Najlepsze, co możesz kupić dla samochodu. Zobacz, co mają rozsądni kierowcy

Nigdzie indziej zdrowy rozsądek nie przyda się tak, jak na drodze. Kierowcy, którzy zdają sobie sprawę z ryzyka, jakie jest związane z posiadaniem samochodu, zabezpieczają się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają dalsze korzystanie z pojazdu. Zobacz, w co warto wyposażyć swój samochód, aby długo i dobrze Ci służył.


Ubezpieczenie OC samochodu

W przypadku OC nie masz zbyt wielkiego wyboru, czy wykupić to ubezpieczenie, czy też nie. Obowiązek jego posiadania narzuca Ci bowiem prawo. Masz jednak wpływ na to, na jaką obsługę w razie wypadku będziesz mógł liczyć i ile zapłacisz za taką polisę. Serwis ubezpieczeniowy http://porownywarka-ubezpieczen-oc-ac.pl/ podpowiada, jak znaleźć najtańsze OC w rzetelnej firmie. Jeśli spowodujesz wypadek, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy samochodu poszkodowanego z Twojego OC, a także opłaci leczenie kierowcy, jeśli ten ucierpiał.

Wybierając OC, warto zwrócić uwagę na wiarygodność firmy ubezpieczeniowej. Rzetelność, bezproblemowość w wypłacaniu odszkodowania, minimum formalności. O tym wszystkim dowiesz się chociażby z rankingu ubezpieczeń, w którym na pewno znajdziesz podpowiedź, jak wybrać najlepsze OC i dobre TU.

Jeśli decyzja o zakupie OC komunikacyjnego jeszcze przed Tobą, zwróć uwagę na to, czy ubezpieczyciel oferuje bezpłatne wystawienie Zielonej Karty oraz czy w ramach ubezpieczenia możesz liczyć na BLS, czyli bezpośrednią likwidację szkody, dzięki której nie będziesz musiał sam kontaktować się z TU sprawcy wypadku, a formalności zostawisz po prostu w firmie, z którą zawarłeś polisę.

Alkomat

Aby ustrzec się przed groźnymi wypadkami, i to w dodatku z Twojej winy, warto mieć w samochodzie chociażby najprostszy alkomat. Będziesz mógł sięgnąć po niego zanim wyruszysz w drogę. Jeśli poprzedniego dnia imprezowałeś i nie jesteś pewny czy rano powinieneś wsiadać za kółko, to urządzenie na pewno Cię ostrzeże, gdy jeszcze na to za wcześnie.

Alkomaty nie są drogie. Można je otrzymać w różnych punktach. W niektórych warsztatach samochodowych kierowcy dostają je przy okazji corocznego przeglądu.

Opony samochodowe

Dobrze wiesz, jak duże znaczenie dla bezpiecznej jazdy ma odpowiednie ogumienie i jego właściwa eksploatacja. Powinieneś być czujny i obserwować, czy nie zbliża się czas ich wymiany. Wówczas staniesz przed wyborem między oponami sezonowymi i całorocznymi.

W ostatnich latach coraz trudniej jest wyczuć ten moment, w którym konieczna będzie zmiana opon. Dlatego też coraz więcej kierowców decyduje się na opony całoroczne. Dzięki nim eliminujesz koszty wymiany opon przynajmniej dwa razy w roku. Korzystając z uniwersalnego ogumienia nie będziesz miał również problemu z przechowywaniem drugiego kompletu.

Gdy zima Cię jednak zaskoczy lub planujesz wyjazd tam, gdzie śniegu jest więcej, np. w góry, nie zapomnij o łańcuchach na koła, aby zapewnić sobie lepszą przyczepność na śliskiej powierzchni.

Pokrowiec na akumulator

Miałeś problem z uruchomieniem samochodu w mroźny poranek? To sygnał, że powinieneś zatroszczyć się o akumulator w Twoim samochodzie. Dobrym sposobem, aby przeciwdziałać jego wychłodzeniu jest zakup pokrowca na akumulator. Nie jest to droga inwestycja, bo takie akcesorium do samochodu kosztuje do 30 zł.

Pokrowiec na szybę

Skrobanie szyb to zmora kierowców w zimowe poranki. Chociaż odśnieżanie w ostatnich latach właściwie Cię nie dotyczy, bo w Polsce zimy są dosyć łagodne, to po rocznej przerwie musisz znów polubić się ze skrobaczką. Mróz bowiem, mimo braku śniegu, nie odpuszcza.

Innym sposobem na osadzający się na przedniej szybie mróz jest pokrowiec. Wykonany ze specjalnego materiału, który nie przymarza do szyby, a chroni ją przed zamarznięciem. Wieczorem umieszczasz pokrowiec pod wycieraczkami i zahaczasz końce o przednie drzwi. A rano, zanim wsiądziesz do samochodu, po prostu ściągasz go i możesz ruszać w drogę.