Strona 84 z 132 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 831 do 840 z 1315

Temat: Pytania do naszego prawnika klubowego

  1. #831
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dokładnie jak mówisz jerzu, o to właśnie chodzi.

    Gdyby chcieć to zrobić z pozwoleniem, to trzeba byłoby się liczyć pewnie z podwojeniem kosztów - sam projekt budowlany kosztowałby pewnie tyle, co garaż
    Poza tym konieczność założenia dziennika budowy, dużo dłuższa procedura (czekasz na decyzję, nie na ewentualny sprzeciw) i inne pierdoły sprawiają, że naprawdę warto sobie uprościć życie.
    A podwójne zgłoszenie jest całkowicie legalne.

  2. #832
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    dziekuje Panowie za podpowiedz mysle ze uda mi sie w tym tyg jeszcze zawitac u zarzadcy.oczywscie w ramach podziekowania stawiam browarka przy pierwszej mozliwe okazji
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #833
    jerzu's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8Y
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    59 razy
    Podziękował
    70 razy

    Domyślny

    daj znać co Ci się uda załatwić, jakby co to mam na uczelnie wykładowców chętnych do pomocy, więc uradzimy coś

  4. #834
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    niezaleznie czy uda mi sie to rozwiazac czy ,napisze do czego udalo mi sie dojsc.dziekuje za informacje
    Who I am? I am a the Champion.

  5. #835
    Maciek_Sdz's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz / Wawa
    Auto
    A4 2.0TFSI Quattro S-line
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CDLC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maciek_Sdz Pokaż post
    Witam, potrzebuję porady, a mianowicie :
    Kupiłem poza Allegro klapę kompletną do samochodu - umówiłem się z gościem na 750zł z przesyłką. Po 2 dniach dostałem telefon z magazynu firmy Siódemka, że szyba w klapie się zbiła podczas transportu i co mają robić czy wysyłać do nadawcy czy chcę ją odebrać.
    Postanowiłem pojechać do magazynu i zobaczyć klapę.
    Zadzwoniłem do sprzedawcy, poinformowałem go o fakcie, a on zasugerował, żebym odebrał przesyłkę i potem domagał się od firmy ubezpieczeniowej odszkodowania, bo przesyłka była ubezpieczona.
    W sumie było mi to na rękę, gdyż miałem w garażu brakującą szybę, wystarczyło ją włożyć, a szkodę wyceniłem na 300zł.
    Czyli całość wyszłaby mnie 450zł + wstawienie mojej szyby (30zł ).
    Wypełniłem wszystkie dokumenty, przesłałem je do centrum reklamacji siódemki.
    Po 2 tygodniach dostałem wiadomość od firmy ubezpieczeniowej, z którą podpisaną ma umowę siódemka -Allianz że do wypłaty odszkodowania muszę przesłać im Fakturę VAT między mną a gościem, który sprzedał mi klapę.
    Ja to kupiłem jako osoba prywatna, nie na firmę i mi rachunek nie był potrzebny.
    Wiem, że sprzedawca powinien wystawić rachunek, ale w takim razie czy jest to mój problem, że sprzedawca nie wystawił mi rachunku ?
    Czy jest to niezbędne do tego, abym dostał odszkodowanie ??
    Czy mają takie prawo, aby żądać rachunku między sprzedającym a kupującym, skoro wiedzą ile kosztowała mnie przesyłka ( 750zł pobranie ).

    Napisałem pismo tak jak Piotrek zasugerował i pieniążki mam na koncie
    Dzięki chłopaki !
    EKO-OIL Dystrybucja paliw - olej napędowy, olej opałowy, benzyna 95/98 , autogaz.
    www. eko-oil .eu

  6. #836
    Piotrek.1781's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    :)
    Auto
    :)
    Model
    Inny
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Maciek_Sdz Pokaż post
    Napisałem pismo tak jak Piotrek zasugerował i pieniążki mam na koncie
    cieszę się, że się udało
    Mam najlepsze Audi na forum !

  7. #837
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Ja mam taki problem z kolei....

    Miałem się wybrać na narty w tym roku, wykupiłem wyjazd w tym oto miejscu: http://www.ois.pl/ ...
    Wpłaciłem zaliczkę 430zł... Kilka dni później się okazało, że muszę mieć operację na kolano i wiadomo z wyjazdu zrezygnowałem. No i się zaczęło...

    Zwróciłem się na piśmie o zwrot kasy, którą im wpłaciłem.. Zanim to zrobiłem przeczytałem regulamin, a dokładniej ten punkt:

    8.5. Koszty rezygnacji klienta z uczestnictwa w imprezie turystycznej nie mogą być większe niż:
    - 35 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy – 100 zł od osoby;
    - między 34 a 28 dni – do 25% wartości całej imprezy;
    - między 27 a 14 dni – do 50% wartości całej imprezy;
    - między 13 a 7 dni – do 75% wartości całej imprezy;
    - między 6 a 1 dzień – do 95% wartości całej imprezy;
    - między 1 dniem a rozpoczęciem imprezy – do 100% wartości całej imprezy;
    Dla każdego klienta koszt rezygnacji wyliczany jest indywidualnie. Klient na piśmie może zwrócić się do Organizatora o przedstawienie wyliczeń poniesionych przez niego kosztów. Na prośbę Klienta udostępniane są również w siedzibie firmy dokumenty stanowiące podstawę wyliczenia.
    Spodziewałem się, że potrącą 100zł i resztę oddzadzą - bo złożyłem pismo 30 dni przed terminem wyjazdu... Jednak tak różowo nie było, bezczelnie wyliczyli 25% kwoty i oddali tylko 77zł, pomimo tego, że sprzedali wszystkie miejsca które były dostępne. Czyli żadnej straty na mnie nie mieli... Mało tego, na miejscu się okazało (mój kumpel pojechał), że domki były nie te co proponowano w wyjeździe, tylko na jakimś zadupiu, całą grupę podzielili między dwie lokalizacje, bo wzięli więcej osób niż planowano! No to kur.... nie dość, że przykosili kasę na tym wyjeździe to jeszcze bezczelnie nie chcą oddać mojej zaliczki!!

    Zakomunikowałem uroczyście miłej pani, że pojawię się niebawem u nich i będę żądał wyjaśnienia tej sytuacji..

    No i pytanie, jak najlepiej podejść do tego tematu? W piśmie które składałem ująłem też prośbę o wykazanie dowodów poniesionych kosztów, oczywiście do tej pory tego nie dostałem... W sumie kasa nie jest jakaś kosmiczna, ale tak mi podnieśli tym ciśnienie, że chcę im utrudnić życie jak tylko się da!
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #838
    gsq's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Czerwionka
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius Pokaż post
    - 35 dni lub więcej przed rozpoczęciem imprezy – 100 zł od osoby;
    - między 34 a 28 dni – do 25% wartości całej imprezy;
    Spodziewałem się, że potrącą 100zł i resztę oddzadzą - bo złożyłem pismo 30 dni przed terminem wyjazdu...
    nie rozumiem dlaczego spodziewałeś się 100 zł ? przecież zgłosiłeś 30 dni przed terminem, a w regulaminie masz podane ze między 34 a 28 dniem 25% wartości.. Ty się mieścisz w tym przedziale.
    Jak ich teraz podejść to nie mam pojęcia, może ktoś będzie miał jakiś sposób, ale znając życie, mają tak wszystko poukładane w tym ich "regulaminie", że nic nie zrobisz..
    Powodzenia.
    pozdro,
    Piotrek

  9. #839
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Jest napisane do 25%, a poniżej, że każdy zwrot jest wyliczany indywidualnie. Skoro sprzedali wszystkie miejsca - to jednak miałem prawo spodziewać się, że nie byli stratni z powodu mojej rezygnacji... Ja w żaden sposób ich nie chcę oszukać, tylko chcę z powrotem moją kasę, nie wiem czemu miałbym im to darować.
    Chodzi o to, że mają taki regulamin, a go nie przestrzegają.. Moją prośbę olali co do wyliczeń, a kasę oddali dopiero 21 kwietnia (pismo złożyłem 25 lutego)... To trochę robienie ludzi w balona...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  10. #840
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Chyba Larius jednak nie masz racji. W regulaminie jest napisane, że mogą potrącić 25% i tak też zrobili. Po prostu nie mieli dobrej woli żeby policzyć mniej. A jeżeli warunki były inne to tego mogą dochodzić tylko uczestnicy wyjazdu.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

Strona 84 z 132 PierwszyPierwszy ... 3474828384858694 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •