III Ogólnopolski Zlot A3-CLUB – relacja

W tym roku odbył się III Ogólnopolski Zlot A3-CLUB.

Samochody Audi A3 są produkowane od 1996 roku. Przez ostatnie czternaście lat przeszły wiele modyfikacji. Na początku Audi A3 były produkowane jako model 8L, który w swojej 7-mio letniej historii przeszedł jeden drobny face lifting. Od maja 2003 roku na rynku pojawił się nowy model Audi A3 oznaczony symbolem: 8P, który z drobnymi modyfikacjami jest produkowany do dnia dzisiejszego.

dsc_0830

A3-Club.Net powstał grudniu 2005r. Portal oraz klub mają na celu skupienie ludzi zainteresowanych samochodami Audi A3 i S3, a także osoby posiadające już swoja trójkę jak i przyszłych właścicieli. We wszystkich województwach naszego kraju odbywają się regularne spotkania. W 2008 roku odbył się I Ogólnopolski Zlot, na którym zjawiło się ponad 100 pojazdów Audi A3 i S3. W następnym roku postanowiliśmy kontynuować ogólnopolskie spotkania. I tak o to w ten sposób w ostatni weekend maja 2010 roku odbył się III Ogólnopolski Zlot A3-CLUB.

Tak samo jak w latach ubiegłych, miłośnicy „trójek” spotkali się w na lotnisku w Kąkolewie koło Grodziska Wlkp. Przyjechało 100 samochodów Audi A3 i S3 z całej Polski, a także pojawiły się auta ze Słowacji i Holandii. Podczas zlotu było można nawiązać wiele nowych znajomości, oglądać i podziwiać swoje samochody, wymieniać się doświadczeniami, a także brać udział w konkursach (m.in. wyścig na 1/4mili z profesjonalnym pomiarem czasu).

Wyniki wyścigów:

● Klasa „n/a” – silniki wolnossące:

 1. GONDOL4 (Łódź) 16.87s.
 2. MOMO (Biała Podlaska/Warszawa) 17.24s.
 3. UŁE (Chełm Śląski) 17.67s.

● Klasa „diesel” – silniki diesel z doładowaniem:

 1. MAGGU (Kraków) 14.34s.
 2. STD1984 (Warszawa/Rzeszów) 14.85s.
 3. HACPER (Holandia/Bytom) 14.87s.

● Klasa „turbo” – silniki doładowaniem z napędem na przód:

 1. MONIK (Warszawa / Piaseczno) 15.28s.
 2. WILLY (Zielona Góra) 15.87s.
 3. ADIWLKP (Poznań) 16.47s.

● Klasa „turbo+” – silniki z doładowaniem z napędem na cztery koła:

 1. PAT CS (Bielsko Biała) 12.47s.
 2. PROSPECT (Kraków) 13.03
 3. KAMILO (Sokołów Podlaski) 13.73

Najszybszy czas przejazdu w całym dniu uzyskał PAT CS (Bielsko Biała) startując w eliminacjach w swojej klasie zbliżył się do magicznej granicy 12s. Normalne, średnie czasy uzyskiwane przez trójki oscylują w granicach 15-16 sekund.

● Klasa Outlaw – nasi znajomi z mocnymi autami + 3 najlepszych z każdej klasy:

 1.  Arturo (Mitsubishi Lancer Evolution IX/Bełchatów) 12.41s.
 2. Dareczek (Mitsubishi Lancer Evolution X/Kalisz) 12.81s.
 3.  Tenzo (Skoda Octavia RS/Stolno) 13.65s.

Podczas zlotu było można sprawdzić swoje umiejętności w próbie sprawnościowej – slalom między pachołkami, którą wygrał Matttm swoim Audi S3 (Tomaszów Mazowiecki). Odbyła się również specjalnie przygotowana konkurencja dla Pań – próba stewarda, która polegała na utrzymaniu piłeczki w talerzyku na masce. Najlepsza wśród kobiet okazała się moniapeluk jadąca swoją trójką (Chełm).

III Ogólnopolski Zlot Audi A3 przeszedł do historii. Po za konkurencjami samochodowymi wszyscy uczestnicy podkreślali doskonałą atmosferę spotkania, świetną zabawą, możliwość poznania nowych osób oraz doskonałą okazję do wymiany doświadczeń.

Sponsorami tegorocznego zlotu byli: CompSport, GetEM.pl; Agencja Interaktywna GOcreate SklepRolniczy.pl oraz AJK Wielkopolskie Centrum Opakowań.

Patronat medialny objęło: tygodnik Auto Świat, MotoAllegro oraz OtoMoto