Podróże po Europie w wariancie last minute – gdzie warto się wybrać?

Wyjazd last minute jest zawsze kuszącą opcją, gdy chcemy jednocześnie odbyć niezapomniane wakacje i dobrze wypocząć, a z drugiej strony nie wydać na nie majątku. W przypadku urlopu w Europie mamy do wyboru wiele ciekawych krajów, zarówno ciepłych i przyjemnych, jak i mroźnych, kuszących swoim surowym pięknem. Gdzie warto się wybrać? Czego spodziewać się po danym regionie? Jak upolować najlepszą ofertę last minute?

1. Jak polować na last minute?

2. Wyjazdy na południe Europy

3. Wyjazdy na Bałkany

Jak polować na last minute?

Wakacje last minute pozwalają nam na dużą oszczędność na samym wyjeździe, co pozwala skorzystać z większej ilości atrakcji na miejscu lub przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na przyszłe wojaże. Wiele biur podróży oferuje klasyczne terminy last minute, które wypadają od razu po zakończeniu sezonu wakacyjnego, czyli mniej więcej w przedziale późny wrzesień – listopad. Wtedy możemy oszczędzić najwięcej, jednak najbardziej warto zaklepywać takie wakacje spontanicznie, niemal dosłownie z dnia na dzień – dzięki temu zapłacimy najmniej. Dobrym pomysłem jest również ustawienie sobie tzw. last minute alert, czyli powiadomień e-mail, informujących nas o nowych wyjazdach.

Wyjazdy na południe Europy

Południe Europy jest atrakcyjne jesienią i zimą, ponieważ gdy u nas już jest zimno, tam wciąż można przechadzać się po ciepłej plaży, zwiedzając region w szortach i koszulce z krótkim rękawem. Wyjazdy w tym kierunku są dobrą opcją dla osób, które przede wszystkim chcą się zrelaksować, wyciszyć i złapać trochę słońca. Często wybierane kierunki to Teneryfa last minute, Włochy – zarówno ciepłe południe, jak i narciarskie zagłębie na północy, Portugalia czy wybrzeże Francji. Jeżeli jednak już byliśmy w tych miejscach, ale nadal nie chcemy oddalać się za bardzo od Europy, warto obrać za swój kierunek także Turcję czy Dubaj: https://dreamtours.pl/wakacje/zjednoczone-emiraty-arabskie/dubaj.

Wyjazdy na Bałkany

Półwysep Bałkański ma nam wiele ciekawego do zaoferowania, począwszy od pięknej architektury, pogody i nieskazitelnego morza, a na dobrym winie skończywszy. Z tego powodu popularne kierunki w tej części Europy to między innymi Chorwacja last minute, Albania, Grecja czy Bułgaria. Niezależnie od wybranego kraju czeka tu na nas przyjemny klimat, dużo zabytków i tras turystycznych do zwiedzania, a także nieskończone połacie terenu idealnego na wędrówki. Każdy będzie więc w stanie wypocząć dokładnie tak, jak lubi najbardziej, przy okazji nie płacąc za to zbyt wiele.

undefined