wiadczy, ale takiego nie szukam byle si? spisywa?o i by?o niezawodne. A ile mo?e spali? t;akie auto bo moja a3 to w trasie lekko 8l bra?a na 100km.

Awatar miomichal
    Pochodzi z
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    10 razy

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez bazej Zobacz posta
    Co do jazdy, ?e nie b?dzie lepiej je?dzi? je?li mia?e? na my?li zrywno?? itd to nie potrzebuj? lepszej szybszej jednostki bo w a3 mi to wystarcza?o. Powiedzcie mi co? na temat trwa?o?ci tego silnika. Gazownika mam ?wietnego wi?c tego si? nie obawiam skoro jako?? pracy tego silnika na LPG zale?y od gazwonika. A co og?lnie s?dzicie o tym aucie? http://allegro.pl/audi-a4-rok-prod-1...706428146.html to link do egzemplarza kt?ry znalaz?em. Zapewne nie jest idea?em bo nawet cena o tym ?wiadczy, ale takiego nie szukam byle si? spisywa?o i by?o niezawodne. A ile mo?e spali? t;akie auto bo moja a3 to w trasie lekko 8l bra?a na 100km.
    obawiam sie ?e zdrowego i zadbanego B6 za mniej ni? 20 ty? nie kupisz,trzeba b?dzie wsadzi? torszke $$$$

w trasie my?le ?e benzyny b?dzie przy spokojnej je?dzie spala? podobnie natomiast w mie?cie koledze pali 9-12l benzyny i 13-16 gazu przy normalnej je?dzie
    EVO CARS- SKLEP MOTORYZACYJNY CZĘŚCI-OLEJE-KOSMETYKI-AKCESORIA tel.533488808 Warszawa - Profesjonalne Pranie Tapicerki Samochodowej z możliwościa dojazdu do klienta -

Awatar mrcarlossmyku
    Pochodzi z
    Irlandia
    Auto
    Audi A4 1.8TQ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

Domyślnie

Trochę duży przebieg i podejrzanie niska cena

Awatar miomichal
    Pochodzi z
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BWA
    Podziękował
    10 razy

Domyślnie

pod LPG lepszą alternatywą było by 2.0 130km (nie FSI)

Pochodzi z
    Bytoń
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    1 raz

Domyślnie

Hmm a co myślicie w takim razie o a6 z tym motorem czy też 2.4? Chodzi mi o spalanie trwałość i oczywiście prace na LPG. Moja kasa to max 17000zł może sami coś zaproponujecie? Stara a4 nie wchodzi w grę bo najzwyczajniej w świecie się nie podoba.

Pochodzi z
    polska
    Auto
    S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

Domyślnie

Jeżeli szukasz auta pod gaz to jak najbardziej 1.8t jaki i 2.4 v6 bez problemu znoszą . 1.8t tych silników przerabiałem na gaz bardzo dużo , kwestia dobrej instalacji , 2.4 też troszke tego robiłem i też niema tam problemów ,ale musisz liczyć sie napewno z większymi kosztami na przyszłość niestety:/. A jeżeli chodzi o 2.0 130km to niepolecam tego silnika do gazu , zbytnio długo to nie pochodzi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów