Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokazane rezultaty 61 do 64 z 64

Temat: słabsze na LPG

  1. #61

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    nie chcę zakładać nowego tematu odnośnie LPG w silniku 1.8 t AUM. Uważam że pytanie jakie poniżej zadam jest odpowiednie do tego tematu. Ale do rzeczy.
    Czy poprzez zmniejszenie ciśnienia w układzie LPG może występować zmniejszenie mocy silnika LPG, Czy zwiększenie ciśnienia może zwiększyć moc silnika na LPG.(instalacja lpg brc sequent) Dokładny opis instalacji jakie części zostały użyte do założenia tejże instalacji musiałbym zobaczyć w papierach.
    Objawy są takie, że po wymianie wielozawóra w zbiorniku LPG zostało zredukowane ciśnienie, także zauważyłem że spalanie LPG jest ciut wyższe, odczówam że raz jedzie dobrze a raz nie, albo wpada w tryb awaryjny (ukazała się kontrolka check Engine) po odebraniu auta z warsztatu po przejechaniu około 200km wyskoczyły mi błędy
    4 Znalezione:
    16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0420 - 35-10 - - - Intermittent
    16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal
    P0501 - 35-10 - - - Intermittent
    17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!)
    P1297 - 35-10 - - - Intermittent
    16891 - Idle Control System RPM Higher than Expected.
    P0507 - 35-10 - - - Intermittent
    Wcześniej nie było problemu z tymi błędami jedynie był problem z błędem 16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    Był przeczyszczony katalizator jak patrząc pod światło to prześwit było widać.
    Jeszcze wcześniej była taka sytuacja że zgasiłem silnik ponownie odpaliłem go a ten przełączył się na PB (nie przełączałem sam) to samo się wczoraj stało że się sam przełączył.
    Dlatego pytam odnośnie ciśnienia bo słyszałem że gazownik mówił do pracownika że został wymieniony wielozawór i poprawione ciśnienie ale nie usłyszałem czy to było podwyższone ciśnienie czy obniżone ciśnienie.

  2. #62
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  3. #63

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedz mam jeszcze pytanie na PB jak jadę szybko i puszczam gaz to słychać tak jakby nadmiar tego powietrza był upuszczany a na gazie tego nie zauważyłem (słyszałem ). Czy zostaje jechać na regujację gazu. Ten zawór D.V to jest ten zawór upustowy nadmiar ciśnienia?

  4. #64

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny Spadek mocy Audi A3 8L LPG Błędy VAG 17536, 18010, 16806, 16795

    Witam,

    Mój problem polega na tym, że od paru miesięcy zmagam się z błędem 17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean
    P1128 - 35-10 - - - Intermittent, dodam, że Audi posiada instalację LPG w zeszłym tygodniu byłem wymienić butlę gazową oraz wyregulować gaz licząc, że błąd zniknie, faktycznie po odebraniu auto śmigało, aż miło... niestety po przejechaniu 200 km wywaliło cheka i auto na nowo straciło moc, dodam, że po przełączeniu na benzynę auto odzyskuje swoją moc. Domyślam się, że to wina źle ustawionej mapy, chociaż jak wiadomo przyczyn może być wiele. Zrobiłem skan błędów i wyszło coś takiego :

    4 Faults Found:
    17536 - Fuel Trim: Bank 1 (Mult): System too Lean
    P1128 - 35-10 - - - Intermittent
    18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
    P1602 - 35-10 - - - Intermittent
    16806 - Main Catalyst: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0422 - 35-00 - -
    16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
    P0411 - 35-00 - -

    Został wymieniony tłumik końcowy, więc teoretycznie układ wydechowy powinien być szczelny.
    Audi A3 8L 2002r. 1.8
    Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez Ciupas90 - 07-09-17 o 11:39

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •