Strona 22 z 30 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 211 do 220 z 299

Temat: problem z ABS

  1. #211

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oln
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Tak jak ostatnio pisałem, poczyściłem czujnik prawy przedni, do dziś było ok ale znowu pojawiły się kontrolki. Wymieniłem czujnik na nowy ale dalej zapalają się obie kontrolki. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu kontrolka esp od razu znika natomiast abs po przejechaniu jakiś 10 metrów. Zauważyłem, że obie zapalają się za każdym razem kiedy stoję i wbijam 1 bieg. Vag pokazuje tylko błąd tego samego prawego czujnika. Czy to możliwe, że kolejny czujnik jest uszkodzony czy może wiecie co powoduje wywalanie kontrolek po wrzuceniu jedynki?

  2. #212

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa, woj. Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    panowie mam takie wywala mi błąd prawego przedniego czujnika ABS i chcę go wymienić i mam takie pytanko w ASO Skody powiedzieli mi za taki czujnik 295zł cena kosmiczna może polecicie jakąś inna dobrą firmę takiego czujnika

  3. #213
    czaro95's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Panowie mam taki problem że cały czas pali mi się kontrolka od ABS na zegarach.

    Podłączyłem pod kompa i wywaliło błąd 1276 pompa hydrauliczna ABS-V64 sygnał poza wartościami granicznymi. Czujniki były wymienione na nowe. Bezpieczniki na skrzynce aku wymieniłem na nowe 30A dla pewności - nic nie dało. Odpiąłem te dwie wtyczki przy pompie (zasilająca i ta większa) potraktowałem wd40 - też nic nie dało. Co mam jeszcze sprawdzić? Czy pompa abs jest do wymiany czy tylko elektronika pod nią?

  4. #214
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    A nie jest czasem tak, że wywala ci błąd ABS powyżej 20km/h? Ja miałem taki przypadek parę dni temu ( w sumie to dwa lata temu też ale wtedy upalił się sterownik). Teraz pomogło wyczyszczenie styków na pompie i we wtyczce. Samo WD40 nie ma polotu do styków elektrycznych. Weź trzpieniową szczotkę na wiertarkę i przeczyść styki na pompie. Te we wtyczce przeskrob śrubokrętem albo zwiniętym papierkiem ściernym. U mnie problem z "sygnał poza wartościami granicznymi" znikł i ABS działa

    Aha...
    Z tymi bezpiecznikami na akku wcale nie musi być ok. Czasami upalają się gniazda albo robi się przerwa przez co i tak pompa nie będzie działać pomimo dobrych bezpieczników.

  5. #215
    Kwazi's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam. Mam problem wlasnie z pompa abs. Po podlaczeniu vag wywalilo blad pompy ale nie pamietam dokladnie jak brzmial. ABS w ogole nie dziala a kontrolka pali sie ciagle. Myslicie ze moze byc do wymiany? A gdzie znajduje sie ta pompa w ogole? bo chcialem przeczyscic styki

  6. #216
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Pompa jest za filtrem powietrza.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #217
    Kwazi's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Radom
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zanim jednak dobralem sie do pompy kontrolka ABS zniknela i nie swieci sie w ogole ale ABS nie dziala. Dziwna sytuacja bo pokazywalo blad pompy teraz to juz nie wiem nie mam poki co mozliwosci podlaczenia VAGa wiec sprawdzic nie moge ale juz nie wiem gdzie moze byc przyczyna :/

  8. #218
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDYNIA
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Witam. Z moim ABS mam taki problem iż do wymiany był czujnik w lewym przednik kole oraz walnięty jest sterownik. Od roku pali się kontrolka ABS i ów ABSów nie ma. Po wymianie czujnika zaczął się pojawiać na FIS-ie czerwony wykrzyknik (!) oraz denerwujące pikanie. Ostatnio co raz częstsze i doprowadzające mnie do szału :/ a wszystko przez to że mechanik przeciąga moją wizytę u niego. Jutro muszę jechać w trasę i teraz pytanie: Co zrobić żeby to pikanie ustało ? Odłączyłem 2 bezpieczniki co są na akumulatorze od ABS odpaliłem samochód raz zapikało i na tym się skończyło ale cały czas za to mruga konrolka ( ! ). Przejechałem 5 km i nic się nie działo. Próbował ktoś robić w podobny sposób? Nie wytrzymam 400 km jechać i słuchać pikania co 30 sekund

  9. #219

    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielawa, woj. Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    sprawdź poziom płynu hamulcowego

  10. #220
    ignac112's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sorkwity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Albo bezpieczniki na akumulatorze.
    Audi A3 8L AHF+ 3d
    -chip
    -egr out
    -kat out
    -18" sline
    Czarna bestia

Strona 22 z 30 PierwszyPierwszy ... 122021222324 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •