Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: A3 8P 2003 brak CAN?

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny A3 8P 2003 brak CAN?

    Witam, jak już przyzwyczaiłem się do mojego autka zwóciłem uwagę, że w radyjku brak podświetlenia oraz, że wyłącza się co jakiś czas. Oczywiście wytłumaczyłem sobie jakoś. Niedawno przeczytałem, że wynikiem takich objawów może być niepodłączona szyna can. Czy jest mozliwe że w tym modelu brak tej szyny? pytanie drugie co to jes fis czy 1/2fis? mam wyświetlacz na środku licznika ale tam widać jedynie otwarte drzwi lub wskaźnik rezerwy. Z góry dziękuję za pomoc,

  2. #2
    tomek_cichy's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Kolego jeżeli nie pokazuje ci spalania i innych takich pierdół to nie masz FISa...
    Generalnie to nie ma czegoś takiego jak 1/2fis. To handlarze takie coś wymyślili... Albo się ma FIS albo się go nie ma...
    Co do CANa to nie podpowiem
    Pozdro

  3. #3

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wyszukiwarka nie bije
    Masz CAN, ewentualnie możesz nie mieć go doprowadzonego pod radio chociaż w 8P to raczej mało prawdopodobne. Auto wyjechało z fabryki z radiem? Tak czy owak CAN jest. Jeśli nie masz doprowadzonego do radia to można go doprowadzić z licznika.
    Wszystko jest w zasadzie w tutaj:
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...598#post491598

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za podpowiedź. Sprawdzałem wyszukiwarką ale posty dotyczyły A3 8L a nie 8P. Poza tym chciałem dodać, że Audi nie wyjechało z salonu z radiem bo na naklejce był kod, że bez odtwarzacza? Zgodnie z waszymi wskazówkami spróbuję sobie z tym poradzić. Pozdrawiam

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Źródło CAN

    Witam. Muszę niestety wrócić do tematu. Przestudiowałem posty na forum A3 i odnośniki do forum A4 dotyczące podpięcia radia Concert II do szyny CAN. Niestety nie znalazłem odpowiedzi dotyczącej źródła, do którego mogę podłączyć sygnały CAN-H i CAN-L do radia (opisy z forum dotyczą np licznika A3 8L lub A4). Posiadam A3 8P rocznik 2003, auto wyjechało z fabryki bez oryginalnego Radia. Chciałbym podpiąć chociażby dla zasady więc zwracam się o pomoc. Być może ktoś miał styczność z tematem. Pozdrawiam

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hej koleżko mam identyczny problem co do połączenia radia do szyny Can z tego co wiem od kolegi rafald8 który sobie z tym już poradził to musisz podpiąć się do modułu Gateway znajdziesz go pod kierownicą z prawej strony powyżej pedału gazu wchodzą tam wszystkie rodzaje szyny CAN, nas interesuje INFOTAIMENT czyli złącze 20(CAN H)kolor POMARAŃCZOWO-FIOLETOWY oraz 10 (CAN L) POMARAŃCZOWO-BRĄZOWY i potem do radia !!! Także po niedzieli się za to zabieram !!! Bo już zakupiłem radyjko concert II Pozdrawiam i powodzenia
    Audi A3 8P 1.9 TDI

  7. #7
    Connector's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, posiadam podobny problem. Kupiłem auto z radiem Concert 2 i tak jak napisane powyżej - nie bylo podświetlenia, wyłączało się po 1h oraz nie wyłączało się i włączało razem z zapłonem. Wyjąłem je i oprócz typowych wtyczek zwisały sobie luźno dwa kabelki. Prześledziłem je i wyszło mi, że zostały przylutowane do przewodów Can H i Can L tyle, że idących z/do portu OBD (6 i 14 pin), a nie z Gatewaya. Podłączyłem je więc do radia mając nadzieję, ze nawiąże komunikacje, jednak nic to nie zmieniło w działaniu.

    Czy podłączyć się trzeba bezpośrednio do gatewaya, czy w ten sposób również może być?
    A może trzeba coś w komputerze przestawić/zaprogramować?
    Może być w czymś jeszcze problem?

    Bardzo proszę o pomoc - jestem nowym użytkownikiem Audi i nie mam kompletnie doświadczenia z działaniem CAN,

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    connector jeśli wszystko działa ci teraz prawidłowo to możesz tak zostawić bo radio i tak możesz zakodować tylko dziwi mnie dlaczego ktoś opuścił moduł cangatywey, mozesz też podłączyć się pod moduł i wtedy radio będzie kontrolwane przez sterownik cangtewey, natomiast takie rozwiązanie jak masz teraz stosuje się w autach gdzie nie wystepuje taki moduł Can.

  9. #9
    Connector's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    No wlasnie problem w tym, ze nie dziala - gra, ale nie ma podswietlenia, nie ma komunikatow na fis no i nie wlacza sie z przekreceniem kluczyka. Moje pytanie brzmi czy wlasnie musze jakos zaprogramowac komputer, czy powinno to samo ruszyc? To ze ten kabel jest tak podlaczany moze dowodzic o tym ze auto wyjechalo bez radia a tak po prostu komus bylo prosciej podlaczyc:/

  10. #10
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Zgadza się, pewnie wyjechało bez radia, najlepiej by było jak podłączysz się do modułu cangateway i zaznaczysz że jest radio i wtedy wszystko wróci do normy i na fisie też pojawią się informacje o stacjach.

  11. Podziękowania dla Golem1 za pomoc w problemie

    Connector (01-07-13)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •