Jak najlepiej zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Nie ulega wątpliwości, że złodzieje aut stają się coraz bardziej zuchwali, niezależnie od tego, gdzie znajduje się pojazd. Nie trzeba nikogo przekonywać, że warto chronić swój samochód przed ryzykiem kradzieży, a także kosztami związanymi z ewentualnym zdarzeniem. Jak w nowoczesny i pewny sposób zabezpieczyć swoje auto?

Przede wszystkim – unikanie błędów

Każdemu na pewno zdarzyło się zostawić otwarty samochód i „dosłownie na chwilę” pójść do sklepu albo wrócić do mieszkania po zapomnianą rzecz. Właśnie ta chwila nieobecności czy nieuwagi może zadecydować o losach auta bądź jego wyposażenia. A już skrajną nieostrożnością jest pozostawienie włączonego samochodu i oddalenie się od niego.

Ryzykowne jest także wybieranie niestrzeżonych, nieoświetlonych lub słabo oświetlonych parkingów. Obecność strażnika lub kamer monitoringu, a także lamp, zazwyczaj skutecznie zniechęca złodziei. Jeżeli jednak dojdzie do kradzieży – świadek czy nagranie pomogą odnaleźć sprawcę.

Alarm samochodowy i inne urządzenia zabezpieczające

Obecnie coraz więcej pojazdów jest wyposażonych w urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą. Centralny zamek, immobiliser i alarm samochodowy to jedne z najpopularniejszych form zabezpieczenia pojazdu. Główną funkcją np. alarmu jest odstraszenie złodzieja za pomocą sygnału dźwiękowego i zwrócenie uwagi osób znajdujących się w pobliżu, że coś nieodpowiedniego dzieje się z samochodem. Istnieją także alarmy, które w przypadku próby włamania i kradzieży wysyłają właścicielowi powiadomienie SMS. Niestety urządzenia nie dają nam stuprocentowej pewności i spokoju, że nie dojdzie do kradzieży. W takiej sytuacji warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu.

Ubezpieczenie AC Kradzież

Autocasco to najpewniejsza forma ubezpieczenia samochodu od kradzieży. Jest dostępne w wariancie pełnym (zabezpieczającym przed szeregiem czynników) jak i częściowym, (zabezpieczającym tylko przed kradzieżą i szkodami bezpośrednio z nią związanymi). Niezależnie od tego, czy skusiło złodzieja samo auto, czy też rzeczy znajdujące się w środku Autocasco to najlepsze ubezpieczenie od kradzieży samochodu.

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA w Sopocie