Sprawdź czy nie przepłacasz za ubezpieczenie swojego Audi, szybki kalkulator OC i AC!

Użyj kalkulatora OC i AC, aby w 5 minut porównać ceny oraz zakresy nawet 76 ofert na ubezpieczenie swojego Audi w kilkunastu towarzystwach. Wybrane ubezpieczenie będziesz mógł od razu kupić online lub u agenta – bez żadnych dodatkowych opłat czy prowizji. Już 120 773 kierowców kupiło tanie OC i AC z mfind.pl.

a3baner

Czy ubezpieczenie OC jest obowiązkowe? Czy są kary za brak OC?

Tak, ubezpieczenie OC jest obowiązkowe – wynika to z Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Polisa OC chroni Cię, kiedy spowodujesz wypadek. W takiej sytuacji poszkodowany otrzyma odszkodowanie od Twojego ubezpieczyciela, a Ty nie będziesz narażony na dodatkowe, często bardzo wysokie koszty.

Pamiętaj też, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny za pomocą systemu informatycznego, tzw. wirtualnego policjanta, wyłapuje kierowców bez OC. Za brak tego obowiązkowego ubezpieczenia grożą wysokie kary.

Kalkulator kar za brak OC samochodu osobowego (w 2017 roku):

brak OC do 3 dni – 800 zł
brak OC od 3 do 14 dni – 2000 zł
brak OC powyżej 14 dni – 4000 zł

Jak wybrać dobre i tanie ubezpieczenie samochodu?

Jeśli szukasz tylko obowiązkowego OC, możesz śmiało kierować się ceną ubezpieczenia, ponieważ OC w każdej firmie ma taki sam zakres (jest to regulowane ustawowo). Polisy OC za 300 zł i za 1000 zł chronią Cię w dokładnie takim samym stopniu. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują ubezpieczenie OC z dodatkiem w postaci bezpośredniej likwidacji szkód (BLS). Taka opcja pozwoli Ci na zgłoszenie szkody z OC do Twojego ubezpieczyciela – nie musisz więc kontaktować się z firmą, w której ubezpieczony jest sprawca. W kalkulatorze mfind zobaczysz, którzy ubezpieczyciele mają OC z bezpośrednią likwidacją szkód.

Gdy będziesz zainteresowany zakupem pakietu ubezpieczeń OC+AC, powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na zakres ubezpieczenia. W wynikach z ofertami kalkulatora mfind będziesz mógł bardzo dokładnie porównać składniki każdej z polis.

Jak kupić ubezpieczenie samochodu na mfind.pl?

Kupno ubezpieczenia za pomocą kalkulatora OC AC mfind jest bardzo łatwe, formularz jest intuicyjny i na bieżąco podpowiada, gdzie w dowodzie rejestracyjnym znajdziesz potrzebne dane. Skorzystanie z niego to tylko 3 proste kroki:

  • uzupełniasz formularz wpisując dane pojazdu i kierowcy
  • otrzymujesz oferty ubezpieczenia z dokładnymi cenami i zakresami polis
  • wybierasz najkorzystniejszą ofertę i kupujesz ją online lub przez agenta

Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia auta przez nasz kalkulator, po prostu wybierasz najkorzystniejszą ofertę i przechodzisz do zakupu. Kupno polisy finalizujesz w serwisie transakcyjnym wybranego ubezpieczyciela.

Możesz też zadzwonić na infolinię mfind pod numer +48 22 490 90 00 albo wysłać mail na naszą skrzynkę: kontakt@mfind.pl

Godziny pracy LiveChat i infolinii:
LiveChat: pn. – pt. 8:00 – 21:00, sb. 9:00 – 17:00
Infolinia: pn. – pt. 8:00 – 21:00, sb. 9:00 – 17:00

Pamiętaj, że w razie potrzeby, nasz profesjonalny konsultant może przeprowadzić Cię przez cały proces zakupu.