Audi A4 B8 – jesteś zainteresowany zakupem? Sprawdź, czy warto!

Audi A4 to jeden z najpopularniejszych modeli klasy średniej premium, który od lat cieszy się uznaniem i zainteresowaniem klientów. We wrześniu 2007 roku zadebiutowała czwarta generacja tego samochodu, oznaczona symbolem B8. Czy warto kupić używane Audi A4 B8?

Audi A4 B8 – rodzaje silników i wersje nadwozia

Audi A4 B8 to samochód, który zachwyca swoim designem, technologią i komfortem. Auto zbudowano na nowej, modułowej płycie podłogowej, przeznaczonej dla modeli z wzdłużnie montowanymi silnikami. W ofercie znajdziemy różne wersje nadwoziowe: sedan, kombi (Avant), terenowe (Allroad) oraz coupe i cabrio (A5). Każdą z nich cechuje ponadczasowy, elegancki design.

Audi A4 B8 oferuje szeroki wybór silników, zarówno benzynowych, jak i dieslowych. Wszystkie jednostki benzynowe mają bezpośredni wtrysk paliwa, a większość z nich także turbosprężarkę. Silniki diesla są zasilane systemem common-rail i mają filtr cząstek stałych. Moc silników waha się od 120 do 333 KM, a pojemność od 1.8 do 3.2 litra. W zależności od silnika i wersji, możemy wybrać między manualną, automatyczną lub zautomatyzowaną skrzynią biegów, a także między napędem na przednią oś lub na obie osie (Quattro).

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Audi A4 B8 jest samochodem bardzo zaawansowanym technologicznie, wyposażonym w wiele systemów i funkcji, które poprawiają bezpieczeństwo, komfort i dynamikę jazdy. Wśród nich znajdziemy m.in. układ Drive Select (pozwala na dostosowanie charakterystyki silnika, skrzyni biegów, zawieszenia i układu kierowniczego do preferencji kierowcy), aktywny układ kierowniczy (zmienia przełożenie w zależności od prędkości i kąta skrętu), asystenta pasa ruchu (ostrzega przed niezamierzonym opuszczeniem pasa), czy system monitorowania martwych pól lusterek wstecznych.

Bogate wyposażenie

Audi A4 B8 jest również samochodem bardzo komfortowym i luksusowym, który zapewnia wysoką jakość materiałów, wykończenia i ergonomii. W zależności od wyposażenia, możemy cieszyć się m.in. klimatyzacją automatyczną, nawigacją satelitarną, systemem audio Bang & Olufsen, podgrzewanymi i wentylowanymi fotelami czy panoramicznym dachem. Bagażnik ma pojemność od 480 do 1430 litrów, w zależności od wersji nadwoziowej.

Audi A4 B8 to samochód, który ma wiele zalet, takich jak atrakcyjny design, bogate wyposażenie, dobre osiągi czy wysoki komfort jazdy. Jeśli cenisz sobie powyższe atuty to zakup opisywanego modelu może okazać się strzałem w przysłowiową dziesiątkę.