Audi A3 – wersja trzydrzwiowa o nowym wyglądzie

Sportowy charakter i dynamika, doskonała technika i najwyższa estetyka: to są cechy, które kierowcy Audi A3 cenią od dawna. Z wielką miłością do szczegółów Audi jeszcze bardziej podkreśliło najmocniejsze strony tego kompaktowego modelu, zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

Audi A3/Fahraufnahme

Jednym z najlepiej widocznych przykładów jest osłona chłodnicy w formie Singleframe, zdobiąca teraz przód tego trzydrzwiowego samochodu. Wiele ulepszeń wprowadzono także w dziedzinie rozwiązań technicznych i komfortu – dzięki nim jazda A3 jest jeszcze przyjemniejsza.

Sześcio- i czterocylindrowe silniki o mocy do 184 kW (250 KM), napęd na przednią oś lub na wszystkie koła quattro oraz ,na życzenie, rewolucyjna przekładnia DSG – rozwiązania techniczne realizują to, co obiecuje sportowy wygląd tego niezwykłego, kompaktowego auta – przyjemność jazdy w samochodzie skrojonym na miarę.

Nowa osłona chłodnicy Singleframe zdobi teraz także trzydrzwiowe A3, nadając mu nowe oblicze i podkreślając jeszcze wyraźniej przynależność do rodziny Audi. Jednak wygląd przodu auta nie jest jedyną zmianą optyczną. Audi oferuje po raz pierwszy dla A3 pakiet wyposażenia zewnętrznego „S line” firmy quattro GmbH, który przypadnie do gustu przede wszystkim kierowcom lubiącym sportowe samochody. Nowe kolory i obręcze kół pozwalają na znaczne zindywidualizowanie wyglądu samochodu, podobnie jak nowa tapicerka sportowych foteli z delikatnej skóry „nappa”. Po raz pierwszy do A3 można zamówić ekskluzywny pakiet „line”, pozwalający na jeszcze dalej idące uszlachetnienie samochodu. Centralny element nowych trzy- lub czteroramiennych kierownic nawiązuje stylistycznie do nowej osłony chłodnicy Singleframe.

Sposób wykonania i dobór materiałów może być wzorem dla innych. Tak wysoką jakość spotyka się zazwyczaj tylko w samochodach segmentu Premium wyższych klas. Nowe specjalne wersje wyposażenia pozwalają na uzyskanie większej
elegancji wnętrza.

Obok licznych zmian optycznych, sporo nowego pojawiło się także w dziedzinie techniki. Wyposażenie zwiększające bezpieczeństwo -już przedtem stojące na wysokim poziomie – zostało uzupełnione nowym systemem, stanowiącym część udoskonalonego ESP.

System ten wspiera kierowcę w sytuacjach krytycznych przez aktywację wspomagania układu kierowniczego. Gdy samochód znajduje się w sytuacji, w której może mu grozić utrata sterowności, a kierowca wykona manewr kierownicą mający na celu stabilizację samochodu, zmniejsza się opór kierownicy. Jeżeli sytuacja pogorszy się w wyniku nieprawidłowego manewru kierownicą, jej opór zwiększy się automatycznie. Na komfort i bezpieczeństwo A3 duży wpływ ma również Audi hill hold assist – układ, który przy ruszaniu pod górę zapobiega staczaniu się samochodu do tyłu.

Poznań, 17.06.2005