E-sport – jak w ciągu ostatnich lat rozwinął się ten rynek: Wszystko, co warto wiedzieć

Wraz ze zwiększeniem popularności na esport legalni bukmacherzy 2022 zaczęli oferować różnorodne promocje i bonusy, aby zachęcić miłośników sportu do obstawiania zakładów esportowych. Jednak pomimo oferty promocyjnej gracze mają też wygodne kursy na wydarzenia esportowe i możliwość oglądania transmisji z popularnych wydarzeń na żywo. Transmisje są dostępne w serwisach bukmacherskich oraz na stronach jako polsport.tv. Ponadto dostęp do turniejów live można uzyskać bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Dlatego w ostatnich latach zwiększyła się ilość użytkowników stron bukmacherskich, którzy chcą mieć stały dostęp do zakładów w swoim telefonie. Po rejestracji na wybranej stronie bukmacherskiej gracz może dostać bonus powitalny.

Jeśli chodzi o zakłady esportowe, to oferta turniejów esportowych różni się w zależności od specyfiki danego bukmachera. Na przykład warto zwrócić uwagę na to, że polscy bukmacherzy często specjalizują się na zakładach na piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, jednak na rynku jest dużo firm bukmacherskich, które bardziej orientują się na grach karcianych lub slotach. Niemniej jednak esport stał się nieodłączną częścią branży bukmacherskiej. Dlatego nawet lokalni bukmacherzy oferują zakłady na wirtualną piłkę nożną, wyścigi samochodowe, krykiet, żużel, siatkówkę, wyścigi psów i różnorodne gry karciane, w tym poker indyjski, wojnę, blackjack, baccarat, poker polski i ruletkę.

Czym jest esport?

Esport już od dawna jest uznany za profesjonalną dyscyplinę sportową. Kibice z całego świata czekają z niecierpliwością na turnieje esportowe, a miłośnicy obstawiania mają możliwość wybrania różnorodnych zakładów na takie zdarzenia. Oprócz tego kupony na esport prawie niczym się nie różnią od zakładów bukmacherskich na tradycyjne dyscypliny esportowe. Od wielu lat to Counter Strike podbija rynek bukmacherski. Ta gra wirtualna stała się prawdziwym fenomenem w branży bukmacherskiej. Esport też wymaga dużo wysiłku, cierpliwości i rozwijania swoich umiejętności. Gracze mają przed sobą prawdziwe treningi i męczące wyzwania. Zakłady na esport pozwalają zarówno oglądać ulubione mecze esportowe oraz rozwijać swoje umiejętności typerskie.

Największe turnieje esportowe odbywają się corocznie i oferują graczom różnorodne nagrody pieniężne. Esport wymaga spostrzegawczości i chęci do rywalizacji. Oprócz tego w Polsce esport jest uznany za bardzo popularną dyscyplinę, która ma wysoki poziom zaufania wśród bukmacherów. Z tego względu liczne firmy bukmacherskie na rynku krajowym starają się zaproponować najwygodniejsze typy na esport i dodać do oferty najpopularniejsze turnieje międzynarodowe. Jeśli chodzi o obstawianie esportu, to zakłady esportowe mają wysokie kursy i mogą zapewnić wysokie wygrane pod warunkiem, że gracze mają odpowiednią wiedzę i umiejętności. Wybierając bukmachera, warto zwrócić uwagę na dostępne kursy i pamiętać o tym, że większe kursy wiążą się z większymi wygranymi.

Najpopularniejsze turnieje esportowe

Analizując ranking bukmacherów, eksperci doszli do wniosku, że esport to ważna część oferty zakładów live. Podczas wyboru bukmachera gracze zwracają szczególną uwagę na dostępność zakładów na esport, w tym możliwość obstawiania międzynarodowych turniejów. Lista dostępnych zakładów znajduje się w menu głównym na stronie oficjalnej danego bukmachera. Warto też wspomnieć o tym, że pełny dostęp do zakładów mają wyłącznie zarejestrowani gracze, którzy spełniają warunki uczestnictwa w serwisie. Co roku fani esportu czekają na międzynarodowe zdarzenie esportowe, w tym:

 1. The International.
 2. Mistrzostwa Świata w Fortnight.
 3. E-sportowy turniej Dota 2.
 4. Mistrzostwa Świata League of Legends.
 5. Turniej IEM.
 6. Counter Strike Major.
 7. Rocket League Championship.
 8. Overwatch World Cup.
 9. EVO Championship.
 10. International Esports Federation World Championship.

Zakłady na esport u polskich bukmacherów

Polscy bukmacherzy mają do zaoferowania różnorodne dyscypliny esportowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem profesjonalnych typerów. Miłośnicy esportu i różnorodnych online gier mogą wybrać odpowiednie turnieje i inne wydarzenia ze świata esportu i zacząć obstawiać zakłady już po rejestracji w serwisie. Z reguły proces rejestracyjny u bukmacherów trwa tylko kilka minut i umożliwia dostęp do pełnej oferty kuponów. Najpopularniejsze na polskim rynku zakłady na gry wirtualne i esport to:

 • wyścigi samochodowe;
 • Heroes of the Storm;
 • piłka nożna;
 • Dota 2;
 • wyścigi konne;
 • Call of Duty;
 • samochody;
 • League of Legends;
 • wyścigi psów;
 • Counter Strike Global Offensive;
 • Valorant;
 • Rocket League RLCS.

Gdzie najlepiej obstawiać zakłady na esport

Niemal każdy legalny bukmacher w Polsce chce zadbać przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo swoich użytkowników. Dzięki atrakcyjnym systemom powitalnym gracze mogą między innymi skorzystać z oferty promocyjnej i bonusowej. Bonusy nie tylko ułatwiają proces obstawiania, ale również dają możliwość zwiększyć swoją wygraną. Jeśli chodzi o najpopularniejsze strony bukmacherskie w Polsce, które mają do zaoferowania zakłady na esport, to należy wyróżnić przede wszystkim:

 1. Fortuna.
 2. Betclic.
 3. STS.
 4. BetFan.
 5. forBET.
 6. BetFan.
 7. eWinner.
 8. Fuksiarz.
 9. Totolotek.
 10. PZBuk.

Jest to lista najpopularniejszych bukmacherów w Polsce, którzy działają na podstawie zezwolenia od Ministerstwa Finansów. Tacy bukmacherzy mają wielkie zainteresowanie graczy i mogą się pochwalić wysokim rankingiem. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że wszyscy legalni bukmacherzy mają do zaoferowania aplikację mobilną, która umożliwia dostęp do najpopularniejszych zakładów i kuponów typerskich. Ponadto w Polsce wielbicieli esportu mają do dyspozycji sprawdzone strony bukmacherskie, które wyróżniają się wysokim bezpieczeństwem i mogą zaoferować ciekawe rozwiązanie w postaci dodatkowych bonusów za aktywność. W sklepie gracze można między innymi wymienić punkty lojalnościowe na dodatkowe bonusy.