Audi umacnia swą pozycję biznesową w Chinach: cztery pierścienie po raz pierwszy obejmują większościowe udziały w nowej firmie współpracującej z FAW w zakresie lokalnej produkcji samochodów elektrycznych

Audi umacnia swą pozycję biznesową w Chinach: cztery pierścienie po raz pierwszy obejmują większościowe udziały w nowej firmie współpracującej z FAW w zakresie lokalnej produkcji samochodów elektrycznych

 

Audi i FAW potwierdzają utworzenie nowej spółki, która produkować będzie w Changchun w północno-wschodnich Chinach oparte o platformę PPE samochody elektryczne
– Marcus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG mówi: „Nowa spółka Audi-FAW umiejscowiona w Changchun, wpłynie na umocnienie naszej obecności w Chinach i aktywnie pomoże kształtować transformację chińskiego przemysłu motoryzacyjnego”
– Werner Eichhorn, prezes Audi China podkreśla: „To pogłębione partnerstwo pomiędzy Audi i FAW zwiastuje nową erę elektryfikacji – kolejną „złotą dekadę” Audi na ważnym chińskim rynku.”
Pekin/Changchun/Ingolstadt, 19 stycznia 2021 r. Cztery Pierścienie pogłębiają swoją współpracę z FAW i kładą fundament pod dalszy sukces w Chinach. Zarząd Audi, Rada Nadzorcza Grupy Volkswagen i zarząd FAW Group potwierdziły, że Changchun w północno-wschodnich Chinach będzie siedzibą nowo utworzonej spółki Audi-FAW. AUDI AG i Volkswagen Group China obejmą w niej 60 procent udziałów, co czyni tę firmę – założoną z myślą o lokalnej produkcji w pełni elektrycznych modeli Audi osadzonych na współtworzonej z Porsche platformie „Premium Platform Electric” (PPE) – pierwszą w Chinach spółką z większościowym udziałem Audi.

„Dzięki nowej spółce Audi-FAW jeszcze bardziej zwiększamy naszą obecność na rynku chińskim i poprzez lokalną produkcję wzmacniamy naszą pozycję jako producenta w pełni elektrycznych pojazdów segmentu premium” – mówi Markus Duesmann, prezes zarządu AUDI AG i osoba odpowiedzialna za działalność biznesową Audi w Chinach. „W ten sposób kontynuujemy historię sukcesu czterech pierścieni w Państwie Środka i aktywnie przyczyniamy się do kształtowania transformacji chińskiego przemysłu motoryzacyjnego w kierunku zrównoważonej mobilności.” Lokalna produkcja pierwszego modelu opartego o platformę PPE produkowanego wspólnie z FAW, ma się rozpocząć do 2024 roku. Changchun jest również siedzibą spółki joint venture FAW Volkswagen, w którą Audi jest zaangażowane od ponad 30 lat i produkuje tu kilka swych modeli.

Utworzenie spółki z FAW to fundament przyszłego sukcesu w Chinach

Utworzenie nowej spółki jest oficjalnie zaplanowane na pierwszy kwartał 2021 roku, zaraz po uzyskaniu zgody wszystkich zainteresowanych stron i chińskich organów administracyjnych. „To pogłębione partnerstwo pomiędzy Audi i FAW zwiastuje nową erę elektryfikacji – kolejną „złotą dekadę” Audi na bardzo ważnym chińskim rynku” – mówi Werner Eichhorn, prezes Audi China. FAW Audi Sales Co., Ltd. przejmie odpowiedzialność za sprzedaż modeli Audi produkowanych lokalnie przez FAW-Volkswagen, jak również importowanych pojazdów Audi oraz samochodów produkowanych w przyszłości we wspólnej fabryce w Changchun.

Wprowadzenie SAIC jako drugiego partnera w celu dalszego, dynamicznego rozwoju działalności na rynku chińskim

Dzięki tym strategicznym decyzjom, Audi jeszcze bardziej wzmacnia swoją obecność na największym dla czterech pierścieni zagranicznym rynku. Partnerstwo z FAW pozwoli Audi na zwiększenie do końca 2021 roku liczby produkowanych lokalnie modeli do 12. Modele produkowane przez jego drugiego partnera, SAIC Volkswagen, mają zostać wprowadzone na rynek w 2022 r. Do tej pory Audi dostarczyło na rynek chiński prawie 7 milionów pojazdów. Tylko w 2020 r. Audi sprzedało w Chinach 727 358 aut, co jest najlepszym wynikiem w historii marki w ciągu ponad 30 lat działalności na chińskim rynku.

Zdjęcia i dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.audi-mediacenter.pl.