Nowy wideorejestrator dla wymagających kierowców – MiVue 785

Nowy wideorejestrator dla wymagających kierowców – MiVue 785

Marka Mio przedstawia kolejne urządzenie z zaprezentowanej niedawno serii wideorejestratorów
na rok 2017. MiVue 785 to zaawansowana kamera samochodowa z czułym sensorem optycznym
Sony Exmor, przysłoną F/1.8, precyzyjnym modułem GPS oraz wieloma funkcjami, które wspierają
bezpieczeństwo kierowców podczas codziennej jazdy.

f1

Okres wakacyjny to czas wyjazdów i wzmożonego ruchu na drodze. Od czerwca do sierpnia wzrasta liczba wypadków drogowych spowodowanych zbyt dużą prędkością, nie udzieleniem pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowym wyprzedzaniem czy brakiem zachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. Coraz więcej kierowców decyduje się na rejestrowanie tego, co dzieje się na drodze, aby w razie kolizji dysponować własnym materiałem dowodowym. Nowa kamera samochodowa MiVue 785 z GPS nie tylko dostarcza wysokiej jakości nagranie i zdjęcia ze zdarzenia, ale dzięki funkcjom ostrzeżeń i alertów czuwa nad bezpieczeństwem jazdy.

Rosnące oczekiwania kierowców motywują nas do wyszukiwania najlepszych rozwiązań. MiVue 785 to wideorejestrator przeznaczony dla osób, które nie tolerują półśrodków, dla ceniących rozwiązania najwyższej jakości, stawiających bezpieczeństwo i komfort swój oraz bliskich na pierwszym miejscu – mówi Marcin Gutkiewicz, Marketing Manager MiTAC Europe.

Lepsza jakość nagrań

MiVue 785 to niewielka kamerka z 2,7-calowym, przejrzystym wyświetlaczem. Ekran jest czuły na dotyk, co znacznie ułatwia obsługę urządzenia. Kamerka pozwala uzyskać najlepszej jakości obraz, bez jakichkolwiek niewyraźnych elementów, dzięki zastosowaniu wysokiej klasy matrycy Sony Exmor. Nagrywa w jakości Full HD 1080p z prędkością 30 klatek na sekundę. W połączeniu z 5-warstwowym szklanym obiektywem z diodą IR, przysłoną F/1.8 i kątem widzenia 140 stopni, kamera znakomicie radzi sobie z rejestrowaniem obrazu, gwarantując wysokiej jakości nagrania nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

mivue785_side_mainpage
tało wyposażone w system ADAS (Advanced Driver Asistance System), na który składają się dwa rozwiązania wspierające bezpieczeństwo kierowcy. Pierwsze z nich, LDWS (Line Departure Warning System) umożliwia wykrywanie przez wideorejestrator białych linii na drodze. Kierowca po zmianie pasa otrzyma informację o czynności, którą właśnie wykonał.

Proces kalibracji umożliwia uruchomienie systemu ostrzeżeń przed kolizją z pojazdem poprzedzającym, czyli FCWS (Front Collision Warning System). Kamera w oparciu o system GPS dokonuje obliczeń odległości samochodu przed obiektywem i zmian jego prędkości, posługując się przy tym algorytmem rozpoznawania pojazdów, wyznaczaniem linii horyzontu oraz maski samochodu. Uzyskane wyniki powodują wygenerowanie ostrzeżeń, które znacząco ułatwią reakcję w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze.