Strona 35 z 103 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 341 do 350 z 1025

Temat: [8L] Notlauf

  1. #341

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Murdzu12 Pokaż post
    aha to ok moze dzisiaj dam rady zrobic
    Dodano:
    kolego a mozesz mi powiedziec w skrocie jak zrobic ten log statyczny grupy 011 ??
    Tutaj kolega Sztomel łopatologicznie opisuje co i jak, krok po kroku :
    http://www.a3-club.net/forum/showpos...3&postcount=80

  2. #342
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Statyczny to na postoju, dynamiczny podczas przyspieszania z gazem w podlodze.

    Na kanale 11 w Basic Settings mozna rozruszac lopatki turbiny poprzez automatycznie przelaczajacy sie zawor N75 sterujacy wlasnie nimi. Trzeba wyjsc z auta i zaobserwowac jak mocno wychyla sie ciegno gruszki. Z tego co wiem to powinno ruszac sie co kilka sekund ok 2cm - jesli mniej to albo turbo sie zacina, albo gruszka ew cos z N75.

  3. #343

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Murdzu12 Pokaż post
    aha to ok moze dzisiaj dam rady zrobic
    Dodano:
    kolego a mozesz mi powiedziec w skrocie jak zrobic ten log statyczny grupy 011 ??
    atro zapodał linka jak zrobić log dynamiczny a ElSor Ci opisał jak zrobić log statyczny więc działaj

  4. #344

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    kolego znalazlem pelna wersje polskiego vaga i sie nie moglem polaac i nie zrobilem tego logu statycznego...Tutaj sa logi co mowiles zebym zrobil jeszcze raz:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...91884c024.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aafcd96cb.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4df11a316.html
    Dodano:
    kolego petertom i jak z tymi moimi logami????
    Ostatnio edytowany przez Murdzu12 - 18-09-11 o 18:48 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #345
    ElSor's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mi to wyglada na problem z przeplywka. Wyczysc wg instrukcji na forum i sproboj ponownie. Ew pozycz od kogos przeplywke i zloguj auto wtedy by zweryfikowac swoja.

  6. #346

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Panowie,
    Mam problem z notlaufem, bylem u mechanika i podpinał kompa z którym troszke pojeździliśmy- diagnoza turbo do czyszczenia -bo inne podzespoły pracuja ok , więc tak tez zostało zrobione.
    Po czyszczeniu niby wszystko fajnie autko odzyskało moc i nie żałowałem mu bo mechanik polecił by cisnąć go po czyszczeniu turbiny.
    Minęły 3 tygodnie do dziś kiedy to po raz pierwszy na trasie postanowiłem pocisnąć na max i co sie okazuje ? na piątym biegu przy 180km/h znów wpadł w tryb awaryjny. Zdesperowany jeszcze go potestowalem na trasie i na 3 biegu dałem mu na 5000 obr. i nic, zero problemu, tylko na piatym biegu wpadł w tryb awaryjny - podejrzewam ze inne ciśnienia i dlatego.
    Przed czyszczeniem wpadał w notlauf po 3000obr. Wiec do dziś wydawało mi się ze czyszczenie załatwiło sprawę. Dodam ze n75 i przepływomierz pół roku temu wymieniane. Mechanik powiedział ze może grucha bo niby juz kiepskawa byla jak czyścił zmienną geometrie i sztange gruchy.

    Porosze o jakies podpowiedzi bo kazda na wage złota a kasy coraz mniej

    Edit: tylko prosze nie odsyłać mnie na vaga bo ten mechanik kasuje 100zł i chyba nie do konca jest profesjonalny skoro nie może mi ich udostępnić w zaden sposób zebym wkleił na forum. Poza tym już raz jeździł z kompem i stwierdził ze czyszczenie turbiny załatwi sprawę.
    P.s Może ktoś zna w wawie dobrego mechanika od logów bo juz nie mam sił...
    Ostatnio edytowany przez krisexe - 21-09-11 o 16:46

  7. #347

    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krisexe Pokaż post
    Panowie,
    Mam problem z notlaufem, bylem u mechanika i podpinał kompa z którym troszke pojeździliśmy- diagnoza turbo do czyszczenia -bo inne podzespoły pracuja ok , więc tak tez zostało zrobione.
    Po czyszczeniu niby wszystko fajnie autko odzyskało moc i nie żałowałem mu bo mechanik polecił by cisnąć go po czyszczeniu turbiny.
    Minęły 3 tygodnie do dziś kiedy to po raz pierwszy na trasie postanowiłem pocisnąć na max i co sie okazuje ? na piątym biegu przy 180km/h znów wpadł w tryb awaryjny. Zdesperowany jeszcze go potestowalem na trasie i na 3 biegu dałem mu na 5000 obr. i nic, zero problemu, tylko na piatym biegu wpadł w tryb awaryjny - podejrzewam ze inne ciśnienia i dlatego.
    Przed czyszczeniem wpadał w notlauf po 3000obr. Wiec do dziś wydawało mi się ze czyszczenie załatwiło sprawę. Dodam ze n75 i przepływomierz pół roku temu wymieniane. Mechanik powiedział ze może grucha bo niby juz kiepskawa byla jak czyścił zmienną geometrie i sztange gruchy.

    Porosze o jakies podpowiedzi bo kazda na wage złota a kasy coraz mniej

    Edit: tylko prosze nie odsyłać mnie na vaga bo ten mechanik kasuje 100zł i chyba nie do konca jest profesjonalny skoro nie może mi ich udostępnić w zaden sposób zebym wkleił na forum. Poza tym już raz jeździł z kompem i stwierdził ze czyszczenie turbiny załatwi sprawę.
    P.s Może ktoś zna w wawie dobrego mechanika od logów bo juz nie mam sił...
    nie jestem specjalistą ale mam identyczny problem od 2 lat, czyściłem turbo 2 razy, 2 razy była rakieta ale tylko przez kilka tygodni, moc spadała stopniowo.

    Obstawiam na gruchę, bo to przez nią, jeśli jest nie do końca sprawna w silnikach 110KM i 130KM najwyraźniej te całe łopatki turbo nie wachlują w pełnym zakresie zasyfiają się tam jakoś znowu.

  8. #348

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasionka
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    koledzy wrocilem z roboty i jutro biore sie za czyszczenie przeplywomierza i mam takie pytanko czytalem ze po przeczyszczeniu trzeba zaadoptowac przepustnice. Dobrze przeczytalem cyz sie myle

  9. #349

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Mylisz sie , nie musisz adoptowac przepustnicy bo jej nie masz
    Ostrożnie z tym czyszczeniem przepływomierza bo łatwo go uszkodzić.

  10. #350

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez petertom Pokaż post
    Mylisz sie , nie musisz adoptowac przepustnicy bo jej nie masz
    Ostrożnie z tym czyszczeniem przepływomierza bo łatwo go uszkodzić.
    Oj łatwo łatwo , wiem coś o tym, uszkodziłem i do dziś nie wiem jak i czemu ;/ Niby wszystko zrobione według opisu...

Strona 35 z 103 PierwszyPierwszy ... 2533343536374585 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •