Strona 19 z 97 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 967

Temat: Pompki centralnego zamka. update

  1. #181
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    nie wiem o co chodzi u Ciebie z tymi szybami, ale możesz zacząc od pompki bo to napewno Cie nie ominie, a możliwe że szyby tez zaczną działać, po pierwsze sprawdź pompke czy wtyczki i gniazda wtyczek nie sa zaśniedziałe, jeśli tak to szyby faktycznie mogą głupiec, po drugie czy nie jest mokra, ale to raczej po pierwsze a po trzecie zabierz pompkę do domu i rozłóż ją i sprawdź czy wirnik się nie rozsypał, a to bardzo prawdopodobne.

  2. #182
    tadzik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam,

    podepnę się pod temat. Przestał mi działać zamek centralny. Kilka elementów, które podam w punktach.
    - mogę otworzyć bagażnik przyciskiem w kluczyku (samym kluczykiem także)
    - otwieranie/zamykanie szyb działa
    - kiedy klikam przyciskiem w kluczyku światła "mrugają"
    - niestety tylko mrugają, zamki nie reagują
    - otwierając/zamykając kluczykiem zamek od kierowcy pozostałe nie reagują
    - nie działa mi blokada zamków (przycisk na drzwiach od kierowcy)
    - zanim padł mi centralny zamek, pojawiły się problemy z bagażnikiem. Kiedy auto było otwarte dało się go otworzyć tylko z przycisku z kluczyka (samym kluczykiem oczywiście też). Wcześniej jak ktoś siedział w samochodzie wystarczyła klamka/uchwyt bagażnika.
    - w ostatnim czasie kiedy cent. zamek jeszcze działał, po otwarciu/zamkniętu auta z tyłu przez 10sekund było słychać jakby pracę silniczka.
    - alarmu nie mam

    Googluje i czytam o pompce centralnego zamka, ale tak jak pisałem szyby elektryczne działają. Działa też bagażnik z przycisku kluczyka, wiec chyba pompka odpada.
    Poradzicie coś?

    Audi A3 8L1, 2001

  3. #183
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    albo wirnik padł w pompce, albo biorąc pod uwage czas pracy pompki wcześniej może poprostu wężyk cisnieniowy się poluzował. Szyby Ci działają bo za nie odpowiada moduł na płytce scalonej, bagażnik Ci działa bo w poliftach jest sterowany elektrycznym siłownikiem za pomocą tego samego modułu.
    Rady:
    Wyciągnij pompke (wyciągając zwróć uwage na dwa przewody ciśnieniowe podłączone do pompki). Jeżeli przewody będą przytwierdzone i nie będą miały luzu to wyciągnij całą pompkę, weź ją do domu, rozbierz i sprawdź czy wirnik jest cały, jeśli jest cały to sprawdź czy ogólnie w środku pompki (na płytce) nie widać śladu zalegającej wilgoci (np, zaśniedziałych styków) jeżeli jest, to wyczyśc styki preparatem do styków o nazwie "kontakt" rozpuści on naleciałości powodujące brak styku, jeżeli nie ma śladu tych naleciałości, to niestety trzeba będzie wskazać winę samego modułu... wiem wiem szyby i bagażnik działają... ale to jeszcze nie znaczy ze silniczek sie nie spalił.

  4. Podziękowania dla etanol za pomoc w problemie

    tadzik (24-08-11)

  5. #184
    buashey's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    takie głupie pytanie - jest gdzieś możliwość kupienia nowej pompki centralnego zamka do a3 czy tylko używane?

  6. #185
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    nowa tylko w serwisie

  7. #186
    tadzik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez etanol Pokaż post
    albo wirnik padł w pompce
    Miałeś rację. Wklejam zdjęcie dla potomnych:



    Uploaded with ImageShack.us

    Patrzę sobie na allegro i są dostępne same kompresorki. Myślisz, że to wystarczy?
    Aha przy okazji mojego grzebania przestały działać elektryczne szyby (bagażnik i szyber dach działają, podociskałem wszystko)
    Nie wiem czy coś uszkodziłem, że może po wysypaniu tego grafitu nie ma jakiegoś obiegu.

  8. #187
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    nie wiem co mogło pójśc nie tak, ale mam jedna podpowiedź, wg instrukcji audi podłączając pompkę należy w pierwszej kolejności podłączyć dużą czarną kostkę tą z lewej strony, nastepnie ostatnią kostkę z prawej, a dopiero na końcu środkową. Nie wiem czy to coś zmienia, ale można spróbować. Co do grafitowego wirnika jak najbardziej polecam takie rozwiązanie jakie podałeś, ponieważ za kompresorek zapłacisz 100zł a za całą pompke uzywke nie mniej niż 250zł warto to kupić i spróbować przełożyć, nawet wówczas gdyby to nie pomogło, ponieważ to łatwo sprzedać spowrpotem na allegro gdyż to częsta awaria. MOim zdaniem Pompka odzyska zycie jak wymienisz wirnik, instrukcja jest na forum.

  9. Podziękowania dla etanol za pomoc w problemie

    tadzik (24-08-11)

  10. #188
    tadzik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    4 razy

    Thumbs up

    Cytuj Oryginalnie napisane przez etanol Pokaż post
    wg instrukcji audi podłączając pompkę należy w pierwszej kolejności podłączyć dużą czarną kostkę tą z lewej strony, nastepnie ostatnią kostkę z prawej, a dopiero na końcu środkową. Nie wiem czy to coś zmienia, ale można spróbować.
    oj zmienia zmienia..., zmienia na tyle, że szyby ponownie zaczęły działać
    thx!

    Nie wiem tylko jeszcze jak odpiąć te rureczki od całej pompki, trochę się z nimi mocowałem, ale boje się, że coś ułamię. Przejrzę jeszcze raz ten wątek może ktoś coś wspomniał.

    A tych kompresorków na allegro rzeczywiście jest trochę. Chyba, że może ktoś z forumowiczów chce zarobić i ma do opchnięcia?
    (W razie czego mój model to: 8D0 862 857 B, choć jak czytam mogą być z różnych wersji)

  11. #189
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    werska pompki nie ma tu już znaczenia, ma tylko wówczas gdy podmieniasz moduł czyli tą płytkę. co do tych rureczek to ja swoje połamałem bo nieumiejętnie to wyciągałem. Musisz ścisnąć ten końcowy kruciec na wysokości ostatniego białego pierścienia i schodzi, on jest tak jakby w kształcie jajka i tylko jak dobrze dociśniesz to rurka się poluzuje. Odrazu mówie że bez pompki można normalnie jeździć jakbyś chciał poczekac z nią w domu na nowy kompresorek, z tym że szyby nei będą działać i automatyczne oświetlenie wnetrza.

  12. #190

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez szalalala Pokaż post
    Pompka: 8D0 862 257 B
    Soft. Coding : 14913
    Kluczyk : 4D0 837 231 A (VDO 433,92 MHz )

    Potwierdzone ?e wy?ej wymieniona pompka i kluczyk pasuj? . Pompka wyst?puje w po liftach.
    sorki ?e odgrzebuje ale ta pompka wyst?puje r?wnie? w przedliftach 96r (ja mam tak?) i teraz musz? poszuka? kluczyka obs?uguj?c? cz?stotliwo?? 433,92MHz?

    PS: czy kluczyk 4D0 837 231 uda si? zakodowa??
    http://allegro.pl/kluczyk-klucz-kluc...774011120.html
    Ostatnio edytowany przez tektronic - 25-08-11 o 23:24

Strona 19 z 97 PierwszyPierwszy ... 917181920212969 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •