Naprawa czujnika zapięcia pasów

Witam
Chciałbym na wstępie wszystkich powitać, dlatego że to mój pierwszy post na tym forum. Stałem się posiadaczem auta z 4ema pierścieniami jakieś dwa miesiące temu. Wszystko ładnie cacy, lecz przy kupnie okazało się iż auto posiada jedną wadę – po włożeniu klamry od pasów świeci się kontrolka od „niezapiętych pasów” do tego sygnalizując w czasie jazdy (wkur….) denerwującym brzęczeniem . Wygoglowałem się troszkę lecz nie znalazłem odpowiedniego rozwiązania problemu. Kilka ze sposobów wypróbowałem – WD40, spray KONTAKT w sumie niczego nie wniosły do poprawy komfortu jazdy – dalej mnie wkur… (denerwowało to brzęczenie). Kontrolka się zaświecała jak się poruszyłem, czasem gdzieś dotknąłem przypadkiem, a czasem jak się tej fr….. uwidziało to działało mi na nerwy. Słyszałem też o odpięciu wtyczki od samych pasów, w sumie nie próbowałem. W jednych Audi jest ta wtyczka w innych gdzieś schowana więc nie wnikałem, a że lubię jak wszytko jest sprawne w aucie postanowiłem coś z tym zrobić i rozebrałem ustrojstwo.

Pacjentem jest Audi A3 Sportback 2.0TDI S-LINE.

1. Do rozebrania użyłem następujących narzędzi.

-śrubokręt płaski – wielkościowo zwykły śrubokręt
-zestaw śrubokręcików (komplet 6 szt- 4 płaskie 2 krzyżaki) – są to małe narzędzia, a zestaw zakupiłem kiedyś w TESCO.
-klej cyjanoakrylowy pot. SUPER GLUE, CYJANOPAN – co kto lubi.

2. Wyczytałem w necie że podobno ów zapięcie jest „nierozbieralne” – rozśmieszyło mnie to 

3. Za pomocą śrubokręta płaskiego niech będzie że duży – włożyłem go między obudową klamry a przyciskiem od zwalniania blokady pasa i obróciłem go o 90 stopni. Najpierw z jednej potem drugiej strony. Jednym z minusów tej metody są , mogą być troszkę uszkodzone krawędzie obudowy, ale moim zdaniem lepiej trochę gorzej kosmetycznie jak wydać 250 za nową obudowę z czujnikiem.

4.Po zdjęciu obudowy ukazały nam się graty od mechanizmu pasów.

5.Tutaj widać winowajce.

6. Ściągamy białą zaślepkę i mamy czujnik (blaszki)

7.Zasada działania jest banalnie prosta. Wkładamy klamrę pasa (1). wraz z wejściem pasa przesuwają się zielone klamerki (2) wtedy następuje odepchnięcie blaszki (3) od widełek (4). Zetknięcie elementów 3 i 4 powoduje świecenie brzęczenie pasów.

8.Wyprostowałem blaszki, włożyłem je w kanały zaznaczone na zdjęciu (1) i (2)

9. Po złożeniu blaszek w kanały zaślepiamy blaszki białą zaślepką, a resztę składamy w odwrotnej kolejności. Czarną obudowę sklejamy na wspomniany na samym początku klej i owy problem znikł.

W tym wątku opisałem swój problem. U innych mogą wystąpić inne problemu na które nie natrafiłem. Może na przykład zabrudzić któraś blaszka, może puścić lut łączący któryś kabel z blaszką widełek.

Myślę że owy wątek komuś pomoże.

Pozdrawiam

zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły 
http://hostuje.net/file.php?id=10363…41676ce531b58a

 

Forum: https://www.a3-club.net/forum/showthread.php?124878-Inne-Naprawa-czujnika-zapi%EAcia-pas%F3w&p=1494019#post1494019