Audi odnawia umowę partnerską z Pucharem Świata w Narciarstwie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS

Audi odnawia umowę partnerską z Pucharem Świata w Narciarstwie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS

  • Umowa między partnerami została przedłużona do roku 2022 włącznie
  • Sezon olimpijski 2017/2018 rozpocznie się w austriackim Sölden

Ingolstadt/ Sölden, 27 października 2017 r. Wspólnie w następną dekadę. Audi przedłużyło do roku 2022 umowę partnerską z Pucharem Świata w Narciarstwie FIS, umożliwiając całej serii dalsze używanie marki Audi w nazwie imprezy. W ten sposób, cztery pierścienie podkreślają swą silną pozycję partnera sportów zimowych na całym świecie. Szesnasty wspólny sezon pucharowy rozpocznie się już w najbliższy weekend, 28 i 29 października w Sölden w Austrii.

a1713639_large

Dzień przed pierwszymi zjazdami Pucharu w Sölden, Audi dało nieoficjalny sygnał do startu kolejnego sezonu imprez narciarskich. Zorganizowało międzynarodowy briefing prasowy z udziałem sportowców i trenerów z piętnastu państw. Tematem głównym briefingu była zgoda Audi i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS, co do przedłużenia umowy partnerskiej dot. Pucharu Świata w Narciarstwie do sezonu 2021/2022 włącznie oraz dalszego używania marki i znaków Audi w nazwie imprezy.

„Jest nam niezmiernie miło ogłosić przedłużenie zgodnego i pełnego sukcesów partnerstwa, co szczęśliwie pokrywa się z otwarciem tegorocznego, olimpijskiego sezonu narciarskiego” – powiedział Thomas Glas, szef działu Marketingu Sportowego AUDI AG. „W rezultacie podpisanego porozumienia, Audi pozostanie
w najbliższych latach jednym z czołowych partnerów sportów zimowych. Rola marki firmującej Puchar Świata w Narciarstwie, jest niewątpliwie jednym z głównych punktów naszego zaangażowania w te dyscypliny sportu.”

Sezon narciarski, którego uwieńczeniem będą Zimowe Igrzyska Olimpijskie rozegrane w lutym 2018 w Korei Południowej, rozpocznie się już w najbliższy weekend, slalomem gigantem w austriackim Sölden. Miejscem startu slalomu na lodowcu Rettenbach, będzie tzw. „Audi house” – symbol owocnej, zawiązanej już piętnaście lat temu współpracy.